Skocz do zawartości
Misiaul

Jaki agregat do 80km ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Misiaul    16

Witam
Chciałbym kupić agregat najlepiej aktywny do MFa 3060. Jaki agregat wybrac? Lepszy będzie na nożach czy na bolcach? I chyba ten koń nie da rady pociągnąć 2.7m bo taki mam siewnik a nie chciałbym bym zmieniać. Nie chodzi mi tutaj o nówkę sztukę bo na takiego mnie nie stać.
Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

ovi    35

powiem ci tak, ja mam na bolcach i 80km spokojnie wystarczy kiedyś ciągałem go mtz80, natomiast znajomy ma na nożach jakąś włoską z czepiony z amazonem a ciąga to zetorem 10245 i i słychać nieraz że ma naprawde ciężko, pozatym siewnik nie będzie ci pasował chyba że go zwęrzysz

Misiaul    16

No to wiem że siewnik nie bedzie pasował. Wujek ma na bolcach 2.5m i chciałbym od niego pożyczyć i przetestować jak będzie sobie radził, żeby po zakupie nie być zdziwionym. Tylko u niego to troche ciężko z pożyczeniem bo że zepsuje albo coś. A jak nie pożyczy to kupi się w ciemno. A jakiej marki polecacie ?

ovi    35

ja mam Laly jedna z lżejszych, tylko ciężko taką spotkać z pakerem

grzeskw75    5

Trochę odświeżę temat. Chcę kupić agregat typu ciężkie brony plus podwójne wałki strunowe i jaką wziąć szerokość do ciągnika 84km?

sznajdik    131

A po co ci taki agregat? weź zwykły uprawowy 3-3,2m i będzie lepiej robił jak te brony jak dla mnie bez sensu taki o jakim piszesz albo brony albo agregat jak brony to 5x20 jak agregat to 3 do 3,2 m w zależności od ziemi i terenów

rafal4610    54

ja mam 3m do mojego Forda i w świeżej orce ma co robić i musze o bieg niżej jechać czasami, a tak to prędkość ok 10-11km/h. Ja bym wziął 3.2m żeby mieć zapas mocy. Agregat fajnie spisuje sie na ciężkich glebach, bo elegancko rozbija bryły. Znajomy czasami ode mnie pożycza jak nie może zwykłym agregatem doprawić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez borsuk1891
      Witam Wszystkich.
      Mam pytanie , czy agregat uprawowo-siewny z hydropakiem (wał strunowy, dwa rzędy zębów i wał rurowy ) i siewnikiem Fiona o szerokości 2,5m będzie odpowiedni do ciągnika o mocy 95KM?
    • Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie