Polecane posty

Witam , ciągnik gdy jest zimny normalnie podnosi , gdy się zagrzeje to słabo podnosi ( trzeba dać dużo gazu żeby podniósł . Myślałem , że przyczyną jest pompa , ale nic nie pomogło ( wymieniona nowa i filtr ). 

Co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jak długo posiadasz ten ciągnik? Czy od początku były te problemy?

Kiedy i jaki olej zalany jest w skrzyni biegów? - pełna nazwa.

Jak wygląda ten olej? - Wlej do szklanej przezroczystej butelki 2/3 oleju i przyjrzyj się mu: barwa, przezroczystość, zanieczyszczenia oraz sprawdź w dotyku gęstość.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kiedy wymieniałeś olej? Tak już nie zagłębiając się w szczegóły to nie jest odpowiedni olej - zbyt niska klasa jakości.

Napisz, jak przedstawia się (po rozgrzaniu oleju) sytuacja ze wspomaganiem?

 

Tu pragnę nadmienić, że nie mam najmniejszego zamiaru dyskutować na temat przydatności tego oleju z kimkolwiek.

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Agrol u chyba nie jest dobrym olejem do tego ciągnika powinieneś zalać Agrol stou, Agrol u nie ma oznaczenia stou jak dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Agrol U Może nie jest najlepszym olejem, ale na pewno jest odpowiedni (spełnia wymagania), jeździłem na nim kilka lat bez żadnych konsekwencji, jedynym problemem była zima, bo musiał się trochę rozgrzać. Więc na pewno nie olej jest przyczyną twoich problemów. Warto by sprawdzić ciś. na szybkozłączu hydrauliki, raczej obstawiał bym gdzieś przeciek w hydraulice (w środku skrzyni), może winny jest zawór hamulcowy przyczepy (nieszczelność) bo przez niego idzie olej z pompy na hydraulikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JzefZender    0

Wymień jak najszybciej  olej na Agro STOU  .

Agrol U zupełnie nie nadaję się do tego ciągnika jego lepkość jest poniżej 100  gdzie stou ma ponad 150 , będziesz miał problemy na 100 procent  (wiem z własnego doświadczenia).

Temperatura płynięcia stou to -44 st. , a  agrol u to -24st

Agro STOU  wcale nie jest taki drogi ,a spełnia wymagania i normy tego ciągnika.

Edytowano przez JzefZender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A na ciepłym też 180 bar? jak na szybkozłączu takie ciśnienie to wielkiej filozofii nie ma tylko cos musisz mieć z zaworem podnosnika. Słabo się otwiera a może ma przeciek. Podmienić i sprawdzić..... a olej hmmm cudów po wymianie bym sie nie spodziewał bo nikt tam gęstego hipola nie wlewał

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jakie pierdoły nie którzy piszą to po prostu żal. Czym się różni hydraulika w MF od innych? np; z polszczonych MF-ów gdzie Agrol U był jak najbardziej ok. Zrozumiał bym gdy by były bardziej wyrafinowane problemy np: ze sprzęgłami, hamulcami, sterującą hydrauliką, ale z podnośnikiem??? Może dziesięć rodzajów olejów zmieniać a efekty będą marne, tylko rachunki wysyłaj do doradców to może będą miej skorzy do takich porad.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ten zawór podnośnika Panu chodzi , a wie PAN czy tam są jakieś oringi do wymiany lub coś podobnego ?post-177326-0-45603300-1460283562_thumb.jpg

Edytowano przez ferguson3075

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no to jest wlaśnie ten zawór... ale zanim cokolwiek zaczniesz rozbierać to ja bym go wolał podmienic na jakiś pewny i sprawny. 2 albo 3 śruby, 2 przewody... nie wiem co w nim jest ale z reguły tłoczek chodzi w obudowie i po prostu ten układ jest dobrze spasowany a oringi to się montuje na jakiś pokrywkach... Moze coś go blokuje... czort wie że masz taki mały przepływ. Regulcja szybkości opuszczania to chyba nic nie zmianiała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulacja szybkości opuszczenia nic nie zmienia , ale od kogo by taki zawór załatwić ? I jak jest zagrzany to jak opuścić podnośnik to trzeba mu dać delikatnie gazu żeby opuścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no z tym delikatnie gazu to jakoś nie ogarniam... po prostu nie potrafie znaleźć związku.  Jak opuszczasz to tylko elektorzawór otwierasz bardziej lub mniej zaleznie jak se pokręcisz... Ładowanie alternatora 14.4V? choć raczej musi być dobre bo w ogóle EHR sie nie włączy przy niskim napieciu... Zapewne kolegi z podobnym traktorem ne masz w pobliżu? Skąd jesteś?

Cały panel sterujący można by przełożyć

 

Jak Ci tu nikt nie pomoże to dzwoń do http://olx.pl/oferta/komputer-massey-ferguson-autotronic-ii-CID757-ID7Xegd.html#21d04a3d9a możesz zapytać czy Ci pomoże, coś doradzi bo człowkiek ma wiedze.... poleciłbym CI jeszczce Zduna z forum ale... on się tylko potrafi umówic na naprawe i na pomoc nie ma co liczyć bo z czegoś mechanik musi życ

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Jastrzębie-Zdrój (woj.Śląskie) Elektryk sprawdzał już sterownik EHR i komputery , wszystko jest okej

Edytowano przez ferguson3075

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja moge conajwyżej podpiąć go do mojego 3060 albo 3080 znajomego. To samo można zrobić z całym panelem ehr. Innego sposobu na diagnoze w warunkach gospodarstwa nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Jastrzębia do Mikołowa to niema tak daleko, tylko że tak to działa tylko gdy jest ciepły (około 2 godzin w polu) to słabo podnosi , to Pana traktor też by się musiał zagrzać , jak byśmy to sprawdzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

... I jak jest zagrzany to jak opuścić podnośnik to trzeba mu dać delikatnie gazu żeby opuścił

 

Prawdopodobnie główna wina spada na elektrozawór. Po rozgrzaniu oleju trzpień rozszerza się i blokuje przez co ruch jego jest znacząco utrudniony.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

O ten zawór podnośnika Panu chodzi , a wie PAN czy tam są jakieś oringi do wymiany lub coś podobnego ?attachicon.gifIMG_20160410_114821.jpg

Młody człowieku, zacznijmy od tego że tu na forum wszyscy jesteśmy kolegami a nie Panami.

Warto sprawdzić jak działa z guzika na błotniku, bo wtedy omijasz elektronikę. I jeszcze można sprawdzić sterowanie ręczne,tzn: na tej kwadratowej kostce (elektrozawór) jest taki guziczek, naduś go, służy do ręcznego sterowania elektrozaworami w razie gdy by padła elektryka. Elektrozawory są dwa, tu na zdjęciu widać jeden, na drugim jest taki sam przycisk. Jeden jest od podnoszenia, drugi od opuszczania. Gdy nie będzie różnicy na sterowaniu ręcznym to znaczy że nie jest to problem elektroniki (sterowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Sprawdz jeszcze raz ciś. na szybkozłączu, tylko na zimnym i potem na ciepłym. Porównaj od jakich obrotów łapie to 180bar. Może zawór przeciążeniowy nie domyka i na zimnym daje radę a na ciepłym już więcej idzie bokiem. Zawór jest w pokrywie pompy wkręcany od góry, można go wykręcić i zobaczyć czy nie ma zarysowań czy wżerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzar2112    0

witam czy ktoś z kolegów może podać namiary gdzie można kupić elektrozawory podnośnika do ciągników massey pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj