klusek

Dawniej

Polecane posty

klusek    9

Zakładam ten temat z powodów ze ojciec opowiedział mi pewną historię otóż:

Od dawien dawna moja babcia "dyryguje" w gospodarstwie.Kiedyś jak jeszcze nie było ciagnika to orać przyjeżdżał SKR.I babcia zawsze twierdziła ze od miedzy jest źle odorane.Potem mieli ESA no to pług konny i odorywali jeszcze było źle.No to do pługa taki wielki nóż też źle.Potem był C-330 i pług 2 kiby no to jakoś to szło.Teraz jest C-360 i znowu według babci jest źle.Ostatnio sie wydarła ze:

"No! Dwa ciągniki na podwórku są pług,glebogryzarka i sie nie chce miedzy dobrze zrobić!!!"

 

Czy u was też takie coś wystepuje lub występowało.Czy macie w gospodarstwie takiego "PRZEWODNIKA PRACY"?? <_<


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to babka ojcu do gospodarstwa tez ostro wtracala ale ojciec to olewal i sie nie sluchal prowadzimy gospodarstwo ale ojciec prasuje wiec teraz ja wszystko w polu robie i babcia tez sie wtraca ale robie to co moj ojciec olewam jej gedke i robie po swojemu babcia ma 82 lata a delej sie wtraca pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    236

czasami dziadzius przyjezdza troche jest to wkuzające ale wtedy ide do kolegi który ma jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

U mnie właśnie dziadek dyryguje.Codziennie rano robi obchód po gospodarstwie, zagląda w każdy kąt. Jak tylko otwieram brame od garażu to już przychodzi i sie pyta co będe robił... I tak za każdym razem... Czasami to idzie z nim nerwa dostac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4

U mnie raczej starszy wszystko trzyma i nikt się nie wtrąca ale u sąsiada to są jaja jak berety <_< sąsiad ma rodziców i dwóch dorosłych synów - wszyscy chcą rządzić. Czasami policja musi ich godzić bo sie piorą <_< raz nawet karetka przyjechała.. rasowe buraki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

u mnie nie ma kto nawet mama juz niema nic do gadanie wladza w moje rece ale mam sasiadke fenomen bedzie kobicina miala cos kolo 90 lat a ona smiga jeszcze buraki plewic rozkminiacie to a zapirdala jak maszyna albo idealnie godzina 5 ona juz smiga po gospodarce kobieta fenomen


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Znam podobny przykład :lol: Koleś ma 100lat i ma syna (45lat) i dotej pory mu nie zapisał gospodarki bo mówi ze jego syn jest czubkiem <_< :lol: ; Te syn rzeczywiscie zakrecony :lol: kosi snopowiazałką a ma BIZONA w garażu <_<


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

taki kombajnik bym kupil od takiego czubka <_< :lol: :lol: ja mam lepsza opowiesc mam pole geodeta wymierzyl wszystko git a stary dziada dalej sie klucil z nim ze slupki gdzie indziej wzial wyrwal dziada slupki po tygodniu to wzielismy koparke i take betonowe wkopalismy po 1 metr do ziemi jak to zabaczyl to podobno o malo zawalu nie dostal <_< :lol:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

A Bizonik naprawde wychuchany <_< jak każda maszyna u niego . Ma 7211 330 i jakiegoś ESKORTA .wszysciutkie maszyny zadbane <_<


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A moi sąsiedzi tak podorywali że w pewne chwili zabrakło miedzy i wyorywali nawzajem bruzdę , która ma już pewnie 1,3 m. teraz chodzą łopatami jeszcze kopią . <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U mnie dziadek jest taki reperowaliśmy ostatnio rozrzutnik przyszedł i mówi " Chyba roboty nie masz wzioł byś się za zworzenie drzewa posprzątał byś podwórko" Wyszystko musi sprawdzić do obory to zagląda ze 20 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

U nas tylko dziadek zna "recepture" przygotowywania jedzenia maciorom(na mokro) i nikogo więcej nie dopusci do tej roboty.Godzina 6.00 dziadek wstaje i idzie do chlewa.


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ja nie mam takiego problemu. bo moi dziadkowie już nie żyjo.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ale co sie dziwić! Przecież nasze babcie i dziadki żyli inaczej na roli niż my teraz i oni maja inne przekonania niż my <_<. Wiecie o co mi chodzi?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

U nas gospodarstwo jest na tate ale i tak babcia jast uważana za dyrygenta bo jak w żniwa kosimy kombajnem to zawsze nam rządzi gdzie i co ale i tak się robi po swojemu a jak coś na polu się robi koło domu to zawsze musi iść i zobaczyć <_<

Ale co na to poradzić tak było, jest i będzie.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie nie ma takiego problemu bo tylko tata mowi co mam robic i tyle i nikt nawet nie ma prawa sie odezwac a tym bardziej babka jego slowa sa swiete i tyle <_<


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

U nas też tak jest ze babcia rozkazuje ale ja i tak robie swoje.Kiedys jechałem bronować ja patrze a babcia jedzie rowerem za mną w pole mnie pilnować no myślałem ze mnie szlag trafi


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

mój dziadek mówi że przepisał gospodarstwo i sie do niczego już nie wtrąca. zauważyłem nawet że jak ja robie coś to ojciec nawet mną nie dyryguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0

Pamiętacie Pawlaka i Kargula to wieczny spór o miedze. nawet Pyzdra i Waluś w ,,Janosiku'.

A miedza i tak jest moja. Wesołych świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja nie rozumie jak babcia lub dziadek po 70-80 lat wtracaja sie w prace mlodym bo dla mnie jest to nie zrozumiale i nie normalne <_<


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Ja w lato jechałem robić podorywkę C-330 to ino wyjechałem z garażu, zapiąłem pług, wjeżdżam na drogę ujechałem jakieś 20 metrów patrze jakiś rower przede mną no to po gazie i wyprzedzam, odwracam sie a tam babcia na rowerze. Dojechałem do pola i odesłałem ją do domu <_<


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

Starsze pokolenie ma już tak ze wszystko musi być zrobione tak zeby sie nikt nie odezwał ze jest źle.A jest tak przez ich ciężką prace końmi a czasem esami.Nie dziwię sie im ze tacy są.My też moze kiedys tacy bedziemy.A wracając do tematu mnie tez nie pilnuja jak wywalam gnój czy nosze pasze do paśników ale jak ciagnik odpale to już na baczność stoją co ja bede robił.Ale zresztą to teraz ja podpowiadam co jak i gdzie dobrze zrobić w gospodarstwie.No i babcie sie tak w miare do moich propozycjii przyzwyczaja ze tak już bedzie


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj