Zaloguj się, aby obserwować  
tommy66692

Walek i tuz w zetorze prawda i mity

Polecane posty

tommy66692    2255

powitac

a wiec tak ostatnio sobie rozmyslam ja kto jest z ta dzwignia od walka i tuz'u w tych zetorach. rozmawialem z paroma osobami na gg z agrofoto i kazdy mowi inaczej. wiec tak- u mnie to wyglada w ten sposob-tuz i wom zalezny,luz,tuz i wom niezależny. jeszcze sprawdze dokladnie bo pewny nie jestem a pamiec mam slaba do takich rzeczy. natomiast nie ma polozenia aby chodzila pompa a nie chodzil wom <_<

 

jak jest u was? piszcie jak u was to wyglada i bedzie wszystko jasne.

 

p.s a seria 5011-7045 i 5211-7745 rozni sie tymi przelozeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

W Zetorze musi być polożenie na którym działa sama pompa. Tylko ono jest w większości nie używane i odmawia posłuszeństwa.(tak mi się przymajmniej wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

a mi sie przypomnialo ze chyba takie przelozenie pare razy zlapalem ale teraz jaby bylo zgubione <_< sam juz nie wiem o co w tym chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Spójrz ma naklejkę, która jest na pokrywie pod tablicą rozdzielczą. Jest tam schemat skrzyni biegów i włączania napędu pompy i WOM. Wedle instrukcji (od 5211-7745) powinno być tak:

 

Pompa

|

WOM+Pompa

|

N- położenie neutralne

|

WOM zależny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Chciałem dodać zdjęcie tej plakietki bo mam na kompie ale nie wiem jak wstawic zalącznik. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Chciałem dodać zdjęcie tej plakietki bo mam na kompie ale nie wiem jak wstawic zalącznik. <_<

Wstaw zdjęcie do galerii, a potem skopiuj link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

rzeczywiscie na tej tabliczce jest tak jak podal @adikpl1 <_< moja nie wiedza teoretyczna sprawila ze nie moglem zastosowac tego w praktyce-ale jeszcze jak uruchomie ciagnik to wszstko posprawdzam bo moze byc ze jest cos powalone w tym i dlatego nie moglem ustawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

moj za to ma pompe hydrauliki z przodu pod chlodnica i podnosnik chodzi zawsze


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

ja w zetorze 7245 też mam pompę z przodu ciągnika. jest jedna pompa nie ma tej pompy co jest standardowo w tylnym moście zamiast niej jest poprowadzona rurka bezpośrednio do rozdzielacza. pompy zakładane z przodu ciągnika są większe o większym przepływie oleju u mnie jest 55 l/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

jak kupiłem ciągnik to już tak było, ale nie wiem czy to orginalne rozwiązanie czy przeróbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Dzisiaj popatrzyłem co i jak z tym w moim zetorku i d*pa z tego wychodzi :) nie mam przelozenia na sam tuz pomimo tego ze na schemacie jest pokazane ze takie powinno byc. ale za to mam 2 przelozenia na ktorych nic nie ma :) nie wiem co jest grane co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0
ja też mam pompę z przodu ciągnika. jest jedna pompa nie ma tej pompy co jest standardowo w tylnym moście zamiast niej jest poprowadzona rurka bezpośrednio do rozdzielacza. pompy zakładane z przodu ciągnika są większe o większym przepływie oleju u mnie jest 55 l/min.

 

A jaki masz model zetora ja mam 6340 i pompa jest pod chłodnicom mi sie wydaje że w nowszych wersjach pompa montowana jest koło chłodnicy


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

@karpiol nie rozumiem troszke o co ci chodzi :P z tymi kreskami i z tym ze myslales tak do czasu-mzoesz to napisac slowami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpiol    0
Dzisiaj popatrzyłem co i jak z tym w moim zetorku i d*pa z tego wychodzi :P nie mam przelozenia na sam tuz pomimo tego ze na schemacie jest pokazane ze takie powinno byc. ale za to mam 2 przelozenia na ktorych nic nie ma :P nie wiem co jest grane co o tym sadzicie?

Ja też myślałem że tak mam ale do czasu... Najbliżej podłogi mam samą pompę, wyżej mam szybki wałek i pompę, wyżej jest luz i na końcu jest sam wałek ale żeby się kręcił trzeba wrzucić bieg bo na luzie się nie kręci...

 

Chyba wiecie o co chodzi B)

 

PS. wyżej wyskoczył mi jakiś błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

rozumiem ale u mnie jak dam do samej podlogi to chodzi i walek i pompa-nie ma przelozenia gdzie by chodzila sama pompa a sa 2 na ktorych nic nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj