abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

Hinco    1
skrajny pas jest przecież dla pojadów wolnobierznych więc nierozumiem dlaczego dostałeś mandat, tzw sos-y czyli te skrajne pasy po to są żeby ciągniki jeździły a mnie wkurzają ludzie którzy osobóekami jadą tymi sosami na zachodzie za jazde tym skrajnym pasem osobówka od razu dostaje się ciężki mandat tylko u nas emeryci i jakieś panienki jexdzą poboczami,

Ja nie dostałem ;)

Chodzi mi o droge z jedną jezdnią w każdym kierunku ruchu

A pobocze zawsze będzie poboczem, nie można nawet sie na nim zatrzymać jeżeli jest ciagła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

szkoda ze nieda sie zrobić małej prowokacji np jazda kombajnem i wyłapywanie drogowych debili przez gliniarzy ale może kiedyś..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Kultura na polskich drogach lezyy...

A dzisiaj sie zdziwilem gdy samochod na niemieckich blachach a mieszkam na wschodzie zjechal prawie do rowu by przepuscic kombajn SZOK!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Kultura na polskich drogach lezyy...

A dzisiaj sie zdziwilem gdy samochod na niemieckich blachach a mieszkam na wschodzie zjechal prawie do rowu by przepuscic kombajn SZOK!!

 

Jak znam życie 1 na 100. Ale dobrze że chociaż kilku takich jest.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08
tak jak pisałem w Polsce nie liczy się bezpieczeństwo i kultura tylko honor na drogach... Po prostu jest tyle drechów którzy jeżdżą starymi BMW i Golfami i autami firmowymi (tych mam już kompletnie dosyć) którzy myślą że są święci do potęgi i wszystko mogą na drogach

ja już nauczyłem dwójke takich pacanów jeździć. poprostu nieodsunąłem się ciągnikiem bo niemiałem miejsca z prawej strony i jeden oberwał sobie zawieszenie na poboczu (opel calibra) a druga blondynka nieopanowała i poleciała w pole...... i teraz jak widzą sprzęt rolniczy to odrazu się odsuwają......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Proponuję z tą kulturą zacząć od siebie! I w mieście i na wsi są ludzie którzy ustąpią drogi a są tacy co na hama się wepchnął ! A co do winy kombajnisty ! Niestety szerokość kombajnu jest większa jak dopuszcza prawo do normalnego ruchu po drogach. Dlatego to obowiązkiem kombajnisty jest zachowywac szczególną ostrożnośc i to on odpowiada za wypadki. To kombajnista prowadzi pojazd specjalny po drodze publicznej a przepis może głupi mówi że heder trzeba wozić na wózku i kropka. Te zasady dotyczą wszystkich pojazdów ponadwymiarowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Bartek ja cię rozumie ale są żniwa... każda sekunda się liczy... by skosić przed opadami deszczu... rozumię cheder ściągać w classach czy innych nowych kombajnach na które rolników nie stać... tam założenie chederu i zdjęcie go zajmuje z 15minut a niestety w bizonie z dobrą godzinę a zdjęcie z 2 godziny.... Ja już sam teraz wjeżdżam na chama ciągnikiem bo przecież nieraz do ruchu się nie można dostać... oczywiście zaraz trąbienie i te sprawy idą w rachubę a jak ktoś próbuje mnie wyprzedzić a mam coś szerokiego.. i zaczyna trąbić na mnie i stara się wyprzedzić to takiemu palantowi nie zjeżdżam i jadę do domu poduki nie wjadę na podwórko niech sobie cham poczeka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Odnosnie kultury na drodze mozna wiele rozmawiac......zarowno na wsi jak i w miescie znajda sie kulturalni kierowcy. Ale.....sa tez przypadki gdzie czasem trzeba nawet z ciagnika na kilka chwil wysiasc bo ktos zajechal droge...tyle ze wtedy bez klucza, badz czegos "efektywnego" nie wychodze ;) Mieszkam przy drodze krajowej nr 486 i czasen naprawde ciezko jezt wyjechac z podworka, poza tym wiadomo ze ciagnikiem tak szybko nie wlaczymy sie do ruchu... Z reszta-takie jest zycie i nikt nie zmieni postepowania ludzi na drodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

A tak wogle kierowcy samochodów traktują motocyklistów jak zwykła szmate. Dzisiaj wracam z kościoła to facet mi zajechał droge. To ja skuterkim pózniej to samo zrobiłem .Jak zaczł trąbić. To ja myśle sobie: Czekaj ty KU!@#. Jechałem za nim aż do sklepu tak dostał wpier!@l odemnie że okularki się pogieły. Obawiam się że pies go nawet niepozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Prawidlowo Panie @PASSAT :D Co prawda nie jestem zwolennikiem przemocy, ale sam kiedys tez wyciagnalem goscia z auta na swiatlach w czestochowie, gdy zaczal odwalac manewry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

niedawno w płocku jakiś gościu zaczął szpanować swoim czarnym bmw i zajechał drogę innej bm-ce. żeby było ciekawiej to był samochód z BORu tak że gościu jak się zatrzymał na światłach to niezdążył zgasić nawet silnika bo już lizał glebe jak go dorwali............ :D:):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

moj tata kiedys jechal ciagnikiem przez ulice i jakis TIR prawie mu zrobil z d*py garaz to moj tata mu pokazal ze jest fiut koles sie zatrzymal wysiadl ale moj tata na to przygotowany wyciagnal taka gumowa rure wiec jak koles ja ujrzal to wsiadl z powrotem i pojechal takze jak gdzies jedziecie to berzcie cso ze soba koniecznie bo nie wiecie kiedy jaki swir z zakrtetu wyjedzie

 

a ja jezeli chodzi o tamtego kombajniste do nie dostanie kary za to ze mial heder nie odczepiony bo moze miec 4 m tylko musi miec koguta czyli swiatlo zolte blyskajace tak jest w przepisach i dotego musi miec wlaczone ostwietlenie ale za to ze nie mial uprawnien no to ma przesrane chociaz nie wiem jaka kategorie by musal miec czy kategorie M czy T bo T jest na maszyny wolno bierzne a M na inne maszyny rolnicze(np ciagnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Teraz zrobie troche OT ale musze to sprostowac co napisal Martinez

 

po 1 Teraz kombajny z nie odpietymi hederami beda zatrzymywane (bez wyjatkow) i kombajnisci beda surowo karani nie wazne czy bizon (przy ktorym zeby zdjac i zalozyc heder pol dnia roboty) lexion 600 czy claas mercator z kosa 3,20 heder ma byc na wozku i kogut musi byc wlaczony poniewaz elementy hederu beda wystawaly poza wozek (co jest nie dopuszczalne) slyszalem ze nawet na przejaz przez droge publiczna z np siewnikiem zbozowym 3m trzeba miec pozwolenie ale mysle ze maszyn podpietych do traktora nie beda sie jeszcze tak czepiali ale kombajny na pewno

 

po 2 Pierwszy raz slysze o kategorii M Martinez a kombajn to nie jest pojazd wolnobierzny? Kat T upowaznia do jazdy wszelkimi pojazdami wolnobierznymi po drogach publicznych lecz aby pracowac w polu komajnem trzeba miec ukonczony kurs kombajnisty


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

a kto nie ma wózka do chedra hehe? w moim DF-ie jest chyba 3.60 i nicht nigdy go w zniwa nie odczepia bo po pierwsze nie mam wózka a po drugie komu by sie chciało cały czas go odczepiac i przyczepiac to nie jest przystawka do tura ze 10 sek roboty


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

I mamy kolejne dwie ofiary głupoty! W czwartek 14 sierpnia dwóch spieszących się usuwało zapchanie słomy w prasach rolujących. Jeden został wciągniety za nogi i jest połamany do pasa drugi poszarpane ręce i uraz głowy. A wystarczyło wyłączyć silnik w ciagniku. I żniwa jak dla nich już się skończyły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

kurde nie no powala mnie glupota ludzi co za debile gdzie to grzebac pazurami przy podbierakach albo nożach no zal poprostu mi tez nieraz jak sie zapcha taka kepato tez nie wyłączam tylko podniose ta ramke podbierak pociagnie i dobra ake zeby grzebac w srodku nie ma mowy


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11
Nie nie to nie ten golf ale podobnie to wyglądało.

Zobaczcie ten link. I poczytajcie opisy pod tym. Sami miastowcy sie wypowiadają co g... wiedzą

http://wiadomosci.onet.pl/1802746,449,item.html

 

 

to zaraz kolomnie sie zdarzyło.. strach teraz z hederem jezdzic juz kupilismy wozek bo nie ma zartow


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

mój tata coś robił przy kombajnie na polu jak był uruchomiony ja miałem wtedy kilka lat a cały wypadek zdarzył sie około 15 lat temu i zaczepił się o koło i stracił 2 palce później w szpitalu dostał gronkowca złocistego(najgorszego)i ucieli mu teraz ma 2 i pół w jednej ręca a drógą zdrową na szczeście.zanim pojechał do szpitala umłucił jeszcze około ,5 hektara zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidoff123    0

u nas w okolicy to raczej rzadko zdarzaja sie wypadki z udziałem maszyn rolniczych, chociaż ostatnio jechaliśmy z bratem kosić trawę rotacyjną, a że rotacyjna stała u naszego wujka no to podjechalismy do niego po nią. I wujek najprawdopodobniej nie zabezpieczył zabezpieczenia przy belce lewej (tu gdzie sie zakłada kosiarke do kuli podnośnika), i jedziemy ulicą i wszystko buylo ok, ale po przejechaniu kilkunastu metrów nagle jak coś pieprznie przy kosiarce, patrze a ksiarka na glebie, poprostu zsunela sie z kuli na belce, na szczęście nic sie nie stało, i dobrze ze to sie stało na polnej drodze a nie na ulicy, a kosiarka pancerna kosi dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Dawidoff123 nie zwalaj winy na wuja ,bo to twoim obowiązkiem było sprawdzić stan kosiarki przed wyruszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

17.08.2008

Bardzo słusznie to ten co będzie pracował przy obsłudze maszyny powinien sprawdzić jej stan techniczny i nie dlatego że tak mówi jakikolwiek przepis ale dla swojego dobra!!

 

18.08.2008

A dzisjaj dostałem wiadomośc o kolejnym wypadku. Rolnik lat 49 zamieszkały na Podlasi zauważył że pękł w ciągniku przez jego kierowanym pasek klinowy alternatora. Wysiadł nie wyłączając silnika i nie zaciągając hamulca ręcznego. Podszedł do silnika a niezabezpieczony ciągnik ruszył. Rolnik próbował wskoczyć do kabiny ciągnika ale jego stopa dostała się pod tylne koła. W wyniku czego doznał połamania stopy i kości goleniowej. A hamulec ręczny w ciągniku to po co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0
a kto nie ma wózka do chedra hehe? w moim DF-ie jest chyba 3.60 i nicht nigdy go w zniwa nie odczepia bo po pierwsze nie mam wózka a po drugie komu by sie chciało cały czas go odczepiac i przyczepiac to nie jest przystawka do tura ze 10 sek roboty

 

no tak ale pisze przeciez ze nie wazne jaki to kombajn heder ma byc na wozku i koniec

wyczulem toche cwaniactwa w tym co napisales zrozumialem tak "hoho ja jestem boss i nigdy nie odczepiam hedera co mi tam bezpieczenstwo jezdze z hederem i jestem fajny";) ja tez jezdze z hederem ale po prostu do mojego kombajnu nie robili wozkow (claas mercator) i wlasnie ni wiem jakby to bylo podczas kontroli ;)

 

Oczywiscie bez urazy @JD


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Widze, że zaangażowaliście sie w temat ruchu drogowego ;) Ja troche z innej beczki. Jakiś tydzień temu kumpel opowiadał mi o tragicznym wypadku i to śmiertelnym. Facet(lat 47) belował słome, musiał wysiąść z ciągnika prawdopodobnie żeby poprawić siatke lub sznurek. Niestety, WOM był wlączony. Facet majstrował, i nagle opuściła sie komora. Przecięło go w pół... Ciągnik z prasą chodził przez całą noc (wole nie myśleć co stało sie z tą połową w presie...) Dopiero nad ranem syn zaczął szukać ojca, jak zobaczył jego połowe na polu to spie*rzył. Nie wiem czy go znaleziono. I tak właśnie przez pośpiech a czasem i głupote można stracić życie. Dlatego zawsze miejcie odpowiednie ubranie, nie dajcie ponieść sie nerwom i majstrujcie przy wyłączonych napędach ;)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj