Skocz do zawartości
pawech1

Dowód rejestracyjny z internetu

Polecane posty

pawech1    0

Witam. Natrafiłem ostatnio w internecie na ogłoszenie w którym sprzedawane są dowody rejestracyjne z ciągników (wraz z umową, tablicą, tabliczką znamionową i oc) za ok 1000 zł. Posiadam traktor bez dokumentów więc zainteresowałem się tematem. Czy ktoś z Państwa miał kiedyś do czynienia z takimi dokumentami? Czy da się na ich podstawie zarejestrować ciągnik? a może jest to jakieś oszustwo? przykład takiego ogłoszenia:

http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/482459555/Ursus-C360-C330-i-inne-dokumenty.html 

mariuszd93    489

Dać  się  da , tylko że  gość pewnie  zechce  najpierw  kasę  [ przelewem  ]  , a  potem  wyśle  dokumenty. A   z tym  może  być  różnie ... 

Że  to jest  nielegalne  ,  to chyba  oczywiste ...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1272

Ten koleś to ściemniacz i wyłudzacz. Już koledzy pisali, że tylko wpłata przelewem z góry. Nigdy nie chce się spotkać by odebrać dokumenty osobiscie. Olej takiego chyba, że 1000 zł Ci niepotrzebne to możesz mi przelać. Lepiej szukaj ciągnika z papierami, bo chyba nie chcesz być passerem?

FINN    999

jak chcesz dokumenty z bardziej sprawdzonego źródła, to podzwoń po szrotach gdzie rozbierają ciągniki na części, podejrzewam ,że tam kupisz i odbierzesz....

ja bym tak robił...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

pawech1    0

Dzięki za odpowiedzi. Oczywiście jeśli bym kupował to tylko odbiór osobisty. Śmierdzi na kilometr dlatego pytam! Zdaje sobie sprawę że jest to nielegane ale... zastanawiam się skąd gość ma tyle tych dokumentów??

kizak    66

Zdjęcia  zrobione u,,znajomego '' w urzędzie ;) ,ale pomysł z szukania tam gdzie rozbierają myślę że najbardziej      ,,humanitarny'' czytaj   ,,legalny'' B)

maroon    63

jak chcesz dokumenty z bardziej sprawdzonego źródła, to podzwoń po szrotach gdzie rozbierają ciągniki na części, podejrzewam ,że tam kupisz i odbierzesz....

ja bym tak robił...

Taaa jasne- podzwoń  - bo już przez telefon ktoś ci się przyzna do takiego procederu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez bekba
      Witam

Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez kellerman1
      Witam, jestem w trakcie poszukiwań dzierżaw ziemi, i kiepsko mi idzie.
      Czy jest realne jeszcze na dzień dzisiejszy o dzierżawę wiekszych powierzchni 50,100,150 ha.?Powiedzmy teren cała Polska
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.