abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

Silver    0

Ojciec jak był w technikum rolniczym to jego kumpel woził gnój ze szkoły :) :rolleyes: i włączyl na zależne i jak zajechał na pole to byłopusto a potem kilka km z grabkami sprzątali chłopaki szose.

 

A u wujka kolesie najpier chlali z kombajnistą z kułka a potem pojechali młucić i na bizonie jeszcze pili i znaleźli ich jeden spał na kombajnie drugi pod kombajnem 3 dzieś w słomie a najlepsze to że dmuchawy czy młucarni nie włączyli i wszystko nie wymłucone leżało, na drugi dzień po pokosach jeszcze raz latał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

A mnie rok temu chwycił wom ale całe szczęście że traktor był na małych obrotach i jak mnie wciagło to zgas i miałem tylko złamaną reke i podarta koszule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Mam nadzieję że po tym szczęśliwie zakończonym zdarzeniu zadbasz o to aby na wałach były osłony a przy wysiadaniu z ciągnika będziesz gasił silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Mam nadzieję że po tym szczęśliwie zakończonym zdarzeniu zadbasz o to aby na wałach były osłony a przy wysiadaniu z ciągnika będziesz gasił silnik

 

Lub chociaż wyłączał wałek.... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

A mnie wciągneło jak stałem przy becce i patrzałem na szkiełko kiedy będzie pełna beczka,mialem rozpieta koszule i wiatr troche zawial i mnie chwyliło.A muj dziadek włozył ręke do prasy pare lat temu i całą mu rozerwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Przyczyny wypadków przy obsłudze maszyn to:

- brak osłon części ruchomych zwłaszcza wałów,

- niewyłączanie silnika i wałka WOM,

- luźne lub rozpięte ubranie.

A powinno być:

- ubranie przylegające do ciała, bez luźnych zwisających części,

- wyłączony napęd,

- osłony odgradzające człowieka od ruszających się części maszyn!!!

Tak pracujcie a unikniecie wypadku i kalectwa! O śmierci nie wspomnę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frost    0

u nas we wsi jeden rolnik ma 9-cio metrowa skarpę i wjechał zetorem 7341 z hl 80.11 (czy jakoś tak) z kiszonką i jak kiprował to hl zrobiła fikołek (bo kiszonka zaczepiła się o nadstawkę) i spadła na duł razem z Zetorem przyczepa leżała na ziemi bokiem a traktor stał w pionie na skarpie. Gościowi się nic nie stało tylko kabina ucierpiała no i w przyczepie sie borty pozginały. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Teraz to jest śmiweszne ale wtedy nie było mu do śmiechu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja osobiście miałem wypadek ucięło mi ostatnia sekcje palca wskazującego u lewej reki (maszynka do mięsa) miałem wtedy jakieś 5 lat i podobno krzyczałem jaki to miałem ładny paluszek :rolleyes: (mam teraz 16 lat )

 

Ostatnio czytałem w gazecie o gościu co ma 60hektarowe gospodarstwo . Prasował siano któryś tam już dzień i ostatniego dnie już mu robota wcale nie szła co chwile coś tam sie to zatykało i takie tam ale dochodził do końca roboty i chciał popchnąć siano no i prasa wciągeneła obie ręce urwało mu je tuz za ramieniem (przeżył bo oparzenia zacisnęły mu naczynia krwionośne). Teraz śni mu się tylko jak schyla sie po klucz i coś robi i sie nagle budzi (zgroza)

 

Tam wcześniej o nim pisaliście ale nie zauważyłem on jest z moich okolic.

 

Jeszcze kiedyś mojemu dziadkowi śpieszyło sie słome zbierać no i nasza prasa (forszritka) złapała dziadka za dłoń nie wiem jak ale dziadek rękę wyszarpał i ręka jest niewiarygodnie sprawna jak na coś takiego.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

Tak to ja zaczne moze od mojego wypadku...gdy mialem 5 lat przyjechal do mnie kuzyn i razem z nim oraz siostrą poszlismy do chlewni nad ktora mamy slome...jest tam ciemno i tak sobie idziemy i nagle zaczolem spadać...nie zaóważyłem luki...naszczęście trzymalismy sie za ręce i ja szedłem w środku dali rade mnie utrzymać (jak to dzieci troche sie balismy, tata nigdy mi tam nie pozwalał wchodzić) naszczęście bo pod luka znajduje sie szyna od wozka od obornika i wiadomo jakby sie to moglo skonczyć...

Kolejny wypadek jaki pamietam to przydazyl sie mojemu dziadkowi...ciął drewno na krejcy i mu kawalek odbil w szczeke...mial wybitą i polamana w kilku miejscach...

 

W zeszlym roku sąsiad siewnikiem z agregatem sial pszenice i bylo dosyc mokro...jak zawsze mial ze soba robotnika, ktory stal na schodkach i co jakis czas zeskakiwal zobaczyć ile zboza zostało...raz jak wskakiwal to sie poslizgnąl-wpadl pod agregat...i nc z niego nie zostało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

To koło mnie w tamtym roku jechał koleś U2812 i chciał skrecic z prawego pasa szosu w lewo do domu, nie włączył kierunkowskazu i samochód go zaczął wyprzedzac> efekt: ciągnik na boku tylny most rozwalony,B) o dziwo nie pękł na pól,w samochodzie chlodnica itp..

Nikomu nic się nie stało


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

w sasiedniej wsi kilka lat temu koles jechał 60 z belami i w pewnym momencie zaczeło go pchac i skrecil w prawo, traktor sie złozyl z przyczepa i przewrocil, traktorzysta nie przezył [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

jakies 2 lata temu kolesia wciągnął kombajn bo cos przy hederze poprawiał i go całego przemlało,kombajn dalej szedł a kolesia nie było,ale podobno coś% miał B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

We wrześniu faceta z okolicy złapała prasa belująca. Nie wiem jaką ma dokładnie, podobno wyszedł z ciągnika sznurki związać a nie wyłączył WOMu, jakiś pech chciał że prawa ręka dostała się między wałki w prasie i zaczęła go wciągać, koleś zaparł się o przekaźnik lewą ręką(nie było osłony na wałku!!!!)i szarpnął tak, że praktycznie sam sobie urwał tą rękę tuż przy ramieniu B) B) B) To było w szczerym polu, jakieś 4km od jego domu. Pojechał sam ciągnikiem ok.1,5km do faceta od którego brał dzierżawę, ten na pogotowie a pogotowie że nie ma karetek obecnie i albo czekać kazali albo go przywieźć B) Zadzwonił ten facet do rodziny tego co mu rękę urwało, syn przyjechał tam, ale do szpitala bał się jechać(ok.30km)bo szok, nerwy itd, żeby wypadku nie było, znów zadzwonili na pogotowie i to samo. W końcu pojechał ten syn do szpitala-30km w niecałe 7minut(sporo zakrętów i terenów zabudowanych). Gdy zajechali pod szpital 3 karetki stały puste. Była sprawa przeciwko pogotowiu, ale wycofali ją w końcu. Ręka była zupełnie zmiażdżona gdy wyrzucono bele z prasy.

 

Ten facet ma (nie wiem od czego)jedno szklane oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja bym nie wycofał sprawy z sądu w takim przypadku. Wyciągnąć od nich wysokie odszkodowanie za nie udzielenie pomocy. Facet mógł nie przeżyć przecież.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Właśnie wszyscy się dziwili że wycofali.

Słyszałem plotkę(podkreślam że plotka, nie jest potwierdzone, ale i nikt z tego co wiem nie zaprzeczył)że ktoś obiecał załatwić specjalną protezę, że będzie mógł ruszać tą ręką, w zamian za wycofanie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

U mnie sąsiedzi pojechali traktorami po drzewo. Oczywiscie popijali. Dokładnie nie wiadomo czy jednego drzewo przygniotło czy spadł z przyczepy ale teraz jaździ na wózku inwalidzkim. Była szansa żeby chodził ale sami przewieźli go do domu i dopiero wezwali karetke, bo w lesie oczywiscie kradli drzewo i bali sie policji. B)

 

Jeśli stawiasz kropkę to zaczynaj następne zdanie z dużej litery!!!

Edytowano przez robertbara
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jeśli wszystko było sprawne, ciągnik ma ubezpieczenie itd to można próbować wyciągnąć odszkodowanie z OC ciągnika, są firmy brokerskie zajmujące się takimi sprawami biorą około 30% odszkodowania i załatwiają zazwyczaj odszkodowania polubownie z firmami ubezpieczeniowymi

Edytowano przez andrzej2110
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebac385    0

No więc:

1.Sadzarka wyrwała mi opuszek z 4-ego palca

2.Wylałem sobie wrzątek ma stopę

3.Znajomemu sieczkarnia ucła 2 palce i kawałek kciuka

4.Kolegi ojciec spadł z przyczepy złamał kręgosłup na szczęście wszystko dobrze sie skończyło

5.Ojciec przywalił se siekierom między palce (miał fuksa)

6.Miałem 6 lat drabina spadła mi na głowę ale nic mi nie było

To na razie na tyle albowiem nie wiadomo co się morze na roli przytrafić trzeba bardzo uważać i myśleć co się robi

Edytowano przez andrzej2110
różne błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
http://pl.youtube.com/watch?v=DN-8Oi4cdLg nie ciekawy wypadek zobaczcie

ale mi ciarki przeszły ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek44    4

prawda jak 2 samochody się zderzą to tak nie idą ciarki ale jak takie coś zobaczyłem to aż mnie strząchneło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

Mieliście przypadki ze przy kiprowaniu np. wysłodków albo wapna tir sie przewrócił?? dzisiaj rozmawiałem z jedym z kierowców i opowiedział mi ze kilka dni temu jeden tir kiprował buraki w cukrowni i jakos nierówno zleciały samochód przeważyło i poleciał na bok.... kierowca zginął na miejscu. 2 razy przewrócił im sie tez samochód przy wywalaniu wysłodków ale nic kierowcom sie nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Mieliście przypadki ze przy kiprowaniu np. wysłodków albo wapna tir sie przewrócił?? dzisiaj rozmawiałem z jedym z kierowców i opowiedział mi ze kilka dni temu jeden tir kiprował buraki w cukrowni i jakos nierówno zleciały samochód przeważyło i poleciał na bok.... kierowca zginął na miejscu. 2 razy przewrócił im sie tez samochód przy wywalaniu wysłodków ale nic kierowcom sie nie stało.
Częste przypadki ale na szczęscie nie śmiertelne, nam jak koleś woził drewno z fabryki papierosów burzonej to mówił że kolega podniósł kiper, i drzewo pooprostu sie zawiesiło na pace, zaczął jechać z podniesionym kiprem w naczepie(a to jakieś 12-14m paki w górze) no i nierówność była i sie naczepa przewróciła na osobówke zaparkowaną i miał nieprzyjemności..

Koleś kiprował ziemie przy skraju skraby jakimś kamazem czy coś tkaiego i miał tylną burte taką że sie otwierała po lekkim podniesieniu paki, no i coś sie spsuło i nie otworzyła sie burta i porwało samochód po podniesieniu kipra, na miejscu niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj