Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

I jak uruchomione komputery ? Ja pryskalem przez ten czas na manualu ale przed świetami wziąłem się za skalibrowanie i wszystko zrobiłem tylko teraz jest problem z przeplywomierzem mianowicie ustawiam szybki test przyciskiem i wybieram „prog „ i powinny rosnąć impulsy podczas pryskania a tutuaj zero reakcji. Przez to gdy włączę             km/h o l/ha i włączę zawor główny to zaczyna piszczeć ze za niskie ciśnienie. Jakie macie wartości w 2 parametrze oraz czy mógł by ktoś sprawdzić czy podczas testu i pryskania pokazują się impulsy. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla opryskiwaczy Caruelle parametr 2 to około 111. Jeśli masz inny przepływomierz to sprawdź czy liczba impulsów na litr nie jest podana na obudowie. I tak informacyjnie dla wszystkich użytkowników tych komputerów. Mój komputer zaczął tracić pamięć. Niektóre parametry z listy zaczęły przybierać durne wartości. Okazało się że podtrzymanie tej pamięci opiera się na baterii litowej. Po latach napięcie jest za niskie i pamięć nie trzyma. Więc jeśli masz takie objawy na każdy sprytniejszy elektronik wlutuje Ci nową baterię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zara strzela pryskać wiec znów chciał bym dojąc do ładu z przysłaniem na automacie, teraz cały czas pryskam na recznym sterowaniu. Problem z przepływomierzem rozwiązany, kabelek był przerwany przy wtyczce. Wpisałem dane, skalibrowalem ale gdy włączę pryskanie i ruszę to regulator otwiera się maksymalnie i włącza się alarm za duże ciśnienie i gdy wyłącze główny zawor i chce znów go włączyć to nic nie reaguje. Ma ktoś pomysł który parametr trzeba zmienić lub czy czasem nie trzeba wymienić modułu od ustalania dawki automatycznej, jeśli tak to który to w środku? Może ktoś coś poradzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cristi    1
Dnia 5/8/2017 o 10:13 PM, grzesiekrolnik napisał:

I have seguip instructions in English

Can you send me those instructions please?... I'm looking for them for a long time! I'll be so grateful if you could

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmatrod    0

Ma ktos moze taki sterownik (spraymatic 2) w opryskiwaczu samojezdnym? Ostatnio mi sie zresetowal komputer I wykasowalo cala pamiec,  znalazlem na necie francuska instrukcje I sa tam podane parametry jakie wpisac w tym modelu opryskiwacza? Ktos kiedys tak robil czy trzeba zawsze indywidualnie po ustalac co wpisac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić dawkę, czy ma korektor gęstości do rsm, jak ustawić ilość dysz, wydatek cieczy z dyszy, ilość obrotow koła, impulsów przepływomierza. Na której pozycji zostawia się do pryskania i jaka nominacja klawiszy do edytowania w.w wartości. Z góry dziękuje 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

A więc tak  dawkę  ustalasz dostosowując ciśnienie do prędkości służy do tego  klawisz "l/ha" + zwiększasz ciśnienie - zmniejszasz. Co do korektora gęstości RSM tego nie wiem. Aby ustawić parametry zaawansowane należ na wyłączonym sterowniku wcisnąć  przycisk "cal"  włączyć zasilanie i jeszcze ok 5sek trzymać wciśnięty przycisk. Możemy wtedy ustawić impulsy z czujnika koła ,przepływomierza ,oraz wpisać szerokość każdej sekcji roboczej. Do edytowania tych opcji służą przyciski + - >. Opryskiwać najlepiej na opcji która pokazuje naprzemiennie prędkość i aktualny wydatek cieczy w l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuje, zapytam jeszcze czy pamiętasz może jakie wartości wpisać na impulsy z koła i z przepływomierza?  Jeśli mam 4 sekcje to wypełniam tylko do cyfry 4 w kalibracji a każda kolejne wpisać 0 rozumiem ? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michcio123    2

Dobrze rozumiesz ma być tak jak piszesz. U mnie przy oponie 9.5 -44 jest 3425 impulsów z czujnika prędkości a co do przepływomierza to 110 impulsów. Jeśli ci zaniża prędkość bądź litry to zmniejszasz liczbę impulsów jeśli zawyża to zwiększasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł102    0
Dnia 18.12.2016 o 13:52, grume napisał:

mam ten opryskiwacz seguip od 7 lat i praktycznie znam od podszewki. bardzo dobre opryskiwacze

Poszukuję instrukcji do sterownika Spraycom Seguip SVX 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł102    0
Dnia 15.12.2016 o 06:44, grume napisał:

Witam posiadam książki i katalogi do opryskiwacz seguip oraz wiedze jak ustawić to cudo

Jestem zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssammy    0

Witam poprosił bym o instrukcje jak ustawić ten sterownik, km już mi pokazuje dobrze, brak jest wskazań przepływomierza, łożyska już w nim wymieniłem.

wiem jak wejść w konfiguracje, czyli km, impulsu z przeplywki i ostatnie szerokość sekcji, to tam podajemy metry czy ilość dysz? Tam jest od 1-9 i ostatnie pole jest „n” co tam trzeba wprowadzić?

i jeszcze gdzie się wprowadza dawkę na hektar z jaka chcemy pryskać ? I jak ja zatwierdzić? 
 

image.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku trudności z uruchomieniem sterowników sprowadzanych z zagranicy, polecamy polskie urządzenia z polską instrukcja i prostą w obsłudze aplikacją - system PEIKA WACS. Zapraszamy na www.elektronikarolnika.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8
Dnia 3.10.2022 o 22:13, Paweł102 napisał:

Poszukuję instrukcji do sterownika Spraycom Seguip SVX 250

Mam taką instrukcję.  Pisz 722146229

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lapusan1    0
Dnia 25.01.2023 o 18:30, tomi1349 napisał:

Am acest manual. Scrie 722146229

Możesz wysłać mi książki do instalacji herbicydów caruelle lub segiup. Lapusan1@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8
7 godzin temu, lebik1984 napisał:

Poszukuję instrukcji do sterownika Spraycom  plus caruelle olimpia 320 

Priv

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2022 o 15:37, michcio123 napisał:

Dobrze rozumiesz ma być tak jak piszesz. U mnie przy oponie 9.5 -44 jest 3425 impulsów z czujnika prędkości a co do przepływomierza to 110 impulsów. Jeśli ci zaniża prędkość bądź litry to zmniejszasz liczbę impulsów jeśli zawyża to zwiększasz.

Witam, mam jeszcze pytanie. Jak włączę kalibrację i przejdę do ostatniego okienka z szerokością robocza to wyskakuje mi 10 pozycji. Jakie tam dane wpisać bo np. Na pierwszej pozycji mogę tylk edytować od 4.0 do 4.9. Komp jest zawieszony czy tak ma być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssammy    0
Dnia 31.03.2023 o 21:24, piotrek12413 napisał:

Witam, mam jeszcze pytanie. Jak włączę kalibrację i przejdę do ostatniego okienka z szerokością robocza to wyskakuje mi 10 pozycji. Jakie tam dane wpisać bo np. Na pierwszej pozycji mogę tylk edytować od 4.0 do 4.9. Komp jest zawieszony czy tak ma być? 

Wtedy musisz kliknąć pierwszy guzik od lewej i przechodzisz na ustawianie kolejnej cyfry, wtedy będziesz zmieniał tam gdzieś masz 4 i normalnie plus minus. Zobacz sobie na moim zdjeciu, ta strzałka w prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj