abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

klama    13

U ciebie w gospodarstwie ?Jak to się stało ? co było przyczyna ? co teraz się dzieje z krowami ? nie chciałbym czegoś takiego przeżyć.... współczuje


KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Tak to wydarzyło sie u mnie.A wiec tak około godziny 14.30 mama jadła obiad no i patrzy a tam na na podwórku nic nie widać kupa dymu i smród no i tylko wzieła rower i do pobliskiego sąsiada który jest w osp no i jeszcze siostra była w domu to też zadzwoniła po straż no i za około 15 min było juz około 5 wozów a poźniej dojeżdżały następne.Najgorsze to że gdy sie juz paliło krowy były powiązane w oborze i dopiero strażacy je pospuszczali z łańcuchów.Krowy noc spędziły na podwórku oddalonym około 500 m od tej obory.Dzisiaj gdy jusz wszystko ugasili wysprzątalismy ja całą na dole bo było około 10 cm wody i spowrotem krowy trafiły na swoje stanowiska.Przyczyną prawdobodobnie było samozapłon kupeczki trawy lub zielska które mogło być w słomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

To nie ciekawie, a dach został ?? Będziesz robił remont, czy budujesz nową ??

 

EDIT: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/articl...YSTOK/672960911 przeglądając neta natknąłem się na takie coś, miałem równą polewe z tego artykułu, normalnie jak bym był u siebie na wsi :) Jednak ludzie wszędzie są tacy sami :) Ja mam też 15 lat, w listopadzie skończę 16 to sobie prawko zrobię, a tu wielkie halo, że chłopak sobie kosi kombajnem :) Na mnie to już zasadzki normalnie robią policaje, bo wiara wie, że mają czas tylko do listopada, bo później to mogą mnie w cztery litery pocałować :) I najlepsze jest to że tak samo jak u niego wszyscy uważają, że jak szalony jeżdżę po drogach :) Choć nie wiem jakim cudem, bo MF 255 to więcej jak 35 km/h nie wyciągnę :) Ale to wszystko z zazdrości, a ludzie się tłumaczą że chcą nie doprowadzić do wypadku :) U mnie wszystko się zaczęło jak kupiliśmy w krótkim czasie owijarkę do bel, prase rolującą i zgrabiarkę karuzelową :)

 

U was też są tacy ludzie, że jak kto ma więcej, to zaraz szukać jakiś uchybień i na policje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Dach czyli ta blache trzeba będzie dac nową na wiosne a konstrukcje bo tam jest drewniana też trzeba będzie dac nową bo jest taka opalona.Nie nie będe budował nowej bo nie dostane pozwolenia na nową a w tej tylko ten dach i pokrycie i bedzie dobrze :) A co do sąsiadów to mam takich życzliwych że miałem sprawe w sądzie za jazde traktorem bez prawka :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDIT: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/articl...YSTOK/672960911 przeglądając neta natknąłem się na takie coś, miałem równą polewe z tego artykułu, normalnie jak bym był u siebie na wsi :) Jednak ludzie wszędzie są tacy sami :)

 

Dziekiak z mojej gminy. Zwykła ludzka zawiść przemawia przez tą sąsiadkę.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Oglądałem twoje fotki, i pisałeś że nie możesz wybudować obory, ponieważ sąsiedzi ci zabraniają, teraz masz podkładkę, zgłoś, że obora ci się sypie, nie masz gdzie krów wpędzić, i znikną twoje dochody z gospodarstwa rolnego, jeżeli nie wybudujesz nowej. Ja na twoim miejscu jak bym miał taką okazję, to bym coś takiego zrobił, ale wcześniej to dobrze obgadał z radcą prawnym Na moje to jak zaczniesz robić coś z dachem to sąsiedzi nie pozwolą ci dalej budować nowej obory, wykorzystaj tą przykrą sytuacje, a mogę ci zaświadczyć że każdy ci wystawi pozwolenie na budowę, jak zaczniesz straszyć władzą wyższą, a że jest to twój główny dochód z gospodarstwa nikt się nie podłoży pod to aby twoja rodzina nie miała dochodów, bo to by ciągnęło za sobą kary dla tych którzy ci tego pozwolenia nie wydali Na moje to trzeba szukać dobrego wyjścia z nędznej sytuacji, a to chyba będzie najlepsze, bo sam nie dawno zastanawiałem się czy nie kłaść nowego poszycia na dach, i zrezygnowaliśmy, bo raz że w oborze nie mogę nic praktycznie zrobić, bo wywalać obornik to tylko weidemann-em, a zadawać paszę ręcznie, to po co w to inwestować ?? Praktycznie obora ogranicza większy rozwój gospodarstwa, w tej chwili mam tylko 12 krów, bo na tyle pozwala pomieszczenie, a z moimi ha mógł bym spokojnie wykarmić 30 - 40 a nawet 50 krów, w tej chwili to wykorzystujemy na minimum nasze ha, i tak zostaje duuuużo pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

W okolicach Łomży w poniedziałek 23 marca 51 letni rolnik kierujący ciągnikiem C-360 z przyczepką jednoosiową zjechał do rowu w wyniku czego ciągnik się wywrócił a kierujący zginął w wyniku przygniecenia. W tym roku to pierwsza ofiara w rolnictwie na terenie Podlasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

dzis pojechałem po palcu szlifierką i to z najgrubsza tarczą do szlifowania, krew sie lała kobiety mdlały ale juz dobrze :blink:


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Nie wiem sie zobaczy ale tata strasznie jest zacofany i nic nie poradze a jak by budował to tylko ze stropem i najlepiej ocieplana a po co jak można zwykłą oborę bez stropu ciagnikiem zadać pasze i usuwać obornik i usprawniać prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

To ja wczoraj spadłem z pryzmy wysłodzin, i pomiędzy udem, a kolanem nadziałem się na łopate, boli mnie do dziś, sinak taki jak największa góra rys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Mój znajomy wczoraj jak wywalał gnój to dostał zawału, zginął na miejscu ;(


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141
To nie ciekawie, a dach został ?? Będziesz robił remont, czy budujesz nową ??

 

EDIT: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/articl...YSTOK/672960911 przeglądając neta natknąłem się na takie coś, miałem równą polewe z tego artykułu, normalnie jak bym był u siebie na wsi :) Jednak ludzie wszędzie są tacy sami :P Ja mam też 15 lat, w listopadzie skończę 16 to sobie prawko zrobię, a tu wielkie halo, że chłopak sobie kosi kombajnem :) Na mnie to już zasadzki normalnie robią policaje, bo wiara wie, że mają czas tylko do listopada, bo później to mogą mnie w cztery litery pocałować :) I najlepsze jest to że tak samo jak u niego wszyscy uważają, że jak szalony jeżdżę po drogach :) Choć nie wiem jakim cudem, bo MF 255 to więcej jak 35 km/h nie wyciągnę :) Ale to wszystko z zazdrości, a ludzie się tłumaczą że chcą nie doprowadzić do wypadku :) U mnie wszystko się zaczęło jak kupiliśmy w krótkim czasie owijarkę do bel, prase rolującą i zgrabiarkę karuzelową :)

 

U was też są tacy ludzie, że jak kto ma więcej, to zaraz szukać jakiś uchybień i na policje ??

 

Znasz może te 23 prace których dzieci nie powinny wykonywać?

 

 

Edit: http://www.wir.org.pl/raporty/bezpieczenstwo.htm HAHAHAHA "dźwiganiu i przenoszeniu na odległość powyżej 25 m ciężarów przekraczających 10 kg (dla dziewcząt) lub 15 kg (dla chłopców) - jeżeli nie ukończyli oni 16 roku życia"


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Wiosenne prace w pełni tylko patrzeć jak rozwiąże się worek z wypadkami. Dbajcie o siebie, ubranie powinno być pozapinane i przylegające do ciała, buty kryte wiązane lub zapinane na rzepy żadne klapki czy sandały. I bardzo ważna rzecz to wyłączanie napędu w ciągnikach i maszyn z nim współpracujących.

Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Może ze dwa lata temu dwóch gosci zabiło się w lesie. Próbowali zjedzać ursusem 360 z takiej wysokiej górki (ludzie zetorami 6 garowymi się tam bali zjezdzać). Było to w nocy nikt nie wiedział o tym. Potem zaczeli ich szukać i znalezli. Jeden miał jakąs śrubę w głowie czy coś, a drugi jeszcze żył , ale zmarł w szpitalu(jak by przezył byłby kaleką).Z C360 został drobny mak. Gdy mój brat tam był mówił , że na drzewie tak z 6m od ziemi było znać jak by tam coś zadrzyło.Pewnie to była wina hamulców lub kierowca taż nie był w stanie.To też były takie kaskadery w ogóle nie dbali o sprzęt.


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Niestety miałem rację pisząc że worek z wypadkami niedługo się rozwiązę. W ciągu dwóch dni odnotowano dwa przypadki przejechania przez ciągnik obsługujących je rolników. Jeden z nich lat 50 połamana miednica i żebra, zostanie inwalidą do końca życia. Drugi 28-latek połamane obie nogi w stawach kolanowych - z chodzeniem będzie miał kłopoty. Oba wypadki spowodowane były:

- niewyłączaniem ciągnika,

- używaniem nieodpowiedniego obuwia,

- kiepskim stanem technicznym ciągników - brak hamulca ręcznego.

Wiecej szczegółów pod linkiem:

http://www.powiatzambrowski.com/

http://www.bialystok.oip.pl/rolnictwo.php?...45&kk=&

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik95    0

U mnie we wsi kiedyś koledze mojego taty kosiarka rotacyjna ucięła rękę;/...


Pozdrowienia dla użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

To ja też miałem mały wypadek, ale naszczęscie się nic nie stało...

w tamte wakacje, miałem 13 lat: Gruberowałem pole DF DX110, Jak się bolec od Cięgła nie złamał, a gruber nie stanoł pionowo ;) dobrze że sie zorientowałem, bo bym gruber miał w kabinie :) Miałem prawie nasrane jak go zobaczyłem pionowo. Ale naszczęscie nic sie nie stało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

ja jak sa zniwa i jezdze tylkow ciagniku z ziarkami to mam papcie a co do ubrania to mam tylko spodenki..

 

jak bylem maly to mi zaczep sapl na noge i nie mialem sily go wtedy podniesc to chyba 10 minut lezalem i wylem dopiero potem ktos przyszedl mi to podniesc z nogi .. dwa dni nogi nie czulem ale nic sobie nie polamalem :D.. raz trampki mialem i chodzilem po deskach i na jednej byl gwozdz do dzis mam dziurke w nodze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Masz się czym chwalić... :D Może nie przestrzegam wszystkich zasad BHP od A do Z, ale te minimum czyli buty za kostki (nigdy klapki, bo nie lubię w nich chodzić) oraz ubranie przylegające do ciała mam.


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj