bel920

jaki ciągnik na 40 ha

Polecane posty

bel920    8

witam , posiadam 40 ha zakończyłem produkcje zwierzęcą wiec wszystko obsiewam , posprzedawałem stare trupy i chce kupić jeden ciągnik do roboty czyli od orki do rozsiewu nawozów i opryski zamierzam robić jednym i tylko zostawiłem 30-ste do latania koło domu  i moje pytanie jaki ciągnik wybrać do ceny 60000 zł aby można nim robić od orki do oprysków o mocy 110 do 130 km , moje faworyty to case 5140-50 lub mx 110 do 135 lub jelonek  typu 6800lub coś koło tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

130 koni to pięć razy tyle obrobisz pamiętaj że ciągnik to nie wszystko bo sprzętem od 30 stki nie będziesz robił a to też nie są małe pieniądze plus koszty ewentualnych napraw które też n ie są małe a bywa że sięgają połowy ciągnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

200ha ciągnikiem 130km nono pokaźne działki muszą być. 

130km mogłoby być, ale już nie do wszystkiego bo wjchać w ścieżkę kapciem 540cm na szerokość 15m to porażka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego jakim sprzętem mniej więcej dysponujesz i jakie masz ziemie czy lekkie w uprawie czy nie. No i czy działki są foremne i w ilu kawałkach masz te 40ha.
Bo tak jak koledzy wyżej napisali trzeba się zastanowić i dobrać sprzęt żeby go w pełni wykorzystać.
@up kolego opony 540cm to ja jeszcze nie widziałem ale pewnie chodziło Ci o 54cm albo rozmiar 540 to tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

<p>W Case 5140-50 pompa hydrauliczna kosztuje 20-30 tyś zł za zamiennik.</p>
<p>Nie oceniam czy jest to dobry ciągnik czy zły ale myślę że powinieneś o tym wiedzieć.</p>
<p> </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Miałem podobny dylemat do Ciebie i jakoś wybrnąłem z sytuacji, a mianowicie :

Kupiłem fergusona 140 ( do 60 tys mógłbyś kupic 8120 lub 8130 ) 

agregat uprawowo siewny 3m 

pług 5x 40 ( mogłem wziąsc 4x50 )

rozsiewacz mam narazie 1500 l ale planuję zmienic na 2000l

opryskiwacz 1500 l zawieszany

2 przyczepy 6t

 

wszystko pod jeden traktor, oprysk nie śmierdzi bo kabina szczelna, rano nie piżdzi, a jest ciepło bo i ogrzewanie działa

 

mam 35 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

200ha ciągnikiem 130km nono pokaźne działki muszą być. 

130km mogłoby być, ale już nie do wszystkiego bo wjchać w ścieżkę kapciem 540cm na szerokość 15m to porażka. 

 

A kto ciąga takim ciągnikiem 15 merów opryskiwacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

jeśli chodzi o sprzęt to wiem że ma być dopasowany ,będzie ciągnik to i sprzęt będzie ale najpierw trzeba mieć to czym ciągnąć bo nie zachaczę 4 skib obrotowych do ciągnika 80 km i oponą o szer 50cm i więcej nie wjade w ścieżki tylko na węższych , tylko moje pytanie jaka marka i model bo takie rzeczy za duże czy za małe to dla mnie wiadome , interesują mnie konkretne odpowiedzi na temat ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj