abuk14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Polecane posty

dominik93    12

Rok temu jak wujek wychodził z traktora nadepł na widły, które przeszły przez stope na wylot B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

mój ojciec wsadziłniechcąco kciuk pod pasek klinowy B) ale i tak miał szczescie paznokiec mu tylko zszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

bogys - B) Całe szczęście że Twój Ursus miał kabinę ! Pomyśl co by było gdyby nie miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Ja kiedyś tak też zrobiłem podczas ugniatania kiszonki i ciągnik się przewrócił do góry kołami i nie maił kabiny i zdążyłem wyskoczyć a gdyby miał jakąś słabą kabinę to chyba by gorzej było . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U goscia jak kosiliśmy kuku mu to prawie też sie wywalił MF w razie czego podłożyliśmy opone pod bok żeby na nią upad


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matirolnik    0

mój tato opowiadał ze u niego w pracy tir kiprował ziemie i go przewróciło B) przewruciło go na malucha :) kiper w ciężarówce był do kasacji bo ta naczepa spadła na tego malucha B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matirolnik    0

u nas jak mój kuzyn czyścił rozzutnik to jego młodszy brat siedział w c-385 do którego był podczepiony B) i włączył wom :) B) jak kuzyna przewruciło to prawie nie żył ale mój wujek na szczęńśćie wyłączył wom :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1
mój tato opowiadał ze u niego w pracy tir kiprował ziemie i go przewróciło B) przewruciło go na malucha :) kiper w ciężarówce był do kasacji bo ta naczepa spadła na tego malucha B)

 

 

ale to był widoczek.

szkoda że tego nie upamiętnił twój tata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

2 lata temu tato pryskał przenżyto jesienia glinem i potem pojechał płukac opryskiwac i juz opłukał i składał lance i mu palca małego zmiazdzyło ;/ i teraz niemoze go ani zginac ani wyprostowac do konca


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

3 lata temu mojemu sasiadowi prasa wciagla rece i teraz ich nie ma ale jezdzi ciagnikiem jak niejeden kierowca z rekami a rok temu mojego kolegi tata bronowal na gorach 30-tą bez kaminy i na zakrecie ziemia sie osunela i pad niestety umarl na miejscu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Mój tata w 2006 roku woził gnój na pochyłe pole i było mokro i najpierw rozrzutnik zsunęło i wywaliło a potem mojego władka wywaliło ale nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Witam !

Maniek14803 Chyba troche zalewasz bo jak mozna kierowac ciagnikiem bez rak? - lata temu mojemu sasiadowi prasa wciagla rece i teraz ich nie ma ale jezdzi ciagnikiem jak niejeden kierowca z rekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

podczas dorabiania sieczkarni do mijego NH 1520 mój brat ciął szlifierka tak na wysokosci głowy.zakleszczyło tarcze odbiło i poszło mojemu bratu po głowie łuku brwiowym i policzku....efekt 17 szwów.rok czasu mu sie oko nie zamykało jak spał ale teraz jest juz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witajce , ciekawy temat:)

 

Rok temu moj sasiad sadzil kartofle i chcial wyskoczyc szybko zeby rozgarnac je w sadzarce a za kierownica mial byc jego 10 letni syn, i jak wyskakiwal to jedna noga zaczepila musie za pedal sprzegla a droga spadl na ziemie i kolo mu najechalo, i zaczelo go w kroczu rozrywac bo nie mogl tej drogiej nogi wyciagnac a jego syn nie mogl nacisnac sprzegla zeby zatrzymac bo jego taty noga blokowala a zanim zgasil ciagnik to juz bylo po sprawie i rozerwalo mi sasiadal, ale przezyl jakos go posszywli:| Nie mily widok byl:(

 

A w zeszle zniwa ciagnolem fendtem 615 dwie przyczepy ze zbozem i w tej pierwszej zaczep tylny do ktorego byla przyczepiona ta droga urwal sie i droga przyczepa zatrzymala sie na Deutz-Fahr ktorym jehal za mna mojego dziadka pracownik ale naszczescie deutz mial tura i duzo nie narozrabialeem:)

 

JAkies dwa miesiace temu wiozlem od sasiada ktory chandluje nawozami dwa worki z nawozem tylko to byly te duze worki nie te 50kg tylko te co maja chba z 500kg, i byly na prawej burcie bardziej i jak cofalem to przyczepa sie odczepila i tylnymi kolami wpadla w row a przednie skreciloi przyczepa sie na prawy bok wywrocila i jeden worek szczelil:|

 

 

Moj dziadek kupil sobie audi a8 i jechal za ciagnikiem z przyczepa i nagle przyczepa sie odczepila i zaczelajechac w dziadka bo to bylo lekko z gorki ale go nie dogonila bo uciekal na wstecznym i po jakis 15m wjechal w boczna polna droge a przyczepa jakies 5-7m od niego skrecila do rowu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@damian9 człowieku zrób cosz tymi zaczepami, bo kiedyś kogos zabijesz jak ciagle będą Ci sie te przyczepy odpinać


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Tylko się zastanawiam nad jednym.... Z czego sie cieszysz... co kawałek uśmieszek....


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac11    1

Muj tata 3 razy dachował Ursusem c-360 naszczęscie kabiny czeskie były solidne i nic się nikomu nie stało.

Raz jechaliśmy 360 drogą publiczną i było pod góre. Z góry jechała ciężarówka tatra i nagle pod jej koła wyskoczyła sarna i gościu odbił gwałtownie w lewo i prosto w nasz ciągnik tata połamał pare żeber a ja złamałem rękę.

Mojego dziedka zabiła 330 Jechał do pola i najechał na wysoką bruzdę ciągnik się przewalił a był bez kabiny i dziadek zginął na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
@damian9 człowieku zrób cosz tymi zaczepami, bo kiedyś kogos zabijesz jak ciagle będą Ci sie te przyczepy odpinać

ja tez sie nie raz dziwię czemu ludzie nie zabezpieczają bolcy, albo nie podłączają hamulców ,,bo nie warto"...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
Witajce , ciekawy temat:)

 

Rok temu moj sasiad sadzil kartofle i chcial wyskoczyc szybko zeby rozgarnac je w sadzarce a za kierownica mial byc jego 10 letni syn, i jak wyskakiwal to jedna noga zaczepila musie za pedal sprzegla a droga spadl na ziemie i kolo mu najechalo, i zaczelo go w kroczu rozrywac bo nie mogl tej drogiej nogi wyciagnac a jego syn nie mogl nacisnac sprzegla zeby zatrzymac bo jego taty noga blokowala a zanim zgasil ciagnik to juz bylo po sprawie i rozerwalo mi sasiadal, ale przezyl jakos go posszywli:| Nie mily widok byl:(

ja nie wiem niektórzy to sie chyba naoglądali milmów typu :rambo .czytam te wasze opowiescie i mnie krew zalewa.Wiekszośc z tych sytułacji nie miała by miejsca gdyby bezmyslnośc ludzi. ;) . czy ktoś normlany wyskakuje z ciągnika podczas jazdy???? :) .Znam kolesia który bronował i tez wpad na mądry pomysł i wyskoczył z ciągnika.... ten jego głupi pomysł go kosztował ampytacje nogi.. a ciągnik ciągnął go 2km po polach aż zgasł.. :) . Kolejny mądry przykład:facet chciał podczepić przyczepe no i podejechał tyłem wrzycił wsteczny i wyskoczył z ciągnika zeby podpiąc przyczepe ..poslizgnął sie i zmiazdzyło go koło :) nic z niego nie zostało oprócz plamy....

 

PS .Czasami wystarczy użyć mózgu zeby zpobiec katastrofie.

 

Jesli kogoś obraziła moja wypowiedz to ma problem. POzdro


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Pewnie od tego człowiek ma głowę żeby ją ruszać !!! Ale niestety nie wszyscy używają swojej głowy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

U mnie w gospodarstwie był wypadek. jak ładowaliśmy baloty na chlewnie, dziadek mój był na przyczepie i pomagał przy tym. jak ojciec podnosił balota cyklopem to dziadek odbił się od balota i przeleciał przez burte od przyczepy i spadł na ziemie... Noga składana operacyjnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Niestety prace tego typu powinny być prowadzone w taki sposób aby nikt nie przebywał na przyczepie w czasie rozładunku. Operator musi tak to zorganizować aby pomoc była zbędna. Rozładunek przebiega może wolniej ale bezpiecznie. Oprócz upadku osób często dochodzi do wypadków spowodowanych przez spadającą na ciągnik belę. Dlatego ciągnik musi być wyposażony w kabinę - obowiązkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Wiem ale wytłumacz to starszej osobie. Jak człowiek zwróci mu uwagę to jeszcze się obraża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj