abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

natalia123    0

Jak ja czytam ten temat powli zaczyna mnie wszystko boleć :mellow:

Czasami człowiek uważa, przestrzega wszystkich przepisów bhp i tak się nie uchroni przed jakimś wypadkiem..


Dobrych ludzi spotkasz tylko wśród szczęśliwych, bądź jednym z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

W każdym fachu zdarzają się wypadki, z ojcem prowadzę firmę- tartak ok 50 ludzi zatrudniamy i też co jakiś czas zdarzy się jakiś wypadek. Nieraz to główkujemy jak to się mogło stać, bo tacy ludzie są nieprzewidywalni.

 

Ja raz spadłem z przyczepy na drogę krajową jak w tył busem wjechał. Dobrze że nic nie jechało bo akurat na przeciwny pas. Ogólnie się poodzierałem i ściągno naciągłem w prawej ręce, a przeważnie to tylko jakieś otarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

U nas w te żniwa nowego TC 5070 wyciągali na ukos dwoma 150 KM ciągnikami i zgieli rame wszystko trze a naprawa w zime i nadodatek 150 tys a kombajn miał tylko 40 mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

W ten weekend dowiedziałem się że zginął kolega mojego wujka, a jakieś 3 tygodnie temu jeszcze widziałem się z gościem jak kosił zboże wujkowi, z tego co wiem podczas wysypywania zboża z kombajnu (jakiś JD z serii 10xx z tego co pamiętam) coś się przycięło i gość wszedł do zbiornika (kombajn był włączony), tam niestety ślimak go złapał i i od pasa w dół zmiażdżył, młody chłopak; miał około 30 lat i w pojedynkę prowadził gospodarstwo (ok. 80ha). Zgubiła go rutyna i pośpiech, pamiętajcie NIGDY nie róbcie nic przy swoich maszynach gdy są włączonę, nawet najlepszym z Was może przydarzyć się taki wypadek a to tylko chwila nieuwagi, kilka sekund i koniec, wypadek miał miejsce w okolicy Zelowa (pow. Bełchatów), myślę że gdy będe na wsi to dowiem się czegoś więcej. Świeć Panie Boże nad jego duszą :(

Edytowano przez Marcincho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

No niestety wypadki sie zdarzają przez głupotę. Mój przyszły teść też naprawiał kombajn na polu i wsadził palce w pasy. Szczęście tylko takie że zdążył reke wyjąc i nic takiego sie nie stało. Połamane (chyba ) palce, palce mocno pokaleczone. Tak wiec gaście sprzęty przed naprawa!!!


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

22 sierpnia w drodze do pracy zginą tragicznie mój kolega. Rutyna, nadmierna prędkość. Szkoda Chłopaka. Doświadczony kierowca a popełnił karygodne błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Kolega mojego taty miał wypadek przechodził nad wałkiem i chwyciło mu spodnie i urwało mu nogę w kolanie i wykrwawił się na śmierć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

W ostatnich dwóch tygodniach na Podlasiu zginęło dwoje dzieci:

1. 3 latek został przejechany przez 6 letniego brata, który kierował ciągnikiem. Chłopiec wypadł z kabiny wprost pod koła ciągnika.Tato chodził koło ciągnika i zbierał kamienie.

2. 7 letnia dziewczynka bawiąc się na belach słomy owiniętych siatką spadła i zaczepiła szyją o dziurę w siatce. Powiesiła się.

Brak nadzoru i lekkomyślność dorosłych a płacą dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Śmiertelny wypadek przy naprawie maszyny rolniczej w miejscowości Zbytkowo pod Lipnem.

 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę (21 sierpnia) przed godz. 15:00, w jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Zbytkowo. Jak poinformowała Anna Kozłowska, oficer prasowy KPP w Lipnie, ze wstępnych ustaleń wynika, że gospodarz podczas konserwacji sieczkarni do koszenia kukurydzy został wciągnięty przez podajnik maszyny. 37-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

 

Policjanci z Lipna pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczynę i szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tragicznego zdarzenia.

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110822/INNEMIASTA14/338845584

Z tego co znajomy opowiadał to facet po przejściu przez sieczkarnie zmechacił się w 20 litrowe wiadro...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110806/POWIAT0112/743487291

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110808/POWIAT0112/251740016

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110807/POWIAT0111/693881756

Pierwszy wypadek linki 1i2 były w moim regionie w Mostkach gmina Staszów pasażer zmarł w szpitalu. Mówi się o winie kombajnisty, że wyjeżdżał z pola i wtedy w niego uderzył samochód ale to był mojego taty znajomej mąż i mówiła ona że on wyjechał już z tej drogi i dopiero potem oni w niego uderzyli. Ale wina czy by była czy nie kombajnisty to i tak jest zrzucona na kombajniste bo jechał z hederem przypiętym a nie odpiętym a polskie prawo mówi że jeśli ma chyba więcej niż 3 metry heder to musi być. No cóż pozostaje współczuć tylko kierowcy kombajnu bo jest tym załamany i rodzinie zmarłego mężczyzny. Po prostu znaleźli się że tak powiedzmy w nie odpowiednim momencie na tej drodze :(

Edytowano przez Daniels10101993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

W drugim linku w tytule nie żyje kierowca, a w artykule pasażer. Co jest przyczyną tej rozbieżności?

Edytowano przez roltech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

u nas na szczeście nie było żadnego wypadku. Ale sąsiad pare lat temu kupił prase i jak to przygotownia... Chciał poprawic pas gdy była włączona i wciągłu mu sweter a za swetrem rękę i oderwało przy samym barku.. Reki nie udało się przyszyć bo była zmiażdżona.. i w dodatku nie przyznali mu renty bo swierdzili że zrobil to umuślnie i z pełna świadomością skutków.. a kto by umuślnie wkładał rekę zeby mu urwało?? ;[ ;[


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roltech a bo to jest gazeta w której błędy to normalka. Przez nich i ja zrobiłem błąd :lol: teraz już poprawiłem i powinno być tak jak ja napisałem w swoim komentarzu czyli zginął pasażer.

Edytowano przez Daniels10101993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

@Daniels10101993, miałem na myśli treść tego co jest napisane pod drugim z podanych przez Ciebie linków.

W tytule pisze że nie żyje kierowca a w treści artykułu że pasażer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

U mnie z takich groźnieszych przypadków to kiedyś wyciągaliśmy przyczepe na łące w dwie 360,traf chciał że lina stalowa pękła i mi obok głowy tylko świst sie zrobił i łomot wybijanych szyb przedniej i tylnej strach pomysleć jak by trafiło w głowe,szyby zostały wstawione i wytrzymały aż do następnego wypadku,ojciec pojechał zaciągnąć sąsiada który miał ciągnik z turem podniesionym gdzieś na wysokości kabiny(nie mógł odpalić to tura nie miał możliwości podnieść)dobrze że ojciec jak go juz szarpnoł odruchowo skręcił w lewo i po chwili łomot sie zrobił i tur w kabinie bo sąsiad zapomniał powiedzieć że ma słabe hamulce,znowu o krok od śmierci tym razem ojciec gdyby nie skręcił to prawdopodobnie sprawy by sie inaczej potoczyły.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

KU PRZESTRODZE:

http://wirtualnygarwolin.pl/archiwum-aktualnoci/260-tragedia-w-filipowce

W sąsiedniej wsi,- ciągnik miał nie przetknięty bolec ,walec pewnie podskakiwał i przy wymijaniu stała się tragedia .To był jakiś cholerny zbieg okoliczności 2 km prostej pustej drogi i walec się akurat wtedy odpioł.... :mellow:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dowiedziałam się, że jak mój wujek pracował w PGR to jak coś mu się zepsuło to nachylił się nad wałkiem, a że miał wtedy długie włosy to wałek mu je wciągnął, ale na szczęście zdążył wyszarpać się. Urwało mu włosy (nie wszystkie), ale lepiej włosy niż głowę... Albo w sąsiedniej wsi dla jakiegoś gospodarza zacięła się kosiarka rotacyjna, więc postanowił popchnąć te dyski z nożami nogą... Ucięło mu palce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

no jak człowiek jest w szoku to można :P


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj