DanielB

wspomaganie zetor 5011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dewro    16

W dużym zbiorniku jest tylko magnes w korku wlewu oleju. Filtr jest tylko w mniejszym okrągłym zbiorniku.

Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

Wiadomość z agroFakt.pl

Dewro    16

Trochę źle to napisałem. Okrągły zbiornik występuje w późniejszych modelach Zetorów. U ciebie jest raczej ten większy prostokątny,

Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

bartek1992    37

jak się wymienia filtr w układzie wspomagania zetor 7211 ?

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

jacus    251

moze ktos doradzi jak to zrobic-bo ja leze i kwicze ze smiechu, moze ktos blisko mieszka i pomoze mu w tak skomplikowana i wymagajaca profesjonalnej wiedzy czynnosci-cos od rana mam dobry humor :D  :D  :D .

mialem taki przypadek ze zetor z 91 roku mial w 2014 roku oryginalny filtr oleju hydraulicznego,z napisem made in czechoslovakia

dawno masz ten ciagnik-jak od wczoraj to odkrec zbiornik z olejem -popatrz gdzie ida przewody od silownika i tam bedzie sie znajdowal,z przodu przed chlodnica go znajdziesz, sposc olej, wyciag stary filter, wloz nowy ,zalej NOWYM olejem i tyle.

jak masz go dluzej to nie zadawaj takich pytan...

buk, humor ,seks ,rokendrol.

pawelus    4

Witam . Mam probelm zw Wspomaganie w zetorze 7211  . Ma duży luz na układzie kierowniczym a dokładniej na tym siłowniku od wspomagania .  W załączniku zdjęcie wspomagania . 

post-167495-0-79791400-1460444893_thumb.jpg

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez ADAS2810
      zetor7540
      Witam, mam pytanie gdzie sprawdzic stan oleju w układzie kierowniczym?bo czasami przy skrecaniu szybszym pojawia się opór w kierownicy.  jeśli ktos posiada ten model prosze o kontakt, nowy nabytek i chętnie dowiem sie czegos.pozdrawiam
    • Przez Strogonow
      Witam Panowie, Posiadam w swoim 7745 wspomaganie na orbitrolu z siłownikiem po prawej stronie osi (poprzeczny). Jako że sporo cofam z przyczepami itp. owy siłownik mi tego nie ułatwia, praca w polu też nie jest niczym przyjemnym i nie chodzi mi tu o trudności z obrotem kierownicą bo w porównaniu do serwa to niebo a ziemia. Chodzi mi głównie o różnicę obrotów w lewą i prawą stronę, jak i różnice w maksymalnym skręcie w obie strony. Jeżdżę już tak od dwóch lat i ni cholery nie mogę się do tego przyzwyczaić. Przechodząc do sedna, czy montował ktoś z was siłownik do wspomagania taki jak w zetorach z młodszych serii typu 7340/5340? Znalazłem takie rozwiązanie do ciągników typu C385/912 ale tylko dla tych bez przedniego napędu. Czy montaż dla ciągnika z przednim napędem nie przystosowanym do tego typu rozwiązania będzie mieć jakieś negatywne skutki?
    • Przez Moorgi
      Witam koledzy, ja z zapytaniem co to jest ten orbitrol? Krótko jak by ktoś mogł mi wytłumaczyc, bo planuje to załozyc do zetora bo podobno sie kreci paluszkiem? Ponad rok temu wymieniłem wspomaganie (siłownik i pompe)na nowa ale wraz w miejscu sie nie da krecic... a i tura mam na nim jeszce, Wkurza mnie to bo ani cofnac ani nic.. I dlatego pytam was o ten cały ORBITROL,jaki to wgl koszt? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam
    • Przez Marcian1234
      Witam 

Zregenerowałem serwomechanizm wspomagania kierownicy w Zetorze 5211 bo był mocny luz na kierownicy  również wymieniłem uszczelniacze na siłowniku. Po włożeniu do ciągnika okazuje się że nie działa. Co mogłem zrobić nie tak ? Czy sworzeń o nr 8 powinien być mocno dokręcony czy tak z wyczuciem ?  Co może być przyczyna ? Dodam ze na powrocie w przewodzie jest olej z powietrzem. 

• Przez focusst
      Witam wszystkich,
      Jakiś czas temu kupiłem zetora model 7211, rok 1985 z myślą zamontowania na nim ładowacza trzysekcyjnego. Jest to już drugi ciągnik tej marki w naszym gospodarstwie, od nowości mamy też 7211 z 1990 r. Zastanawiam się jak rozwiązać problem wspomagania ponieważ od wszystkich użytkowników słyszę iż fabryczny serwomechanizm nie poradzi sobie ze sprawnym manewrowaniem z ciężkim, obciążonym ładowaczem czołowym. Zacząłem się zastanawiać nad montażem orbitrola ponieważ fabryczna kolumna i tak nadaje się do remontu. Aby nie niszczyć i przeciążać przedniej osi chciałem zamontować siłownik poprzeczny dwustronnego działania zamontowany na belce taki jak montowano w nowszych zetorach 3320, 5320 itp. I tu się pojawia problem z tego co widziałem na aukcjach z tymi ciągnikami to każdy miał sztywną nieresorowaną przednią oś. Modele z przednią osią resorowaną mają klasyczne serwo nawet te wyprodukowane w 1997. Pytanie moje jest takie czy miękki przód stanowi przeszkodę w montażu siłownika poprzecznego dwustronnego działania ?
      Może jest na forum ktoś kto przerabiał podobne dylematy i potrafi mi coś pomóc, podpowiedzieć.
      Mam świadomość tego że podczas pracy z ładowaczem i tak muszę zablokować zwrotnice, ale podczas pracy bez niego chciałbym jeździć na miękkim przodzie.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.