Niewidoczny96

Rozpoczęcie hodowli.

Polecane posty

Witam. 

Od dłuższego czasu razem z moim tatą zastanawiamy się nad rozpoczęciem hodowli byków oraz jałówek. Posiadam nie całe 30ha ziemi ornej, w tym roku mam posiane 8,5ha kukurydzy a reszta to zboża. Mam oborę która od lat stoi pusta (pozostałość po hodowli owiec), obora spokojnie nadaje się dla hodowli byków. Powiedzcie mi jak zacząć produkcję i czy w ogóle to się opłaca. Czy na niecałych 30ha spokojnie utrzymam hodowle? Od czego zacząć? Proszę o zrobienie mi kosztorysu (chodzi mi o kosiarki, zgrabiarki itp. wszystko potrzebne do hodowli). Proszę o wypowiedzenie się osób które mają taką hodowle i takich które miały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

 kokosztorys Ci zrobić dawki zywieniowe ułożyc i co jeszcze? o chodowli bydła na tym forum jest sporo tematów zapoznaj sie najpierw z nimi


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pol123456    0

jesli lubisz to robic to spoko bo kasy z tego nie zobaczysz szybko . nie to ze cie znirchcecam wszystko idzie w dul chodxi mi o ceny ani byki ani jaluwki sie nie oplacaja . u mnie na wsi chlopaki sie zazynaja na maksa by przetrwac jakos . pobrali kredyty a rentownosci zadnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Jak bedziesz robic to z głową, to dobrze na tym wyjdziesz, wszystko jest kwestia dobrej organizacji, dobrej paszy i dobrego towaru, i oczywiście wiekszej ilości bo przy mniejszej juz gorzej mowic o oplacalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz policz ile masz obecnie zysku i pracy a ile możesz mieć z takiej hodowli zysku i pracy. Bo czasem lepiej te parę złotych mniej zarobić ale nię tak nie narobić bo to i zdrowiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Jak bedziesz kupowac to radze takie przynajmniej ponad 100 kg, bedzie mozna spokojnie przejsc na pasze i mniejsze prawdopodobienstwo zachorowania, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikSam55    3

Nie obraz się kolego ale ja bał bym się inwestować w coś o czym nie mam zielonego pojęcia.
Widać ze interesuje Cię głównie ile zarobisz a nie ile się narobisz...
Jeden kolega wyżej Ci napisał żebyś przestudiował najpierw forum,będziesz mógł wtedy odpowiedzieć sobie na pytanie 'czy nadal chcę hodować'..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Zawsze lepiej coś robić i sprobować, jak ma sie gdzie i czym chować, ale prawda, pasuje wejść głębiej w temat zeby pozniej nie być zaskoczonym,

nie musisz od razu 50 cielat kupować zeby potem 20 zdechło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Tak jak tu wszyscy piszą wszystko zależy do sztuki czy to mięsna czy ncb . Ja nie wiem dlaczego wszyscy tak na to bydło opasowe się rzucają jak to by przynosiło nie wiadomo jakie koskosy ja jestem ciekawy co będzie za rok dwa jaka cena będzie za kg byka ci wszyscy co zrezygnowali z tuczników i się przerzucili na opasy jaka to teraz w kraju będzie bardzo dużo wołowiny i pewnie wpłynie to na ceny . Sam trzymam 25 krów dojnych i co się urodzi byczek to opasam go do 700-800 kg bo szkoda mi go po urodzeniu sprzedać .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo mądra wypowidz polecam do przemyślenia młodym gniewnym  B) jak ktoś myśli o rozpoczęciu opasu  widząc tylko zyski to łatwo się przeliczyć przypomina mi się ze szkoły pytanie nauczyciela : Jasiu czy w twoim  gospodarstwie można by utrzymywać 30 opasów ? Jasiu myśli ,myśli po czym odpowiada nie proszę pana . Nauczyciel pyta A dlaczego? No bo bym nie miał tylu łańcuchów :D :D :D :D odpowiada Jasiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stivi    15

Tak każdy gada że będzie cena do d*py już od 2-3 lat a jakoś tego narazie nie widać za hfa płaca około 6.3-6.7 a mieszańce 7-8zł.W sklepach też nie ma za dużo wołowiny a jak jest to też kosztuje niemało.Większość wołowiny według mnie idzie za granicę.Co  do zaczęcia hodowli my też 3 lata temu zaczynaliśmy od 6 ha ziemi ornej i pustej chlewni po świniach na początku mieliśmy 2 sztuki a dziś 17 sztuk byków 13 ha łąk i 6 ha do orania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj