mustafakali

John Deere 550 za 14000zł-Czy warto ?

Polecane posty

mustafakali    3

Witam jakie są wasze opinie o tej prasie oglądałem taką za 14 tyś siatka sznurek czy warto wydać za nią takie pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jeśli jest w ładnym stanie to warta jest każdej złotówki. Prosta i pancerna konstrukcja. W stosunku do pras wałkowych i łańcuchowych ma mało ruchomych elementów a więc tych najbardziej awaryjnych. Biorąc pod uwagę masę prasy oraz siłę zgniotu ma bardzo małe zapotrzebowanie na moc. Do słomy czy siana spokojnie wystarczy 60 KM. a do sianokiszonki 80 MK. Da radę nawet "sześćdziesiątka" ale wydajności nie osiągniesz. Przy odpowiednik ciągniku i dobrych wałkach osiąga wydajność 30-40 bel na godzinę.

Wadą i zaletą są pasy...muszą być w idealnym stanie a jak nie są to trzeba wymienić najlepiej wszystkie i będzie robić "kulki" jak malowane. Zaleta to równy stopień zgniotu w całym przekroju beli oraz to, że możesz zmieniać i dostosować do swoich potrzeb średnicę beli o ile dobrze pamiętam od 80 cm. do 180 cm.

Ogólnie jest to do dziś mimo, że to stara konstrukcja jedna z lepszych jeśli nie najlepsza prasa pasowa na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustafakali    3

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź nie miałem styczność nigdy z prasami rolującymi i nie wiem na co zwrócić uwagę. A jak sprawa ma się w stosunku do części jaka jest ich cena i dostępność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Z częściami to szału nie ma...to znaczy na pewno dostaniesz oryginały u dilera John Deera ale ceny będą zaporowe...tak jak w przypadku każdej zachodniej maszyny.

Części eksploatacyjne czyli w przypadku pras to są części do podbieracza (palce i blachy) dostaniesz w zamiennikach w przyzwoitych cenach. Jeśli pójdzie coś poważniejszego (oby nie) to pozostaje szukanie w necie używanych z rozbiórki. Ten model jest dość popularny więc nie jest tak żle.

Generalnie tak jak z innymi maszynami...kupujesz Polską i często naprawiasz dość tanimi częściami lub zachodnią i płacisz dużo za części ale naprawy zdarzają się zdecydowanie rzadziej.

Jak trafisz zadbaną to będziesz robił latami bez poważnych awarii. Ważne żeby po zakupie zrobić przegląd i między innymi wymienić olej i filtr bo ta prasa ma swój układ hydrauliczny. Oleju nie idzie tam dużo i filtr też nie będzie koszmarnie drogi. Warto więc w tym wypadku zainwestować w oryginały. Jak pojedziesz do dilera JD to powinieneś wysępić katalog części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bojan22    0

Witam zakupiłem prase john deere 550. Ale ktoś grzebal przy sterowniku i w instalacji przy czujnikach. Prosił bym o zdj jak u was jest podłączone wszystko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj