Skocz do zawartości
mustafakali

John Deere 550 za 14000zł-Czy warto ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
extrabyk    1683

Jeśli jest w ładnym stanie to warta jest każdej złotówki. Prosta i pancerna konstrukcja. W stosunku do pras wałkowych i łańcuchowych ma mało ruchomych elementów a więc tych najbardziej awaryjnych. Biorąc pod uwagę masę prasy oraz siłę zgniotu ma bardzo małe zapotrzebowanie na moc. Do słomy czy siana spokojnie wystarczy 60 KM. a do sianokiszonki 80 MK. Da radę nawet "sześćdziesiątka" ale wydajności nie osiągniesz. Przy odpowiednik ciągniku i dobrych wałkach osiąga wydajność 30-40 bel na godzinę.

Wadą i zaletą są pasy...muszą być w idealnym stanie a jak nie są to trzeba wymienić najlepiej wszystkie i będzie robić "kulki" jak malowane. Zaleta to równy stopień zgniotu w całym przekroju beli oraz to, że możesz zmieniać i dostosować do swoich potrzeb średnicę beli o ile dobrze pamiętam od 80 cm. do 180 cm.

Ogólnie jest to do dziś mimo, że to stara konstrukcja jedna z lepszych jeśli nie najlepsza prasa pasowa na rynku.

mustafakali    2

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź nie miałem styczność nigdy z prasami rolującymi i nie wiem na co zwrócić uwagę. A jak sprawa ma się w stosunku do części jaka jest ich cena i dostępność?

Wiadomość z agroFakt.pl

extrabyk    1683

Z częściami to szału nie ma...to znaczy na pewno dostaniesz oryginały u dilera John Deera ale ceny będą zaporowe...tak jak w przypadku każdej zachodniej maszyny.

Części eksploatacyjne czyli w przypadku pras to są części do podbieracza (palce i blachy) dostaniesz w zamiennikach w przyzwoitych cenach. Jeśli pójdzie coś poważniejszego (oby nie) to pozostaje szukanie w necie używanych z rozbiórki. Ten model jest dość popularny więc nie jest tak żle.

Generalnie tak jak z innymi maszynami...kupujesz Polską i często naprawiasz dość tanimi częściami lub zachodnią i płacisz dużo za części ale naprawy zdarzają się zdecydowanie rzadziej.

Jak trafisz zadbaną to będziesz robił latami bez poważnych awarii. Ważne żeby po zakupie zrobić przegląd i między innymi wymienić olej i filtr bo ta prasa ma swój układ hydrauliczny. Oleju nie idzie tam dużo i filtr też nie będzie koszmarnie drogi. Warto więc w tym wypadku zainwestować w oryginały. Jak pojedziesz do dilera JD to powinieneś wysępić katalog części.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez robertszejk
      chciałbym sie dowiedziec czegos na temat tej maszyny od uzytkowników, jak narazie wiem od posiadajacych ze na inne by nie zmienili, a od innych ze drogie częsci i ryzyko. ogladałem prase jd590cc z 1998r- szeroki podbieracz(2,1M), siatka, sznurek, rotor, noze(14SZT), centralne smarowanie, komputer, oświetlenie,-lakier orginał bez sladów korozji, gosc chce zania 25000ZŁ. za porady z góry dziekuje
    • Przez mateo105
      panowie  mam problem z prasa gdyz z dnia na dzien przestala dobijac bele. problem polega na tym ze srodek jest ladnie dobity lecz gorna warstwa jest luzna i na dodatek wywala blad E411 co 2 lub 3 belki . Co moze byc przyczyna takiego zachowania??
    • Przez Stasiek30
      Witam mam problem że podczas owijania czy to sznurkiem czy siatką spada ciśnienie na zegarze tz. podczas prasowania trzyma przy czerwonym a gdy owija to spada na połowe zielonego i 20 cm zewnętrznej warstwy jest luzna. Wymieniłem oringi na zaworze i uszczelniacze w siłownikach i nie ma poprawy. Może mieliście podobny przypadek to proszę o pomoc co jest przyczyną.
    • Przez farmer_89
      Witam, mam problem skonczyla mi się siatka a szlo dobrze, zalozylem nowa tylko wzmacniana i nie chce mi noz ucinac, docziaglem już te walki z tlylu prasy żeby uciagnac siatka i nic nie dalo, za każdym razem musze szybko z ciągnika zeskakiwać i szybko reka docisnąć ten hamulec żeby zachamowalo rolke i odcialo bo jak nie to mi grubo siatki nawinie na beleke, co tu zrobić??? pomóżcie! może oleju jest troche mniej w tym zbiorniku
    • Przez wujek2114
      Witam
      Niedawno spaliła mi się prasa John Deere 590. Była z 1996r i w sumie jak sie teraz okazuje za śmieszne pieniądze kupiona bo za 20tys. a z pełnym wyposażeniem czyli siatka, rotor, noże, szeroki podbieracz i koła. Wszystko ładnie działało i dodatkowo kupiliśmy nowe pasy no i baloty wychodziły super.
      Teraz po spaleniu szukaliśmy takiej samej, to nie dość że poniżej 30tys z takim wyposażeniem ciężko znaleźć to jeszcze są w strasznym stanie. W związku z tym moje pytanie.
      Czy można kupić tą prasę bez siatki i rotora a później przełożyć to z tej spalonej ?
      W aparacie do siatki widzę że tylko ten wałek z gumą jest opalony wiec jego pewnie musiałbym wymienić, ale najważniejsze czy wszystkie mają ten sam komputer tak żeby po dołożeniu sprzętu wszystko działało poprawnie i była opcja sterowania z panelu w ciągniku?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.