abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

ciagnikfan    3

Jednemu facetowi u nas we wsi kombajn palec uciął ale sam chciał bo jak kombajn się zapchał to nie wyłączył kosy i poszedł wyciągać chwasty z hedera. W sąsiedniej wsi pijany koleś siedział na schodkach w bizonie zsunął się i kombajn przejechał po nim- śmierć na miejscu. A z takich mniej drastycznych to u nas facet wjechał bizonem do rzeki pijany. Potem go cały dzień wyciągali


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

1.Umnie goście mieli bimbrownie ale nikt o tym nie wiedział pewnej nocy taki huk był że szyby w oborach wywibijało nikomu sie nic nie stało

2. mojemu dziadkowi krowa wbiła róg w brzuch przy przęwiązywaniu mój dziadek to ma pecha za drógim razem włożył palec do sadarki i mu obcieło za trzecim razem dziadek wlewał do beczki wode i peczka sie przechyliła i mu palca zgniotło a tera miał paraliż =(


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

kiedyś u nas we wsi jeden gospodarz chciał wyczyści rozrzutnik z gnoju (nie wyłączył przekaźnika) wiatraki go złapały (śmierć na miejscu) ,pewien gościu próbował przetkać dziurkę w rozpylaczu od 60-tki, więc palcem zatkał drugą, ropa przebiła mu palec rana nie chciała mu się goić (z bólu nie mógł po nocach nie spać) po roku dopiero się wykurował gdy stosował okłady z uryny :lol: jednak zawód rolnika jest niebezpieczny, przez swoją bezmyślność i pewnym stopniu z ,,lenistwa" można stracić życie lub stać się niepełnosprawnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Moze z wypadkami w gospodarstwie to ma malo wspolnego, ale dzisiaj rano ok godz. 9.00 sluzbowe auto ARiMR wjechalo w plot mojego sasiada :(:)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ale kierowca pijany był czy co ???????


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

szkoda płotu :(


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Kierowca byl trzezwy, ale nie dostosowal preskosci do warunkow(padalo) a jeszcze mam taki zakret ze jak sie nie zwolni to na bank plot zdemolowany :angry:

W tamtym roku w wakacje zginelo 2 mlodych ludzi bo przylozyli z predkoscia 150km/h w dom.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja giedyś przechodziłem między kosiarką a pługiem i zachaczyłem odkładnie i dziura do samej kości ze 2 cm ale bolało a kiedyś rozrzucałem gnój na polu widłami i jakwbiłem sobie w paleć to na wylot dziura była potem przez najbliszy rok się goiła jak dzisiaj sobie o tym pomyśle to aż mnie na wymioty zbieraa jeszcze innym razem to przwiązywałem buhaja na łące i m,nie pociągnął a jak go puściłem to zaczął mnie gonć to ze strachu spiaeprzałem do stawu i tam się zatrzynmał heh :(

 

Pozdrawiam

Massey


Deutz Fahr -Marka godna zaufania !!!!!!!!!!!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

w tamte zniwa pojechalem z wujkiem na zarobek do sasiada kosic jeczmien i wujek do mnie zebym poszedl wyczyscic chlodnice w kompajnie z kurzu ja tam trzaskam wycieram miotla a wujek wtedy wysypywal zboze na przyczep i ruszyl jak mnie rzycilo to malo nie spadlem i akurat zlapalem za pokrywe od silnika i to w tym miejscu gdzie zawsze jest najbardziej nagzana ale szybko pusicilem jak tylko poczulem cieplo w dloni szybko zeszlem i mowie ze smiechem ja juz wiecej tam nie ide teraz zawsze mowie do wujka jak jestem z nim na polu zeby mowil jak rusza bo kiedys spadne

 

kolega mojego wujka ktory mieszka na koncu naszej wsi ma 100ha i na wiosne napelnial opryskiwacz woda i cos mu do beczki wpadlo on sie nachylil i wpadl do niej nie umiel wyjsc i o malo co nie zemdlal ale wyciagnal go gosciu ktory do niego przyjechal po cos i to zauwazyl (teraz juz ma nowy opryskiwacz moze przez to)

 

jak mialem 7-9 lat to jechalem rowerkiem po wsi na wakacjach i jechal ten gosciu co wpadl do beczki claasem dominatorem i ma heder na calaszerokosc ulicy i ja sie wystraszylem zjechalem do rowu i malo co nie udezylem glowa o heder


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
Moze z wypadkami w gospodarstwie to ma malo wspolnego, ale dzisiaj rano ok godz. 9.00 sluzbowe auto ARiMR wjechalo w plot mojego sasiada :(:)

 

Przypomniała mi się historia jak mój sąsiad wracał LTZ 55 z cukrowni i na zakręcie mijał się cysterną z mleczarni, i że miał 2 przyczepy i padał już śnieg to nie wyrobił i wpadł do rowu i uderzył w płot sąsiada :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

mojemu tacie kiedyś hudrofor złapał rękaw od swetra ale swetoer był stary i rękaw się oderwał i na tym się skończyło

wole nie myśleć co by się stało jagby rękaw się nie oderwał


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

w sąsiedniej wiosce 2 gości pompowało koło przy przyczepie.Felga składała się z2 części i była skręcana śrubami.Kiedy je pompowali to nie zobaczyli że jedna śruba jest przerdzewiała a stali(kucali) na przeciwko koła...jeden kolo zmarł w szpitalu u drugo ma niedowład w rękach.Ja jak teraz pompuje koła takie ze składanych felg to nie stoje na przeciwko nich.

sąsiadowi (11lat) cerkulatka obcięła całą dłoń na szczęście lekarze uratowali mu jakoś 4 palce . kciukiem wypełnili rozszarpane kości nadgarstka( to było opisane w fakcie i nawet w telewizji było . to było w kwietniu w tym roku)

jak moja siostra była mała to patrzyła jat tata jedzie z przyczepą(wtedy był to pierwszy nowy ciągnik w okolicy i wszyscy sie na niego gapili).Kiedy przejeżdżał obok niej akurwt odpięła się burta i na szczę ście tylko rozcięło jej głowe gdześ w okolicach skroni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

moja mama opowiadała ze w jej szkole kiedyś gość naprawiał przyczepe bo niechciała opasc i gość się na ramie położyl i przyczepa opadła a on nie uciekł i go przygniotło


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
w sąsiedniej wiosce 2 gości pompowało koło przy przyczepie.Felga składała się z2 części i była skręcana śrubami.Kiedy je pompowali to nie zobaczyli że jedna śruba jest przerdzewiała a stali(kucali) na przeciwko koła...jeden kolo zmarł w szpitalu u drugo ma niedowład w rękach.Ja jak teraz pompuje koła takie ze składanych felg to nie stoje na przeciwko nich.

W mojej okolicy koleś co w tym roku pisałby ze mną mature pompował tak koło do staran a przód.. na miejscu, śruby mu powbijały się w płuca i serce

POdobnie jak od dziadka ładowali dachówke, w połowie ładowania koleś stwierdził że dopompuje do tylnego koła powietrza.. strzeliło, kolesiowi z rąk wyrwało 4 dachówki(nadal niewiadomo gdzie są) koło odbiło się od stosu dachówki, poleciało na wysokość balkonu na 2 piętrze i zawiesiło sięw koronie starego orzecha..

Miałem takie stare koła od stara w przyczepie(z pierścieniem) i zmieniłem na te nowsze i myśle że jest choć pozornie bezpiecznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Dzisiaj zapalił się nam kombajn :):( na szczeście było to na podwórku i były tam 2 węże do podlewania ogródka to szybko ugasiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to chyba poszły iskry z tłumika??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Głupi powód: spawanie ramy silnika. A kilka godzin wcześniej jeb*** perkins sie zapowietrzył i cały silnik był jeszcze mokry z paliwa, bo się troche go rozlało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymon    0

mi na nogę spadł obciążnik od koparki Waryński ale miałem szczęście bo nie uszkodził ścięgna Achillesa bo wtedy bym miał nie władną nogę. Kupiliśmy nową spawarkę w której był kontakt podłączyliśmy do niego kontówkę a gdy brat ją włączył to urwało tarczę i naszczęście tylko lekko obtarło mu rękę, jak sprawdziliśmy dlaczego tak się stało to okazało się że w fabryce źle kable podłączyli przez co w tym gnięździe zamiast 220V było 360V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a szlifierka przeżyła to przygodę??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

jak bylem u wuja i robilismy ten agregat to podczas ciecia materialu na wierzyczke tarcza wyrwala sie z tego metalowego kolka,przeleciala wujowi miedzy nogami(fuks ze wszystko cale) i wybila dziure w dachu :):(


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

w czym wybila ta dziure? (w jakim dachu) traktora czy garazu? a ja mam taki sam agregat i traktor :( tylko troche inny kultywator:P


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Ja sobie wczoraj siekierą walnołem w noge naszczenścię wszytko całe. A w piątek o mały włos a straciłbym kciuka na krajzedze. Więcej w renkawiczkach nie tne. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja nic nie robie w rękawiczkach :) na jesieni miałem też bliskie spotkanie z krojżago :( (chyba już o tym tu pisałem )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj