mustafakali

John Deere 550 za 14000zł-Czy warto ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
mustafakali    2

Witam jakie są wasze opinie o tej prasie oglądałem taką za 14 tyś siatka sznurek czy warto wydać za nią takie pieniądze?

extrabyk    3260

Jeśli jest w ładnym stanie to warta jest każdej złotówki. Prosta i pancerna konstrukcja. W stosunku do pras wałkowych i łańcuchowych ma mało ruchomych elementów a więc tych najbardziej awaryjnych. Biorąc pod uwagę masę prasy oraz siłę zgniotu ma bardzo małe zapotrzebowanie na moc. Do słomy czy siana spokojnie wystarczy 60 KM. a do sianokiszonki 80 MK. Da radę nawet "sześćdziesiątka" ale wydajności nie osiągniesz. Przy odpowiednik ciągniku i dobrych wałkach osiąga wydajność 30-40 bel na godzinę.

Wadą i zaletą są pasy...muszą być w idealnym stanie a jak nie są to trzeba wymienić najlepiej wszystkie i będzie robić "kulki" jak malowane. Zaleta to równy stopień zgniotu w całym przekroju beli oraz to, że możesz zmieniać i dostosować do swoich potrzeb średnicę beli o ile dobrze pamiętam od 80 cm. do 180 cm.

Ogólnie jest to do dziś mimo, że to stara konstrukcja jedna z lepszych jeśli nie najlepsza prasa pasowa na rynku.

mustafakali    2

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź nie miałem styczność nigdy z prasami rolującymi i nie wiem na co zwrócić uwagę. A jak sprawa ma się w stosunku do części jaka jest ich cena i dostępność?

Wiadomość z agroFakt.pl

extrabyk    3260

Z częściami to szału nie ma...to znaczy na pewno dostaniesz oryginały u dilera John Deera ale ceny będą zaporowe...tak jak w przypadku każdej zachodniej maszyny.

Części eksploatacyjne czyli w przypadku pras to są części do podbieracza (palce i blachy) dostaniesz w zamiennikach w przyzwoitych cenach. Jeśli pójdzie coś poważniejszego (oby nie) to pozostaje szukanie w necie używanych z rozbiórki. Ten model jest dość popularny więc nie jest tak żle.

Generalnie tak jak z innymi maszynami...kupujesz Polską i często naprawiasz dość tanimi częściami lub zachodnią i płacisz dużo za części ale naprawy zdarzają się zdecydowanie rzadziej.

Jak trafisz zadbaną to będziesz robił latami bez poważnych awarii. Ważne żeby po zakupie zrobić przegląd i między innymi wymienić olej i filtr bo ta prasa ma swój układ hydrauliczny. Oleju nie idzie tam dużo i filtr też nie będzie koszmarnie drogi. Warto więc w tym wypadku zainwestować w oryginały. Jak pojedziesz do dilera JD to powinieneś wysępić katalog części.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez emtecc
      Witam
      Chciałem zasięgnąć informacji jak u Was wygląda proces zbijania beli tzn jakie są wskazania manometru. Do tej pory w swojej prasie (570) nie miałem manometru. Po zainstalowaniu stwierdzam, że podczas prasowania ciśnienie nie jest jednakowe. Podczas szybszej jazdy utrzymuje mi około 220bar. Na uwrociach ciśnienie spada do około 150-170bar... zależy ile czasu minie gdy znów dostanie materiał. Czytałem, że ciśnienie może spaść (chyba, dokładnie nie pamiętam) o 45 stopni na skali manometru na 30 sekund... że to jeszcze norma.
      Czy u Was, gdy prasa nie dostaje materiału ciśnienie spada?
      Czy ktoś zna metodę na sprawdzenie zaworu miękkiego rdzenia i zaworu do regulacji gęstości beli... oba są na jednym obwodzie i jakoś nic sensownego nie przychodzi mi do głowy jak to zrobić, żeby któryś wykluczyć.

Ostatnio co zrobiłem to rozebrałem zawór gęstości beli... doszlifowałem grzybek i miejsce jego osadzenia na pasty zaworowe. Mogę stwierdzić, że szczelność poprawiła się znacznie ale nadal ciśnienie ucieka gdy nie jest podawany materiał.
      Wychodzi na to, że zawór gęstości beli  jest nieszczelny ale nadal pod znakiem zapytania zostaje zawór miękkiego rdzenia, który odcina obieg oleju od obwodu na którym znajduje się zawór przeciążeniowy 55bar używany do miękkiego rdzenia
    • Przez Stasiek30
      Witam mam problem że podczas owijania czy to sznurkiem czy siatką spada ciśnienie na zegarze tz. podczas prasowania trzyma przy czerwonym a gdy owija to spada na połowe zielonego i 20 cm zewnętrznej warstwy jest luzna. Wymieniłem oringi na zaworze i uszczelniacze w siłownikach i nie ma poprawy. Może mieliście podobny przypadek to proszę o pomoc co jest przyczyną.
    • Przez Mircia26
      Witam!
      Może kto ma podobną prasę jak na zdjęciu. Mianowicie kupiliśmy ją niedawno. Nie ma ona żadnego sterowania elektrycznego, a pytanie dotyczy tego jak i kiedy zaczyna się wiązanie beli. Pan, który ja sprzedawał (handlarz) mówił, ze po ustawieniu wielkości beli na podstawie tych cyferek po lewej stronie wiązanie nastąpi automatycznie?? Ten sznurek, który też jest do startu wiązania służy tylko wtedy gdy np bela jest mała a my skonczyliśmy prasowanie i chcemy pozbyć się tego co jest w prasie?? A jak jest? nie wiem w książce zakupionej na OLX nic o tym nie ma a i jej jakość kiepska. Ktoś ma taką prasę ? Też bez sterownika czy jak to nazywają. Proszę o pomoc

• Przez master21
      Mam problem z prasą po włączeniu sterownika wyświetla się symbol owijania sznurkiem albo siatką w zależności na co włączymy i przy tym symbolu jest ikona STOP i nie działa siłownik elektryczny od podawania siatki siłownik jest sprawny. Co może być przyczyną że nie działa owijanie siatką ?
    • Przez shiftmp3
      Witam potrzebuję pilnie odpowiedzi odnośnie pompy od owijania siatka sznurkiem, który przewód to zasilanie dolny czy górny umnie z dolnego ciśnie olej. Dziwne bo on idzie do rozdzielacza a nie do filtra odrazy, czy dopiero na spływie olej jest filtrowany ? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.