arkadian12

Budowa agregatu uprawowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arkadian12    1

Witam

 

Proszę o wasze sugestie.

Przymierzam się do zrobienia agregatu do uprawy przedsiewnej o szerokości 3m, mam ziemię średnie i trochę ciężkich. Mam dwie wersje, pierwsza składałaby się z następujących elementów roboczych: wał cambella (zagęścić glebę), następnie włóka takie łapy jak występują w wałach, kolejne dwa rzędy łap takich gęsia stopa (czy lepiej 3), wał crosskill i wał strunowy. Agregat będzie miał z tyłu koła transportowe i ma ciągać jego ciągnik 95km. Nie wiem czy nie za ciężko mu będzie, może wał cambella jest zbędny, to miał być mój drugi wariant, wtedy ten agregat będzie podobny do sprzedawanych, kolejne pytanie czy wały z tyłu nie dać odwrotnie najpierw strunowy a potem crosskill. Nadmienie, iż wał crosskill będzie z takich wałów ciąganych (ciężkie), które mam o średnicy 41cm i mam zamiar wyrzucić te talerze luźne.

Chciałem dać strunowy z tyłu ponieważ po crosskillu trochę zruszyłby ziemię przed siewem. Część materiałów mam swoich trochę dokupić, liczę że w kwocie ok 5000 bym się zmieścił, raczej coś dobrego nie kupię za tą cenę. Nowe tego typu to 15000 i wzwyż.

Liczę na wsze podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

a jakie zadanie miałaby ta włuka za wałem?

Popatrz na agegaty np: lemkena czy innych zachodnich firm uważam ze 3 rodzaje wałow to zadużo 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Włóka, strunowy, gęsiostopy, strunowy, włóka  croskil i siewnik.Tak powinno być. Bierz przykład  z  kompaktorów Lemken, i Farmet, tak mają i  można to polecić.

Jak chcesz to mam na sprzedaż talerze do wału strunowego  około 400 mm na 12 płaskowników, robione pod wzór Farmeta, czyli dobrze, bo musi mieć dużą średnicę wał strunowy żeby dobrze robił, Lemken i Ostrój ma z tym problem, agregat  zapada się w  ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tomek zapada się w lekkiej a kolega pisze o cięzkich ,struna o średnicy 40 to na piachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Zadaniem agregatu przedsiewnego jest zruszyć ziemię ,nadać jej gruzełkowatej struktury i zagęścić na odpowiedniej głebokości dla równomiernego siewu.Rozwiązań jest wiele.Z tego co zaobserwowałem ,wał crosskill wiosną się nie sprawdza,często gleba jest jeszcze wilgotna i wał się zakleja.Najlepszym rozwiązaniem jest wypróbować różne warianty,a dopiero wtedy robić.Dużo nie zawsze znaczy dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Z wiosny kazde pole powinno byc włókowane albo bronowane  aby wstępnie przeschło lub była zatrzymana wilgoc ,to metoda od pokoleń  stosowana ,dopiero później dobór agregatu do gleby ,wiadomo kazdy dziś złotówki liczy i chciałby najmniejszym kosztem uprawiać ,lecz nie zawsze to się opłaca w plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tomek zapada się w lekkiej a kolega pisze o cięzkich ,struna o średnicy 40 to na piachy

 

Ja prawie nie ma lekkich ziem, średnie i ciężkie, trochę gliny się trafia. Po prosto za mała średnica wałów, a agregat waży 4,5 tony przy 6 metrach, parę lat temu to poprawili, właśnie zastosowali większą średnicę wałów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Dzięki Panowie za wasze słowa.

Ponieważ mam ziemie średnie i ciężkie jak wykonam orkę na moich ziemiach gdzie jest glina to wjazd w taką ziemię aby ją dobrze uprawić zależny jest od pogody. Glinę aby dobrze uprawić trzeba trafić z orką (odpowiednia wilgotność) jak również z uprawą (też ta odpowiednia wilgoć). Dlatego myślałem dać pierwszy wał cambella aby w pierwszej kolejności zagęścił ziemie wgłębnie i rozbił bryły, następnie włóka która wyrówna pole i kolejnie standard łapy i dwa wały. Widziałem w tych markowych zestawach właśnie włóke pierwsza, następnie strunowy, łapy i kolejna włóka i crosskill. Dość często widziałem na filmikach jak za pługiem ciągają wał cambella i crosskill i to fajnie robi. Dlatego pomyślałem aby to rozwinąć to rozwiązanie w większy agregat i połączyć w jeden zespół, wada mojego rozwiązania to wiem, iż drugi raz jak bym chciał jechać to wał cambella przędzie raczej wadą. Może na początku pozostanę przy sprawdzonych rozwiązaniach, ale czekam na wasze dalsze sugestie.

Dziękuje

Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj