Skocz do zawartości
DanielB

wspomaganie zetor 5011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
DanielB    19

Witam.W zetorze mam wspomaganie na serwomechanizm, i mam takie pytanie czy jest tam filtr oleju?

bartek1992    34

też jestem ciekaw

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Dewro    16

W dużym zbiorniku jest tylko magnes w korku wlewu oleju. Filtr jest tylko w mniejszym okrągłym zbiorniku.

Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

Wiadomość z agroFakt.pl

Dewro    16

Trochę źle to napisałem. Okrągły zbiornik występuje w późniejszych modelach Zetorów. U ciebie jest raczej ten większy prostokątny,

Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

bartek1992    34

jak się wymienia filtr w układzie wspomagania zetor 7211 ?

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

jacus    141

moze ktos doradzi jak to zrobic-bo ja leze i kwicze ze smiechu, moze ktos blisko mieszka i pomoze mu w tak skomplikowana i wymagajaca profesjonalnej wiedzy czynnosci-cos od rana mam dobry humor :D  :D  :D .

mialem taki przypadek ze zetor z 91 roku mial w 2014 roku oryginalny filtr oleju hydraulicznego,z napisem made in czechoslovakia

dawno masz ten ciagnik-jak od wczoraj to odkrec zbiornik z olejem -popatrz gdzie ida przewody od silownika i tam bedzie sie znajdowal,z przodu przed chlodnica go znajdziesz, sposc olej, wyciag stary filter, wloz nowy ,zalej NOWYM olejem i tyle.

jak masz go dluzej to nie zadawaj takich pytan...

buk, humor ,seks ,rokendrol.

pawelus    3

Witam . Mam probelm zw Wspomaganie w zetorze 7211  . Ma duży luz na układzie kierowniczym a dokładniej na tym siłowniku od wspomagania .  W załączniku zdjęcie wspomagania . 

post-167495-0-79791400-1460444893_thumb.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz_320
      Witam. Panowie mam problem w swoim zetorze. Założyłem niedawno wspomaganie orbitrol. Przy jeździe 25-30km ciągnik z maszyną na tyle goni tańczy po drodze. Dodam że os remontowana żadnych luzow nigdzie. Da się skasować gdzieś luz lub coś żeby nie gonił tańczył. Kolumna wyrzucona. Proszę o pomoc. Dodam ma oś miękka i ma 50 kg tylko obciążenia. 
    • Przez garos
      Witam mam zetora 7245 i mam problem z kierowaniem tzn: jak jest olej zimny to kręci sie świetnie leciutko jednym palcem ale w prawo w lewo już troche ciężej a jak sie rozgrzeje to za nic nie moge skręcić kierownicą jak jade ulicą to jest jeszcze ok ale ma takie dziwne coś że sciąga go na prawo i jak chce odbic w lewo to tak jakby go troszke przycinało i dopiero koła skręcą. Problem sie zaczął jak go rozpoławiałem nic nie było ruszane przy kierowaniu olej jest jedyne co to były skasowane luzy i nic więcej pompa nowa i dalej tak samo. Stało sie to nagle nie że od czasu do czasu tak miał tylko nagle po remoncie wyjeżdżam z garażu, chce skręcić a tu bum nie da sie co może być nie tak? Jest to zwykłe nie na orbitrol kierowanie.
    • Przez Michal3512
      Witam
      Odkąd kupiłem zetora cały czas kapie mi olej do wspomagania.
      Wyciek jest z głowiczki dokładniej z okolic sworznia kulistego oraz delikatny wyciek z siłownika dokładnie w miejscu gdzie ściskamy go obejmą chyba z zaworu suwakowego.
       Kupiłem zestaw naprawczy - oring na zawór suwakowy, podkładki miedziane + osłony pyłoszczelne,  całość poskładałem, sworzeń w miarę ciasno chodzi ale niestety dalej jest wyciek.
      Czy ktoś miał taki ? Zastanawiam się czy to juz czas na zakup nowej głowiczki ale chce się upewnić tutaj na forum
      Proszę o rady, pozdrawiam 

• Przez kamil43
      Witam, Zimą ściągnęliśmy Zetora 6245 z Norwegii. Odremontowaliśmy i cały czas mamy problem ze wspomaganiem. Nie można jeździć.
      Jak to w remontach wymieniliśmy uszczelniacze w tłoczysku wraz z pierścieniami. Zakupiliśmy nowy drążek drgań, bo stary był pęknięty.
      Złożyliśmy zetora wyregulowaliśmy tłoczysko i Ciągnik ciągnął w prawą stronę. Rozebraliśmy tłoczysko włożyliśmy 2 zestaw naprawczy problem nie znikł.

Kolejnym krokiem było nowe tłoczysko, serwomechanizm z Kalisza za 1250zł... niestety problem dalej nie zniknął, zmieniliśmy pompę, na oryginalną Czeską też coś ok 1000zł i nic, próbowaliśmy tego wszystkiego na rożnych olejach.

Można wyregulować siłownik tak aby nie ściągał, ale nie można wtedy kręcić w prawą stronę.
      Jeśli uniesiemy przód do góry można lekko i swobodnie kręcić kierownicą. Niestety nie wiem już w czym problem siedzi.

Nie dzień dzisiejszy nowy serwomechanizm poleciał na gwarancje  bo zaczął ciec i jest wsadzony stary, z którym najwidoczniej jest wszystko OK.
    • Przez TURO_JPC
      Witam bardzo serdecznie , Od niedawna jestem posiadaczem zetora 5011 i mam problem z luzami na kierownicy . W jaki sposób mógł bym je zlikwidować ? śruby regulującej na kolumnie nie zauważyłem .Z góry dziękuje za odpowiedz .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.