abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

Gość maciek08   
Gość maciek08

wczoraj jak byłem w płońsku po części do kombajnu słyszałem ciekawy temat; pewna pani pojechała sprawdzic kombajniste czy się nieobija i wjechała samochodem na pole...... i zapaliła się słoma od samochodu.......... no i furka poszła z dymem

 

ps w kombajnie mam 2 i 6kg gaśnice i 30 litrów wody w bańce.

w tym roku coś dużo kombajnów sie pali. w okolicy juz chyba 7 sie zapaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdzieś nie daleko mnie w ten poniedziałek, spalił się ciągnik z prasą rolującą, chociaż słyszałem rożne wersje to ta jest prawdziwa. Tamten ciągnik był głównym w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

W mojej miejscowości przejeżdżali pilarze ciągnikami leśnymi i od jednego poszła iskra. Spaliło się kilka metrów ścierniska. Na szczęście.... I przy okazji urwali hydrant i pogięli kumplowi bramę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Koło Sokólki w dniu dzisiejszym koń kopnął w klatkę piersiową 7letniego chłopca. Wylądował w szpitalu ! I niech ktoś powie że dzieci nie trzeba pilnować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Ostatnio koło mnie był wypadek, gościu jechał golfem na zakręcie wjechał centralnie w heder Bizona. Oczywiście kierowca za szybko jechał no i był pod wpływem alkoholu. Co z tym panem jest nie mam pojęcia ale na pewno nieciekawie. Ale najgorsze jest to że winny powinien być kierowca golfa, ale niestety kombajnista nie posiadał uprawnień na kombajn i jechał z nieodczepionym hederem dlatego on zostanie oskarżony o spowodowanie wypadku. Tragedja :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

myślę, że w sprawie dzwona golf- bizon powinna być albo wina obopólna, albo kierowcy golfa- już sam fakt jazdy po alkoholu to przestępstwo, a jazda kombajnem nie wymaga uprawnień poza prawem jazdy(jest to maszyna wolnobieżna- uprawnienia to do pracy kombajnem w polu są potrzebne), jazda z hederem to chyba tylko wykroczenie- jak przyciemniane szyby czy wycieki oleju, inna sprawa, że nie wiem jak ma się sprawa poruszania kombajnu po drodze i kwestia Odpowiedzialności Cywilnej- czy kombajn musi mieć wykupione OC czy nie

było u nas kiedyś coś takiego jak potrącenie rowerzysty(zgon) i wina była rowerzysty bo był bardziej wypity od kierowcy samochodu

a z wypadków to wczoraj w nocy paliła się stodoła w Kiełczowie- kilka wiosek od mojej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Niestety chyba nie masz racji. I Kierowca golfa i kombajnista będą oskarżeni i będą mieli sprawę. Kierowca Golfa za jazdę w stanie nietrzeźwym a kombajnista za brak uprawnień i jeżdżenie z hederem. Różbica jest taka że kierowca ma odrazu przestępstwo a kombajnista wykroczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

i jednego przygłupka mniej w naszym kraju


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Mi chodziło oto że kierowca który kierował kombajnem jest oskarżony o spowodowanie wypadku, a kierowca golfa także zostanie oskarżony o prowadzenie pod wpływem alkoholu, za szybką jazdę no i nie zapięcie pasów. Sorka źle napisałem. Zresztą jak będzie sąd rozsądzi. Ale szkoda kombajnisty bo przez jakiegoś powaleńca ma problemy, rozwalony kombajn i to w żniwa. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0
Ostatnio koło mnie był wypadek, gościu jechał golfem na zakręcie wjechał centralnie w heder Bizona. Oczywiście kierowca za szybko jechał no i był pod wpływem alkoholu. Co z tym panem jest nie mam pojęcia ale na pewno nieciekawie. Ale najgorsze jest to że winny powinien być kierowca golfa, ale niestety kombajnista nie posiadał uprawnień na kombajn i jechał z nieodczepionym hederem dlatego on zostanie oskarżony o spowodowanie wypadku. Tragedja :angry:

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=DN-8Oi4cdLg <-----------to ten golf i bizon?

 

 

 

A co do wypadkow to kilka razy slyszalem o poodcinanych palcach np. od kątówki, wójek

siekiera palca trzasnal, kilka razy od krejzegi i jak kilka lat tem wchodzil na przyczepe ze sloma to spadl na zaczep i zebra polamal ja wtedy jechalem i nawet nie zobaczylem co i jak tylko jak juz lezal ale na szczescie mu sie nic nie stalo i jak kiedys byk sie zerwal z łańcucha to też wójek złapał za łańcóch i rozerwał dłoń ale to wtedy wygladalo aj kwszedl do domu i kilka przebitych gwozdziami nog a wiecej to sobie nie przypominam. ;) A i jeszcze kiedys jechal chlopak do na do wsi przyjechal z Ameryki (usa) do babki na wakacje i jechal motorek chyba wsk i nie mial chamulcow a to bylo w srodku zniw i jak droga jechal i BIZONEM ZO56 sie koleś nawracal i wpadl chlopak w herder i reke mu ucielo czy tam nadcielo wiem ze probowali przyszyc ale nie udalo sie i zczerniala i musieli amputowac i to prawa i ma chlop pamiatke z wakacji na cale zycie co nie?


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

a ja się kłoce z tymi mieszczuchami. mój podpis maciek123.i wy też moglibyście bronić kombajnistów. mój tata kilka lat temu na prostej polnej drodze o mały włos minął debila na motorze (tydzień puźniej ten sam idiota walnął w agregat uprawowy) bo pewnie by go przeciął na pół. i niedawno drugi czubek samochodem zaczął mijać ojca jak zkręcał z głównej drogi do podwórka, a żeby było ciekawiej zatrzymały się samochopdy przed i za kombajnem a ten jeden się trafił.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez robuch6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Co za buraki, ja pierdyle weźcie mnie trzymajcie bo nie wyrobie, banda frajerów :angry: Napisał, że zadzwonił na policje bo kombajn z hederem jechał, co za ku..fon :angry: Zaje...... go i tyle pedała :angry: :angry: :angry: Moje posty wiadomo, UrsusCzesio


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

też zacząłem tam dyskusję- i to pod swoim nickiem jakiego używam na każdym forum- broniąc kombajnistów- przecież takie autko i tak nie ma szans- gdyby nie było chederu i tak biło by w przenośnik pochyły- a za nim skrzynia, powyżej pomost, młocarnia- 800 kilo pędzące ok 80 km/h nie miało by szans wobec tych prawie 10 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez robuch6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Skoda..

ciekawe kogo wine orzekna i czy kombajn spełniał wszystkie wymogi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

twardy przeczytałem wszystkie (no prawie komentarze) i aż nóż się w kieszeni otwiera gdy czytam jak na kombajnistę mówią "burak" czy aby zdemontował heder.... przecież w bizonie demontacja hederu to dobre 2godziny!!!!! Nie wiem czy oni nikogo znajomego na wsi nie mają??? Przecież to jest poprostu nie do zrozumienia... dziewczynki pewnie gadały prędkość pewnie koło 100km/h i wynik.... Byłem u naszych zachodnich sąsiadów i tam to jest dopiero full kultura po prostu tak powinno być gdy widzą ciągnik czy kombajn sami zjeżdżają z drogi by mu ustąpić... a w Polsce tak jak ktoś napisał w komentarzach nie liczy się bezpieczeńtwo tylko honor... Ile razy miałem sytuację kiedy jadąc ciągnikiem jakiś miastowy pier****olony pokazał mi środkowy palec... A o jeździe kombajnem nie wspomnę wyprzedzanie na tzw. chama czy prawą stroną... i jak ma nie być wypadków... nie dziwie się policji że stawia coraz więcej fotoradarów... powinni jeszcze coś zrobić z motocyklistami na ścigaczach... jazda przez wieś 170km/h często na jednym kole.... strach wogóle wyjść na droge... nie powiem że nie lubie motorów ale jak popatrze na choopery to widzę jak on jeźdżą 70km/h bo motor ma wtedy najlepszy dźwięk... Nie powiem że nie lubie jeździć szybko... mam autko nawet ze sporawą ilością KM pod maską ale nie po wsi!!! U mnie bym przekroczyl 100km/h musi być dorga dwupasmowa!!!! Ja wszystkich tych miastowych co tak cwaniakują bym przywiózł na tydzień na wieś i zobaczyłbym co by poweidzieli po tej "kuracji" i czy dalej by mówili że przeciętny rolnik ma tak super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja tam jak weszłem na te komentarze , to myślałem , że z krzesła spadne , i moje ostre komentarze są pod endrju00711 . Jak niektórych czytam , to mam ochote go skopać w centrum miasta , i niech zapie...la u mnie w żniwa na wsi , to zobaczymy jakie by miał zdanie o rolnictwie , i o składaniu chederu na droge .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Racja!!! W Niemczech jest lepsza kultura niz w Polsce....

2Lata temu moj tata jechal bizonkiem szosa i czeka juz ponad5min zeby wszystkich przepusci, no i na koncu jechal facet TIR-em...Zapie***la szybko i po hamulcach bo prawie by sie nie zmiescil....i cos sie tam drze na tate ze na styk moze przejechac....tata mu reka do gory i bach srodkowego ;) ...A on wlasnie przejezdzal...zaraz po hamulcacha moj tata wlasnie ruszyli patrzy w lusterku a on loma wyciagnal i leci do niego a starszy full gaz i spiepsza ;) ...... i jak tu mowic o kulturze na drodze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

tak jak pisałem w Polsce nie liczy się bezpieczeństwo i kultura tylko honor na drogach... Po prostu jest tyle drechów którzy jeżdżą starymi BMW i Golfami i autami firmowymi (tych mam już kompletnie dosyć) którzy myślą że są święci do potęgi i wszystko mogą na drogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

A ja mam pytanie odnośnie kultury jazdy, mam droge A4 niedaleko mnie i czasami musze nią jechac, są tez inne mniejsze drogi które mają skrajny prawy pas ciagły oddzielający jezdnie od pobocza, znajomy dostał mandat jak jechał tym poboczem(ma z 2 m szerokości-idealnie na takie pojazdy) ja teraz jeżdże przy lini żeby na jakichś ćwoków w niebieskich nie trafić, wynikiem tego osobówka mnie może na '3' jakoś wyminąć natomiast ciężarowy to już nie bardzo, trąbienia, fakasy itp są na porządku dziennym.. Jak jeździć kulturalnie i przepisowo ? :|

Na dodatek już dwa razy ktos przy wyprzedzaniu mnie lekceważąć moje niemal 30km/h urwał tylny zderzak o moje przednie lewe koło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

skrajny pas jest przecież dla pojadów wolnobierznych więc nierozumiem dlaczego dostałeś mandat, tzw sos-y czyli te skrajne pasy po to są żeby ciągniki jeździły a mnie wkurzają ludzie którzy osobóekami jadą tymi sosami na zachodzie za jazde tym skrajnym pasem osobówka od razu dostaje się ciężki mandat tylko u nas emeryci i jakieś panienki jexdzą poboczami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Racja, Ci w autach firmowych to jest dopiero porażka, taki jeden w aucie firmowym spowodował wypadek, tir w rowie, dwie osobówki rozwalone + jedna dachowanko miała, a on wychodzi z tekstem "dla mnie i tak nie ma różnicy bo to i tak auto firmowe''


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj