abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

łukasz    29

w mojej okolicy tylko dachy ,,latały" <_< B) a tak po zatym to całkiem spokojnie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Drzwi od stodoły na pół się mi złamały, poleciało kilka szyb w oknach i z trzech tuneli folię zdarło. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Drzwi od stodoły na pół się mi złamały, poleciało kilka szyb w oknach i z trzech tuneli folię zdarło. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

no ja kiedyś jak miałem 13 albo 14 lat(teraz mam16) jechałem MF 255(PO MOKREJ TRAWIE) z 2 przyczepami z górki i dotego miałem 6 balotów oczywiście nic nie sprawne w ciągniku tylko 1 chamulec sprawny a miałem wrzuconą 1 szosową a dostał takie obroty ze wskazówka sie przekreciła dobrze ze tata wsiadł do mnie on wypadł z ciągnika

a ja całą droge jechałem na 2 kołach a chamulec w podłodze

raz dziadek chciał ustawi dziadek siedział na pługu i tak razem zjechali ze skarpy naszczęście ciągnik nie wywrócił sie

raz koleś orał do pózna w nocy i orał na skarpie starym McCornikiem bez kabiny i sie glebnął rano matka go szukała i znalazła go na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer    0

Ja w tym roku przejechałem kosiarką 3 kilkudniowe małe sarenki 1 zobaczyłem w trawie i uratowałem ale po jakimś czasie mi uciekła lub coś mi ją zagryzło. Jak byłem mały dokładnie nie wiem ile mogłem mieć lat chyba z 10 to jechałem z moim sąsiadem z burakami do cukrowni i w mieście odpieła nam sie druga przyczepa wielkie szczęście ,że z przeciwka nic nie jechało bo skończyło by sie to tragicznie. W tam tym roku odpinałem łeżke z tura był gdzieś 5 cm od ziemi i akurat mój palec pod nim pociągłem za wajche a on padł mi na palec był troche płaski potem czarny ale dzisiaj jest już dobrze gdyby nie ojciec i sąsiad to nie wiem co by dzisiaj z nim było bo szybko podnieśli tura , przy śrutowaniu mojemu bratowi pasek od śrutownika porwał mojemu bratowi spodnie naszczęście ojciec to zauważył i szybko wyłączył silnik i skończyło sie za małych ranach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek    5

1. kilka lat temu mój brat jak budowaliśmy ściane chciał poprawić żyłke bo była słabo naciągnieta jak poprawiał to gwóźdź wyrwał się ze ściany i trafił go prosto w oko. Pszeszedł operacje zszywali mu siatkówke oka żeby nie wypłyneło. Dziś prawie nic nie widzi na to oko na szczęście to drugie ma sprawne.

 

2. W sąsiedniej wsi jakieś 10 km odemnie w tamtym roku gościowi przywieźli wysłodki buraczane i wywalili je na pryzme. Na drugi dzień jak wszyscy byli zajęci swoimi sprawami na gospodarstwie to chłopak właściciela (jakieś 5 lat )kopał sobie tunele w tych wysłodkach i w pewnym momencie jak wszedł do połowy do tunelu to się zawaliło o ile sie nie myle to babcia tego chłopaka to widziała i chciała go wyciągnąć ale zanim podleciała i go wyciągł to było za późno. Był to jedynak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

U nas ze 3 lata bedz jak znajomy budowal chlewnie i mial prawie polozony juz dach wiec wszedl na gore i nieszczesciem sie posliznal i zlecial na dół i niefartem kregoslupem trafil w murek (ok 30cm) i do dzis jezdzi na wozku...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Kilka lat temu kolesia przewiózł byk na rogach. Koleś kilka tygodni leżał w szpitalu połamany. A w lato 2006 temu kolesiowi spadł przekaźnik od prasy na dłon, odciął mu 2 palce <_<


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

u nas w tym roku jednemu łepkowi ( coś koło 25 lat ) urwało ręke w belarce metal fach.nie ma jej do barku ale szybko doszedł do siebie i teraz już widziałem jak jeżdzi zetorem .szkoda chłopaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomecek    0

Ja pare lat temu wywrocilem kombanj do gory kolami i spalilem nh tx 66 <_< i tyle z wyopadkow moich:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
u nas w tym roku jednemu łepkowi ( coś koło 25 lat ) urwało ręke w belarce metal fach.nie ma jej do barku ale szybko doszedł do siebie i teraz już widziałem jak jeżdzi zetorem .szkoda chłopaka

 

niedaleko mnie była podobna sytuacja ale urwała nie belarka tylko mengele sieczkarnia gość wrzucał kukurydze wyciętą z poprzeczniaka , złapało go za ubranie a rodzina zobaczyła jak pocieta ręka wyleciała na przyczepe <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
Ja pare lat temu wywrocilem kombanj do gory kolami i spalilem nh tx 66 <_< i tyle z wyopadkow moich:]

Gdybym ja to zrobił nie wiem czy bym się tak cieszył B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas na wsi jeden dzieciak chciał jak ojciec wejsc do cignika który jechał i spadł z drabinki ale naszczescie przejechało mu tylko po nogach


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie zawsze sie wrzuca kukurydze do sieczkarni z poprzeczniaka... <_<


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jak byłem dzieckiem to bawiliśmy sie orkanem, znaczy sie ciągneliśmy za paski klinowe (ale człowiek był głupi) i nie fortunnie podłozyłem palec pod koło i zgniotło mi serdeczny prawy. na szczęście obyło się bez amputacji ale widać że palec jest po przejściach:) Myślę że obrączkę będzie sie dało żałożyć <_<


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie jakieś 2,5 roku temu mama odpinała rozrzutnik (dwuosiowy) od ciągnika i zaczep opadł jej na duży palec u prawej nogi. Szedł jej paznokieć chyba 3 razy. do diś trochę narzeka na palec.

w te same żniwa z tego samego rozrzutnika spadł chłopak mojej siostry który zwalał słomę na stóg. spadł z 9 warstwy nad burto wtaz z połowo słomy, na szczęście nic mu się nie stało.

kilka miesięcy temu moja ręka miała bliskie spotkanie z krajżago. Miałem założone ok 30 szwów.

u.jpg

We wrześniu zawoziłem do nowej szkoły gałęzie do dekoracji sceny i już pod szkoło jak się zatrzymywałem spojrzałem do tyłu a to chłopak który siedzi na przedniej burcie leci na dyszel a potem na kostkę brukową. Aż mi się gorąco zrobiło. Na szczęście nic mu się nie stało.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

u wuja we wsi facetowi obcielo nogi pila jak drzewo cial i zanim przyjechala karetka facet sie wykrwawil na smierc.

2 przypadek to w sasiedniej wsi koles robil cos na dachu i sie zeslizgnal a pod wiata co na niej robil dach bylo siano i oparte widly koels spadl i sie nadzial na nie,smierc na miejscu. :)

aha i jeszcze jedno..koles bral zetorem bele lapami a po belach dzieci skakaly on je przegonil ale jeden malec wpadl miedzy bele te co on bral i scisnal tego malca razem z bela wzial do gory i jak to zobaczyl to zemdlal i dziecko zmarlo w gorze bo nikt tego nie widzial bo te bele byly daleko od domu i dopiero matka tego dziecka poszla go szukac no i znalazla dziecko niezywe i rolnika w ciagniku nieprzytomnego,reszta dzieci uciekla do domu bo sie przestraszyly,to byly bardzo mlode dzieci najstaszy z nich mial chyba z 7 lat.ten co zginal mial niecale 5.rolnik do dzis nie moze dojsc do siebie choc nie byla to jego wina,a ze zemdlal i nie uratowal malca to juz inna sprawa.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak powiem o swoim wypadku :)

wiec u wujka jarka :) przenosilem rozne kamienie to bylo jakies 2 lata temu jaro rozkopywal cos obok cyklopem podloczonym do c360, spokojnie sobie pracuje az dostalem ostro w dupe... pomyslalem ze mi kopa dal ale mysle se jak mu zaraz walne :) odwracam sie a on we mnie lycha :) szkoda ze jarek nie mial wtedy aparatu fajnie lezalem :) a moral z tej historii taki ze mialem wymowke zeby nic caly dzien nie robic i lezec przed tv ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@zetor5340 współczuje temu koleśiowi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

a kiedys jak belowalismy to kolega wujka poszedl sprawdzic przekaznik belarki i mu koszule wkrecilo ale wujas zaraz go wyciagnal i jakos nic sie neie stalo.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj