abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

19Damian89    0

ja sie tym nie chwale tylko jak jezdze to w klapkach chociasz troche nie wygornie i czescije mam trampki a co do stroju to w ciagniku jak jade to nie musze byc ubrany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

jak miałem 10 lat to z kuzynem naprawiałem kombajn ja dokręcałem podbieraki a kuzyn coś tam grzebał, w pewnym momencie przekręcił pasek od który napędza cheder a ja miałem akurat rękę położoną na kosie. Na szczęście uciął mi tylko koniuszek piątego palca. W szkole w strachu, żeby mnie nie wyśmiali powiedziałem, że mnie pies ugryzł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Ja zawsze ciągnikiem jeżdżę w butach roboczych ze stalowym czubkiem ale z ubraniem to różnie.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24
25 kwietnia pod Wysokim Mazowieckiem woj. podlaskie zginął rolnik wywożący rozrzutnikiem obornik na pole pod kukurydzę. Przyczyną wypadku były:

brak osłony wału, luźne ubranie i niewyłączanie napędu. Więcej na:

http://www.bialystok.oip.pl/rolnictwo.php?kategoria=34,45

Ofiara w tym wypadku byl moj dalszy wujek. Zostal pochwycony przez obracajacy sie wal i uduszony. Osierocil piecioro dzieci z ktorych najmlodsze ma dwa lata. Prawdziwa tragedia. A wszytko dlatego ze nie wylaczyl przekaznika.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0
nie miałeś nigdy do czynienia z miastowymi :D

 

chyba mialem bo mieszkam w miescie i wiem ze sa rozne elementy i jeszcze jak miales 10 lat wtedy to wogole bujna wyobraznia w ich glowach i to tez zalezy od rodzicow jak dzieciakow chowaja..

 

ja nogi ci sie nie gotuja w tych butach roboczych jeszcze z metalowym czubkiem? no ale kazdy chodzi w tym czym mu wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja tam osobiście tylko latem klapki, czasem jak mam jakąś gorszą robote, to tenisówki. Ale ogólnie to jak całe dnie się przełazi w tenisówkach, to można pot z skarpet wykręcać. A tak ciągła klimatyzacja :D A do wypadków, to moim zdaniem jak kto ma choć troche w głowie po ukłądane, i myśli nad tym co robi, i jak to robi, to od wypadków napewno się ustrzegnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArturC360    0

U mnie jakieś 10 lat temu był wypadek sąsiad zginął co wozili słomę u sąsiada i nie było gdzie siedzieć to siadł na dyszel od 2 przyczepy a że nikt nie widział jak spadł w tego dyszla i wpad pod koło przyczepy prawdopodobnie dostał padaczki alkoholowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141
chyba mialem bo mieszkam w miescie i wiem ze sa rozne elementy i jeszcze jak miales 10 lat wtedy to wogole bujna wyobraznia w ich glowach i to tez zalezy od rodzicow jak dzieciakow chowaja..

 

ja nogi ci sie nie gotuja w tych butach roboczych jeszcze z metalowym czubkiem? no ale kazdy chodzi w tym czym mu wygodniej

 

Jak jest gorąco to w trampkach ale nigdy w klapkach.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek23    0

Trampki i te adidasy po 20zł to jest ostatnie dziadostwo jakjie jest.Lepiej jest wydać więcej piniędzy na porządne,wygodne i przewiewne buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Boso to nikt z was nie gania? Prawdziwy chłop chodzi albo boso albo w gumofilcach i sorki apnowie ale w porównaniu do gumofilców każde obówie jest wspaniałe a takie klapki to już naprawde super, wiem wiem najbespieczniejsze glany, ale problem ze sznurowaniem a w takie gumoflice można szybko wskoczyć, problem w tym że już do gumofilca różne rzeczy mi wpadły a raz czerwony kawałeczek metalu przy spawaniu, a o zaletach przyczepności tych butów zimą można długo by się rozpisywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz912    0

Ja tam cały czas chodze w butach roboczych i bardzo je sobie chwale :) Naprawde są dobre a kosztowały chyba 75 zł ale warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Wczoraj w naszej okolicy zginął młody mężczyzna - 38l. Robili silosy na kiszonkę, przewróciła się na niego betonowa płyta. Jeszcze miesiąc temu z nim rozmawiałem. Szkoda chłopaka :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja nie miałem większych wypadków tylko jakieś rozcięcia skręcenia i wybicia palców :P ale tata rok temu Sztilem prawie sobie palca u nogi opcioł na szczęście zdąrzyli mu przyszyć i jest wszystko oka :P .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas kiedys cial drzewo na pile tarczowej i ucial sobie 2 palce :P Jeden mu przyszyli a ten drugi (kciuk) ma do polowy uciety :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszion9797    0

Cielesnych wypadków na szczęście niebyło. Ale ostatnio brat wracał Pronarem z pługiem i łącznik sie urwał skutkiem tego było powyginane lemiesze, wiadomo zerwany łącznik i kawałem zaoranej drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

Mi 2 lata temu sadzarka ucieła 2 palce, na szczęście wpore zajechałem do szpitala i jakoś mi je poskładali ale już trochę inaczej wyglądają nisz normalnie

teraz to tak uważam na maszyny bo nie chce miec tego samego co kiedyś


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Najważniejsze przy obsłudze maszyn to wyłączanie napędu przed podejściem do maszyny. Oczywiście przylegające ubranie jest także bardzo ważne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus12    0

Moj starszy tez mial wypadek pod gryficami. Jechal 60-tka z hl8011, znad przeciwka jechal ziomek samochodem a przednim jechal ktos komarkiem nieoswietlonym. ten gwaltownie odbil i walna 60-tke w tylne kolo. kolo sie urwalo a traktor sie przewrucil. w hl urwal sie zaczep i przyczepa walnela w 60-tke. ziomek z samochodu zginol na miejscu. ojciec przezyl ale doznal powarznych uszkoden. teraz jest wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Dzisiaj kolega spadł z przyczepy i połamał sobie żebra.

A jeszcze dawniej zdarzyl sie taki wypadek: moj wojek szczepiał 2 przyczepy z babcia i to szopy jest taki prog i musal sie rozhustac i jak sie rozhustal to scisło babcie miedzy dwoma przyczepami, naszczescie nic poważniejszego sie nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Niestety rolnictwo to bardzo niebezpieczna dziedzina życia. Dlatego trzeba uważać przy pracy i koniecznie mieć trzeźwy umysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

pare lat temu mój kuzyn (wtedy jakieś 12 lat miał) spadł ze schodka w c-385 ehh ja z bratem orałem on siedział na schodku i naraz patrze nie ma go ehh a ten już leży z tyłu tylko mu noge było widać... nie wiem jak to możliwe ale nic mu sie nie stało :P ale i tak w szpitalu wylądował ehh a ja jakieś 3 miesiące miałem zakaz do ciagnika itp wsiadać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj