abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

lukasz16s    0

to ja jak jechałem z tatą ursusem 1604 z pługiem 5 obracaną drogą na gdańsk przed Trąbkami Wielki jeden gościu z rozpędu wjechał nam na ostatni skibe a naszczęscie zdązył wychamować i lekko wgniutł maskie


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
(19 czerwca) w samo południe jadący droga powiatową ciągnikiem 57 ? letni mężczyzna mieszkaniec gm. Lubień Kujawski w ogóle nie reagował na sygnały dźwiękowe przekazywane przez kierowców jadących za ciągnikiem. Ciągnik swoimi gabarytami i umyślnością jazdy kierowcy po całej drodze, utrudniał swobodne wyprzedzenie przez pozostałych uczestników ruchu znajdujących się za ciągnikiem. Powiadomieni telefonicznie policjanci z miejscowego posterunku niezwłocznie zatrzymali kierowcę ciągnika. Okazało się, że jest pijany ponad 2,5 promila alkoholu. Na dodatek nie posiadał przy sobie niezbędnych dokumentów uprawniających do poruszania się pojazdem pod drodze publicznej. Teraz grozi mu kara, nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Mieszkam 8 kilometrów od tej miejscowości, znajomy jechał i mówił, że szalał po całej drodze, dobrze, że nikomu nic się nie stało.

Tak to jest jak się pije i siada za kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

Od mojego kolegi dziadkowi na pile ucięło kciuk;/ Od mojego kolegi taty uderzyło korbą w brzuch ale żyje:) ;) Mojemu koledze palec zmiażdrzyło palec bo ciągnik był na lewarku dzwigniety i mu na palec cały ciągnik spadł;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno mojej miejscowości jakiemuś facetowi sprzęgło przeciążeniowe wciągnęło ubranie ale przez to ze był silny to się zaparł i nic mu się nie stało oprócz straty ubrania. Tak to już jest jak się zdejmie osłonę i nie wyłączy WOM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ostatnio kumpel kiedy wjeżdżał do stodoły ładowarką teleskopową manitou, zachaczył łyżką o filar. Filar poleciał na ładowarkę. Na szczescie uszkodzony został tumik, bak i prawa tylnia lampa. A przy okazji prawie zarwał się dach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Rozsądek i osrotżność zawsze się przyda! Teraz krótka przerwa w pracach polowych ale na nosie żniwa i drugi pokos. Jak coś będzie to napiszę! Wszystkim życzę zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Dzśsąj sie dowiedziałem ze znakomemu mojego taty prasa ucieła ręke bo nie wyłączył wałka w 30 dziestce.W tym roku bedo obkwite żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Od znajomego się dowiedziałem , że w sąsiedniej wsi pod koła traktora wpadła ośmioletnia dziewczynka , której wyleciała piłka , na droge , a kierowca miał 0,22 promila , zaznacze że o dwie setne więcej niż może mieć , i pujdzie siedzieć , przez jedno piwo , a z dziewczynki nie było co zbierać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

A teraz nie jest przypadkiem 0 promili jako maxymalny poziom?

Nie przeszło to ?

Niektórym piwko po męczącym dniu wytarczy żeby nie być w pełni sprawnym..

 

Nie cytujemy poprzedniego postu... - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Cytowanie poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niedaleko mnie jakiś rok temu byli chłopak i siostra, mieli po 8,9 lat, no i się bawili na drodze, no i siostra powiedziała do brata, że zdąży przed traktorem, ale się potknął i wpadł, również nic z niego nie zostało, a kierowca był trzeżwy.

Nie długo żniwa uważajcie na siebie podczas pracy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Chyba nie , bo chociasz byś nic nie pił , to i tak masz poniżej 0,2 promila , ponieważ w substancjach trawienia człowieka , też jest alkochol , ja chodziłem na biologie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

U nas jakiś rok temu gość wszedł pod ciągnik bo coś naprawiał, teren był górzysty ale ręczny był zaciągnięty. Hamulec puścił i tylnie koło przejechało po płucach i go zmiażyło :D

Edytowano przez Pixel
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Trudno uwierzyć że ręczny był sprawny?!

Jak macie chwilę czasu to sprawdźcie stan techniczny ciągników i maszyn, aby w polu nie trzeba było naprawiać. To jest często przyczyną wypadku, awaria, złość, pośpiech i nieszczęście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

O własnie kupla przez niesprawny ręczny w Fendcie 611 przygniotlo do Zetora 5211, bo podjechał do Amazonki przy zetorku ręczny zaciągnoł i chciał zozciąć big baga i fendt poleciał i do syby ale akurat że big bag go przycisnoł to pół biedy no ale zawsze500kg ale zawsze jest ruchomy i to nawóz więc wydostał sie a drugi raz podjechał bokiem i znowu ręczny zaciagnoł i rozcina i fendt leci na amazonke dobrze że w fendcie grilol był z plastiku to się wbił w Amazone ale i tak zetorka podnioslo gdyby nie ja to zetor miał by diś krzywa kabine i bez szyb choć też miałem strach wskoczyc w fendta bo w ruchu ale całe szczęście że już nim jeździłem pare razy więc z biegami nie było problemów


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

...na biegu też może się cofnac ,no ale to zawsze coś. Mnie dziękować BOGU nie dotkneło aż takie nieszczęście,bo czym jest stłuczenie palca,rozwalenie nogi itp. w stosunku do czyjejś śmierci,albo kalectwa?! Jak przeczytałem temat to przy nie których postach chciało się wyć. To sa wielkie tragediie ,niedopuścmy aby ktoś przez nas płakał,wiem że to trudne ,ale życie jest jedno. Musimy przetrwac ten sezon bez tragedii-życze wam zdrowia...

 

paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Własnie w Fendcie Favoricie LS 611 włączenie biegu i sgaszeni nic nie da prze hydrauliczne sprzęglo ja też mu mówiłem że tak ma zrobić to powiedział jedź tam na górke wrzuć bieg i zgaś, ciągnik leciał na każdym biegu, przy odpalonym włączyłem bieg i zgasiłem tez leciał, W tym ciągniku nic bieg nie da :P Jeśli by był sam to kto wie co by było z nim


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil97    0

Moj kolega jak byl nie wiem wieku 5 lat wsadzil palca do silnika i mu ucielo :( Drugi kolega poszedl sam do konia w wieku 4 lat to go ugrys kon i ma blizne jak myszka komputerowa :(;)


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie wiem czy to wypadek w rolnictwie ale wylało mi się wczoraj pięć litrów mini w GOLFIE IV a wcale nie wymagął konserwacji. Nie dość że RCW dalej gnije to jeszcze koszt doprowadzenai golfa do pożądku wynióśł jakieś 500 zł masakra


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

http://www.24opole.pl/index.php?id=shownews&news=1960

chyba nie trzeba komentowac? w ten dzien spalilo sie 40ha i jeszcze jeden kombajn

kumple rozmawial z jednym z kierowcow tego kombajnu i mowil ze o 15 skonczyl zmiane i za 30min patrzy a na polu wielka chmura czarnego dymu... mowil ze teraz juz zamowili na zniwa dwa nastepne claasy


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Żniwa już się zaczęły i pamietajcie o bepieczeństwie bo maszynę można kupić a zdrowia sobie nie kupisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal19    0

Ostatnio słyszałem od znajomego,ze kolesia przycisnęła przyczepa z balotami,to była głupota bo jeden zostawił ciągnik na luzie i se poszedł do domu,w tym czasie tamten nie chciał czekac i nie wiedział,ze ciagnik jestna luzie,odczepiał łancuch zabezpieczający i BUM,wszystko na niego,przycisniety do sciany.Coś strasznego.Przestrzegam przed lekkomyslnoscia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś około 16 zapaliła się obora byłem tam na miejscu, okropnie się wszytko wypaliło, dym było widać z 10 kilometrów. Na szczęście chyba wszystkie zwierzęta przeżyły, na pewno 2 świnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj