abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

PrzemoLenny    1

Ruda - TIR wjechał w ciągnik - e-Grajewo.pl - Portal Internetowy Grajewo i okolice

 

fotki z wypadku

oraz coś nowego

e-Grajewo.pl - Portal Internetowy Grajewo i okolice

 

Dobrze ze facet żyje, patrząc na fotki można sobie uświadomić z jaką siłą nastąpiło uderzenie i śmiało stwierdzić że praca rolnika jest niebezpieczna i to nie tylko na polu ale i podczas powrotu z niego.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANIK    0

tydzien temu dokladnie w poniedzialek moja siostra mial wypadek. wyprzedzala ciagnik z przyczepami asfalt byl mokry i ostro swiecilo snonce. nie widziala jadacego z przeciwka bialego busa. jak byla na wysokosci ciagnika i kabina zaslonila slonce zauwazyla busa i uciekla do rowu niestety kierowca busa rowniez uciekl do rowu i tam zdezyli sie czolowo. kolezanka siostry zmarla na miejscu ona w stanie krytycznym trafila do szpitala w POZNZNIU. DO DZISIAJ NIE ODZYSKALA PRZYTOMNOSCI :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

To bardzo tragiczna wiadomość. Zycze Ci aby siostra wyszła z tego bez uszczerbku na zdrowiu .

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

Sluchajcie juz nie raz slyszalem o takim przypadku ze podczas pompowania kola w przyczepie obrecz sie urwala i bylo nieszczescie. Czy ktos moze mi wytlumaczyc jak to sie dzieje w jakich to kolach lub przyczepach i ktora czesc zostaje oderwana. Z góry dziekuje.


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil94    0

niektóre stare koła mają takie pierścienie, które trzymają oponę na obręczy i właśnie te pierścienie wystrzelają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Tak jak pisze mój poprzednik. Felga składa się z 3 cześć. 1 to jest ta główna cześć na która nachodzi opona 2 części to kołnierz którzy trzyma oponę a 3 cześć to pierścień który łączy i blokuje kołnierz z felgą. I po prostu jak jest coś krzywo złączone to przy pompowaniu pierścień wystrzeliwuje. Szukałem zdjec ale nie znalazłem niestety.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

dzieki za info i prosze ze jak ktos znajdzie na zdjeciu taka felge to zeby umiescil na forum link, a tak wogole to czy te felgi byly przewaznie montowane w jakims modelu przyczep?


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Takie felgi występują w praktycznie wszystkich przyczepach spotykanych w polskich gospodarstwach. W sanokach D46, D50, D55, D83, w różnych niemkach, czeszkach, HLkach. Dopiero nowsze przyczepy np pronary, metaltechy mają koła bezdętkowe, wtedy nie ma pierścieni w felgach. Chyba że ktoś ma do D50 założone koła od stara wojskowego, wtedy felgi są skręcane, zewnętrzna część i wewnętrzna, nie ma wtedy pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W starych wozach konnych występuje na kołach 16' cali felga z pojedyńczym pierścieniem i taka właśnie kilka lat temu zeskoczyła podczas pompowania raniąc troche ojca na szczęscie skończyło się tylko na kilkunastu szwach na łuku brwiowym, a pierścień spadł prawdopodbnie dlatego że było trochę jechane na kapciu i pierscień się rozgioł, a sąsiad kikanaście lat temu tak pompował koło 11,5/80 15,3 że rozerwało felgę i ta felga nie była skręcana ;) pompował tak bo przyczepa lżej się toczy a latał trochę w transporcie no ale wtedy nikt o ciśnieniomierzach nie słyszał :D no i jak pie*dolneło to tyle miał szczęścia że na metr stał od koła a już się schylał szlałuf zdjąc że felgę rozerwało a jego jeszcze odrzucił podmuch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

u mnie kolega w taki sposób stracił życie.... dostał pierścieniem w głowę... :unsure: szkoda, bo naprawdę dobry chłopak... :blink:


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Niedaleko mnie kilka lat temu 3 chłopaków wracało z dyskoteki, na pole jechał facet pokosówką, Wjechali mu w heder, śmierć na miejscu... facet chyba poszedł do więzienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

a to w nocy było? czy już rano? jeżeli w nocy to jakie było oświetlenie pokosówki i ile metrów miał heder? Wogle co to jest pokosówka, może głupie pytanie ale nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

kiedyś wujek pompował koła właśnie na tych pierścieniach i mówił że jak pierd...... to obręcz znalazła się kilka metrów wyżej w płycie eternitowej na szczęście nikomu nic sie nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Wracali w lipcu nad ranem czyli już robiło się albo było jasno zapewne. Tam heder jest coś około 4,5metra. Powinien go przewozić na wózku ale nikt tego nie robi... sam miałem pokosówkę i jak gdzieś dalej się jechało to pilotował jeden samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

U mnie we wsi jest jedno skrzyzowanie prowadzace do wszystkich pól i tam czesto stoi policja i wszyscy są tak wyczuleni że

starają się jeździć przepisowo i miec wszystkie światła

A co do swiateł

to ja jak kosiłem jeczmień jakieś 10km od magazynu było koło 9 i było ciemno i nie było świateł w przyczepach

więc taty kolega jechał za naami i on robił za światła

samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sroczka    1

dzieki za info i prosze ze jak ktos znajdzie na zdjeciu taka felge to zeby umiescil na forum link, a tak wogole to czy te felgi byly przewaznie montowane w jakims modelu przyczep?

Przy moim wozie są takie kola jak sztrzele foty to wrzuce do galeri i dam ci linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sroczka    1

U mnie bylo kilka takich wypadkow:

1.Gosciu wjechal c330 z szambiarką prosto pod pociąg ale mial takie szczęscie z beka byla pelna i go przytrzymala pociag rypnąl w przód a gosciu zostal w kabinie(caly przod urwalo i wywalilo 100 metrow dalej) Koles przezyl nic mu sie nie stalo kupil nową c330 i dalej jeździ z szambiarką.

2.Na tym samym przejeździe inny gosc tez wbił sie pod pociąg c330 i tu już była tragedia kolo nie przeżył szkoda go bo dobry ziomek z niego byl. :rolleyes: niech mu ziemia bedzie lekka [*]

3.Starszy facet przy zwożeniu slomy z pola spadł z samego czubka fury pod nadjeżdżający samochód kolo był ostro poturbowany ale przeżyl.

 

A teraz mniej tragiczne wpadki

 

4.Boguś utopił swojego Claasa dominatora wyciągali go 2 pronarami i bialoruśką przerabianą na ciągnik

5.Kolo z wośnik przyjechal kosic do kolegi swoim Bizonem sampo 2020 na srodku pola było takie bagienko gosc nie zauwazyl i sie wrombal kombajn do polowy wpadl zboze ktore wcześniej ukosil wysypalo sie i straty bylo dosc duze,kombajn też zostal uszkodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

jakim cudem zborze wysypało się ze zbiornika twoje wypowiedzi są co najniej nie spójne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Może chodziło mu o to że musieli opróżnić zbiornik w kombajnie żeby lżej go było wyciągnąć z tego bagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

jak opróżniać to bardziej na przyczepę nie na ziemie :D :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj