Polecane posty

Szafran    0

No i właśnie w tym problem bo w głowie dużo myśli się gromadzi :D W przyszłym tygodniu Kielce - najprościej będzie jechać i zobaczyć. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Właśnie , może zobaczysz jakiegoś rolnika wywalanego przez ochronę z szyldem XXXXX to złom, w ciągu 200h popsuł się 10 razy  :) Ja też jestem za zachodnim używanym, lepsza używka klasy premium niż nówka niskobudżetowa, ale skoro ma być dofinansowanie to bierz zetora, za 5 lat jakiś fanatyk da Ci tyle ile dałeś i kupisz porządną zachodnią używkę  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    325

Napisz jeszcze z jakimi maszynami masz nim pracować. Wiemy, że 30ha ale czy wszystko orne, czy łąki (ile dokładnie). C-380 to bardziej ciągnik pomocniczy ze wzgledu na swoja wagę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

No właśnie. Czwórką obrotową to nim nie pohulasz. Mniej więcej z takimi maszynami mógłbyś pracować Ursusem:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Miałem nowego Majora 80 - ciągnik jakościowo C-380 i Farmtacka - wspólnych dużo części, stanowczo za lekki bo wszystkie ważą gdzieś ok. 3,2t, agregatu 2,5m z wałem packera i siewnikiem nie poradzi bo miota z nim po polu jak diabli, tandetne plastiki, słabe wygłuszenie 650mth i kilka awarii było... Każdy się podnieca że nowy łursus... To lipa jak wszystkie ciągniki nowe do 200 tys zł typowa tania masówka za duże pieniądze dla rolnika...

 

Kup sobie nawet starego Zetora czy zachodni ciągnik i dłużej to wytrzyma niż te wszystkie trzy które wymieniłem wyżej

 

P.S. Stary Ursus C-385 ważył ponad 4 tony (co prawda miałem Zetora 8145 ale to to samo), jak była potrzeba sąsiad pożyczył mi agregat uprawowo-siewny 3m + siewnik poznaniak i dawał sobie radę bezapelacyjnie zaś Major by tego zestawu nawet nie podniósł...  

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szafran    0

Właśnie w tym rzecz że mam sprzęt podobny do tego z filmu. Nie musiałbym zmieniać zbytnio maszyn - jedynie kilka dokupić. Dobrą opcją byłoby też kupienie ciągnika zachodniego za mniejszą kwotę i maszyny za dofinansowanie. No ale cóż - trzeba się na te dofinansowanie jeszcze załapać.. Czas pokaże ;D

A jak na tle tych ciągników wypada Farmall/T4? Warte uwagi?

Edytowano przez Szafran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Miałem nowego Majora 80 - ciągnik jakościowo C-380 i Farmtacka - wspólnych dużo części, stanowczo za lekki bo wszystkie ważą gdzieś ok. 3,2t, agregatu 2,5m z wałem packera i siewnikiem nie poradzi bo miota z nim po polu jak diabli, tandetne plastiki, słabe wygłuszenie 650mth i kilka awarii było... Każdy się podnieca że nowy łursus... To lipa jak wszystkie ciągniki nowe do 200 tys zł typowa tania masówka za duże pieniądze dla rolnika...

 

Kup sobie nawet starego Zetora czy zachodni ciągnik i dłużej to wytrzyma niż te wszystkie trzy które wymieniłem wyżej

 

P.S. Stary Ursus C-385 ważył ponad 4 tony (co prawda miałem Zetora 8145 ale to to samo), jak była potrzeba sąsiad pożyczył mi agregat uprawowo-siewny 3m + siewnik poznaniak i dawał sobie radę bezapelacyjnie zaś Major by tego zestawu nawet nie podniósł...  

 

w miejsce c385 czy zetora 8145 to są ciągniki w tej wadze nowe owszem też, np  forterra czy df agrotron nie można porównywać ciągników tylko mocą, to że majory czy farmtracki są lekkie to ma zastosowanie i do innych prac, a jak się chce zastąpić starą 80tkę to za 100fkę nowego takiego się nie kupi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Witam! Jak w tytule mam kilka pytań. Konkretnie chodzi mi o ciągnik Ursus C-380 gdyż to własnie nim jestem zainteresowany....

Gdzieś w galerii widziałem fotkę z porównaniem tyłu C380 i C392 i tam było kilka fajnych opinii. Poszukaj.

Rozumiem, że moc z wniosku będzie Cię ograniczać?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wojtek ale nowa C-380 właśnie tak się reklamuje, że jest zastępcą C-385 co jest jak najbardziej bujdą... C-385 była już ciężką serią dawnego Ursusa... Teraz? C-380 się nie nadaje nawet do ładowacza, co najwyżej kosiarka, przetrząsarka, jakiś siewnik itp... Czyli lekkie prace... Major przy pługu 4 skibowym Rabewerka zagonowym na odkładnicach 35 ślizgał się jak diabli... Stara Renówka obrotówkę 3 skibową lemkena 110 ciągnie bez żadnego ale... Major nie wiem czy by ją uniósł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szafran    0

Nie mówię że ma wykonywać to co 914 bo nawet o tym nie myślałem. :D
Moc raczej nie będzie mocno ograniczona bo miałem na myśli program MR a nie MGR. Na Modernizacji było chyba 4km/ha. Nie wiem jak w MR.
Muszę finansowo liczyć siły na zamiary... Nie od razu kraków zbudowano ;D

Edytowano przez Szafran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Jak już się zdecydujesz i wybierzesz np. Ursusa to zamiast c380 kup c392 Na MR to możesz i 100 km kupić
teraz konie w nowych ciągnikach są słabsze jak w starych ciągnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Mądrego to i można posłuchać. Słabsze konie. Pewnie mniej owsa dostają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szafran    0

Nie ma co porównywać ciągników z lat 70 ze współczesnymi. Jednostki napędowe różnią się od tych sprzed 40-50 lat. Niektóre nowe ciągniki naszpikowane osprzętem pod obciążeniem nie puszczą nawet dymka. Tego już raczej nie da się cofnąć - świat idzie do przodu i technologia też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Właśnie w tym rzecz że mam sprzęt podobny do tego z filmu. Nie musiałbym zmieniać zbytnio maszyn - jedynie kilka dokupić. Dobrą opcją byłoby też kupienie ciągnika zachodniego za mniejszą kwotę i maszyny za dofinansowanie. No ale cóż - trzeba się na te dofinansowanie jeszcze załapać.. Czas pokaże ;D

 

A jak na tle tych ciągników wypada Farmall/T4? Warte uwagi?

Cudów nie ma ,po gwarancji podniesienie mocy,zalety silnik IVECO   podstawowa wersja wszystko mechaniczne  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

T4 85 hi-lo 24x24 bardzo dobrze wyposażony 150netto polecam obejrzeć i przejechać się:)
Cena wyższa od Pl konkurencji ale to tak jak byś kupił sobie poloneza a BMW sam oceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnikx    0

Przymierzam się do zakupu ciagnika, szukam czegoś mocniejszego od c360 do około 25k zł. Ciągnik będzie pracował tylko z kosiarko-rozdrabniaczem jakieś 5-8 razy w roku po jakieś 3-4h, więc będzie sporadycznie używany. Kosiarko-rozdrabniacz o szerokości 2.7m, c360 daje radę w małej trawie ale kiedy trafi się większą trawa to już c360 staję dlatego szukam czegoś mocniejszego. Przymierzam się do Zetora 7011/7211 lub coś z rodziny Ursusa c385/902/912. Obawiam się że ursusy tego pokroju będą aż za duże więc bardziej bym się kierował w stronę Zetora. Co o tym myślicie? Może coś innego?
Zależy mi na tym by części były w miarę dostępne i nie był zbyt awaryjny choć to pojęcie względne, wiadomo zależy od egzemplarza jaki się kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moorgi    575

Kup sobie własnie jakiegoś zetorka. 7245 przykładowo już z przednim, dużo mocniejszy jak C360, komfort, kabinka, radyjko. C360 bez porównania do tego typu zetorów. Jeśli chcesz koniecznie bez przedniego napędu, to weź sobie 7211 przykładowo w ori kabinie. 30k i masz Zetora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgriTrac    3

W tym roku w segmencie 60-80 KM bardzo dobrą ofertę ma Deutz-Fahr, który również lideruje zestawieniu najpopularniejszych modeli w listopadzie. Więcej pod tym linkiem


Informacje o sprzedaży traktorów w Polsce ------www.agritrac.pl------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romeo500    8

Panowie, szukam nowego ciągnika ok 75KM. Ciągnik będzie pracował na 13ha, posiadam do niego plug lemken opal 90, bronę talerzową Tolmet simply 2,2m, agregat uprawowy 2,8. Posiadam Lamborghini Lampo 70KM o poj, 3,0l Chciałbym zamienić na coś nowego, warunek cały mechaniczny. Z wyposażenia to haki, pneutamtyka, przednie obciązniki, może klima jak się uda zmieścić w cenie. Mój budżet 150tys brutto. Zastanawiam się nad:

1)Deutz Fahr 5080D ecoline. Silnik 3 cylindrowy farmotion 75KM z pojemności 2,9l.

2)New holland T4.75 powerstar. SIlnik 4 cylindrowy 75KM o pojemności 3,4.

3)New holland T4.75S. Silnik 3 cylindrowy 75KM o pojemności 2,9l.

Waga wszystkich jest zbliżona czyli ok 3t. Do moich sprzętów wystarczy gdyż mam porównanie. Mam wycenę Deutza, w New hollandzie nie byłem. Co polecacie do takich warunków jakie mam. Czy lepiej isć w proxime 80, chociaż to chyba ponad 150 tys brutto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424
5 godzin temu, romeo500 napisał:

Panowie, szukam nowego ciągnika ok 75KM. Ciągnik będzie pracował na 13ha, posiadam do niego plug lemken opal 90, bronę talerzową Tolmet simply 2,2m, agregat uprawowy 2,8. Posiadam Lamborghini Lampo 70KM o poj, 3,0l Chciałbym zamienić na coś nowego, warunek cały mechaniczny. Z wyposażenia to haki, pneutamtyka, przednie obciązniki, może klima jak się uda zmieścić w cenie. Mój budżet 150tys brutto. Zastanawiam się nad:

1)Deutz Fahr 5080D ecoline. Silnik 3 cylindrowy farmotion 75KM z pojemności 2,9l.

2)New holland T4.75 powerstar. SIlnik 4 cylindrowy 75KM o pojemności 3,4.

3)New holland T4.75S. Silnik 3 cylindrowy 75KM o pojemności 2,9l.

Waga wszystkich jest zbliżona czyli ok 3t. Do moich sprzętów wystarczy gdyż mam porównanie. Mam wycenę Deutza, w New hollandzie nie byłem. Co polecacie do takich warunków jakie mam. Czy lepiej isć w proxime 80, chociaż to chyba ponad 150 tys brutto.

 

Jako główny ciągnik to bierz 4 cylidrowy.  Na temat ciągników się nie wypowiem bo nie posiadam ;) Ale czy warto na taki areał kupować nowy ciągnik ? Za dużo mniejsze pieniądze byś kupił parę km większy używany który chyba by spokojnie wystarczył i jeszcze na maszyny by było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romeo500    8

Nie chcę używanego, tak jak napisałem mam Lamborghini Lampo. Jestem z niego bardzo zadowolony, nic się nie dzieje pomimo wieku. Chcę kupić po prostu nowy. Na takim areale, mam nadzieje, że bardzo długo posłuży bezawaryjnie. Maszyny mam wszystkie do ciągnika takiej mocy. Po co mam kupować tak jak napisałeś ciągnik używany, ale większej mocy. Na moje ha plug obrotowy Lemken Opal 90 i tak nie ma co robić za bardzo, tym bardziej nie ma sensu wtedy wymieniać go na większy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Moim zdaniem kupno nowego ciągnika na taki areał nie ma sensu bo dużo czasu trzeba żeby się zwrócił ;) 

Za pół ceny kupisz dobrą zachodnią używkę taką jaka Ci przypadnie do gustu która będzie dobra. Za kasę która zostanie możesz sobie kupić lepszy park maszynowy. 

Jeśli w planach masz rozwój gospodarstwa powiększając areał to zawsze te pare koni dodatkowych się przyda. 

A jeśli jesteś w 100% pewien nowego ciągnika to szukaj czegoś z 4 cylindrowym silnikiem i żeby ciągnik był w miarę ciężki, żeby nie było problemu ze stabilnością przy agregacie z siewnikiem itp. Ja bym bardziej celował w coś 80-90 km ze względu że nowe ciągniki mocno straciły na swojej masie i ta moc już też nie jest tak odczuwana jak w tych starszych.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj