iroo10

Nie wyłączająca się blokada i napęd John Deere 6830

Polecane posty

iroo10    4

Witam. Mam problem w jd 6830 nie rozłącza się przedni napęd, ani nie wyłącza się blokada. Nie świeci też kontrolka od napędu i blokady. Przyczyna gdzieś w elektryce, jakieś połączenie?


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek15    7

naciśnij pedal hamulca to rozlaczy.
jak nie to tylu za siedzeniem nie pamiętam który bezpiecznik ale jest właśnie od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Po naciśnięciu hamulca nie rozłącza. Bezpiecznik jaki znalazłem to 10A od napędu, blokady i wom cały. Przekaźnik załącza.


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Problem rozwiązany. Faktycznie był to bezpiecznik, ale nie ten który obstawiałem.

Jeszcze jedna sprawa. Nie ma w ogóle kontrolki od napędu. Co to może być? Żarówka?


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinleg    1

panowie ja mam podobny problem z niewyłączającym się napędem.Miałem spalony bezpiecznik ale jak zakładam nowy 10a to wywala mi 30a od całej elektroniki, czyli silnik chodzi a ciągnik nie jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Co Wy za traktory macie. Ja w obu mogę wyjąć akumulator odkręcić alternator, popchnąć z górki i aby dzień to można w polu robić. Dziwne te Wasze korumysla germańskie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

No widzisz, to jest coś czego nie jesteś w stanie sobie nawet wyobrazić i dlatego nigdy też nie zrozumiesz. Ale dla zobrazowania podam Ci prościej, jeden chodzi w butach i jak mu się przetrą to niesie do szewca albo kupuje nowe a inny w gumowcach i jak mu się dziura zrobi to ściąga i zapirdala na boso.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek15    7

wracając do tematu tych bezpieczników w tych ciągnikach przeciera się instalacja z prawej strony za słupkiem i będzie paliło bezpieczniki, zacznie się świecić napęd , wałek, ciągnik będzie odpalal ale nie pójdzie . Najlepiej jest to zobaczyć wcześniej niż później kleic kable . ja tak miałem niedawno wiec wiem.
mogę wysłać zdj na meila jak to rozkręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

Problem wydawało się że znikł. Przy włączony przednim napędzie działa też blokada, mimo że kontrolka w tym momencie nie świeci.. Włączając/wyłączając blokadę kontrolka zapala się i gaśnie. Nie ma kontrolki od przedniego napędu w ogóle.


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witam mam prawie podobny problem,(6830 comfort) ale dotyczy tylnego wom, po kilku próbach dopiero załączy, czasami jak załączy to zaraz rozłacza  trzeba sie nagimnastykowac zeby wlączyc , jak juz działa to jest ok chociaz czasami przy opryskiwaczu podczas pracy potrafi sie wyłaczyc , czy ktos miał podobny problem prosze o pomoc, proby regulacji ciegienka od przekładni nie pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

@agronomek u Ciebie prawdopodobnie będzie do wymiany włącznik wom. miałem podobny przypadek.
@iroo10 u Ciebie prawdopodobnie żarówka się skończyła i dlatego nie świeci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez creative1agh
      Witam czytających.
      Pacjentem Massey serii 3000 (3065). Przy naciśnięciu sprzęgła zapala się kontrolka ciśnienia w skrzyni oraz żółw/zając. Brak świecącej kontrolki od 4x4. Po odpaleniu silnika - kontrolka nie reaguje na wciskanie przycisku. Pozostałe funkcje (blokada dyferencjału, power shift, ehr - działają i kontrolki również się świecą). Przeczyściłem wszystkie kostki łączeniowe przy autotronic oraz te w ścianie przedniej kabiny - bez rezultatu. Czy napęd faktycznie się włącza i uszkodzona jest tylko żarówka lub połączenie z nią - stwierdzę jutro.
      Problem pojawił się po ok. miesięcznym postoju ciągnika (bez akumulatora).
      Układ jest prosty, czujnika zadziałania napędu nie ma, wygląda to wg. mnie tak, że jeśli autotronic nie podaje napięcia na elektrozawór - podaje je na kontrolkę ( i na odwrót). Czyli padł:
      - autotronic. Mało prawdopodobne, ciągnik stał
      - kontrolka. Prawdopodobne.
      - przewody lub złącza. Prawdopodobne, mogłem jeszcze coś pominąć.
       
      Ktoś walczył i ma jakieś spostrzeżenia ?
      Będę wdzięczy.
      Pzdr.
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj