kamil122334

Amazone AD Special3m lub Sulky Tramline CE

Polecane posty

kamil122334    0

Witam ,

Zakładam ten temat aby poznać wasze opinie na temat agregatów uprawowo siewnych tych dwóch producentów :Amazone AD Special3m lub Sulky Tramline CE gdyż zastanawiam się nad zakupem jednego z nich. :)
Mam nadzieje ze znajdzie się osoba która zechce się podzielić swoją opinią na temat którejś z wyżej wymienionej maszyny  :D 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jaki system redlic byś chciał ? Amazone jest jedynym siewnikiem na rynku w którym za głębokość nie odpowiada kółko kopiująco-dogniatające  ( mam nadzieje że rozmawiamy o siewnikach talerzowych ).  Opisz jakie wyposażenie potrzebujesz czy aktywny i coś się porozmawia akurat w tym temacie jestem zorientowany :) 


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil122334    0

Siewnik AD 3000 Super  na bronie KE 3000 Super z walem oponowym .
Siewnik oczywiście na redlicach talerzowych bez kółek dogniatających , powiększona skrzynia na ziarno , komputer amalog +  :) 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

3 poziomy ustawienia głębokości siewu  to chyba największa wada tego siewnika.   Jaka cena tej maszyny ?  Mój typ to lemken saphir 7  lub kuhn sitera.  Popatrz w tych siewnikach na sposób pracy redlicy.     Szczególnie lemken bo to już kilkanaście lat chodzą te redlice

 

Edytowano przez garek

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

Sulky cenowo parę tys jest droższy.tez mam taki sam problem jak kolega pisze wybór który wybrać bardziej jestem za sulky.nie wiem czy ta opinia regulacji dotyczyła sulky w 3 pozycjach nie rozumiem dlaczego to ma być wada. ? przecież amazone tez ma regulacje tyle ze na tarczy
Jeszcze chce poruszyć sprawę wału jaki wybrać w amazone jest taki gumowy i podobno dobrze się sprawdza w każdych warunkach a w sulky takiego nie mają jedynie wal tracer u niego by się nadal ale nie wiem jak będzie na lżejszych glebach.no sprawa docisku redlic amazone 55 kg a sulky 30 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

problemem nie jest posiać głęboko tylko posiać płytko :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil122334    0

Ja bylem cały czas bardziej za Sulky  lecze wniosek ostatecznie złożyłem na amazone gdyż kilka osób w mojej okolicy ma taki zestaw  i sobie chwali a o mace Sulky nie wiele kto słyszał . Sulky specjalizuje sie tylko w rozsiewaczach i siewnikach wiec raczej tez nie powinno być to zle  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

ale mogła by się tu jakaś osoba wypowiedziec co posiada zestaw sulky a takich osób chyba jest mało.ja też stoje przed podobnym wyborem jak kolega wyżej i nie wiem czy tez nie postawie na amazone :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil122334    0

Właśnie kiedy pisałem ten post myślałem ze jakiś szczęśliwy posiadacz Sulky się wypowie ale niestety się nie doczekałem . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

brona marki sulky do niej nie mozna miec zadnych zastrzezen tylko chodzi o te siewniki sulky talerzowe jak one sie sprawuja na tych spzezynach od góry,i jak z precyzja ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hart    0

stoję dokładnie przed takim samym wyborem. ale nie jest prawdą ze sulky jest droższy ja mam dwie oferty amazone i sulky. amazone jest droższy około 10 tys. ale ja mimo to zostane raczej przy amazone ponieważ jest to sprawdzona maszyna i bardzo popularna wiec wniosek taki że dobra. i jeszcze mnie odpycha to ze sulky jest z Francji. jeśli ten siewnik jest robiony jak zwykle auto francuskie to bez dwóch zdań chce amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja chyba jutro klepnę sitere. Amazone mnie wogóle nie przekonało.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@garek Czemu Sitera a nie np. Integra? Może się orientujesz czy jest bardzo duża różnica w cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

centralne sterowanie głębokością siewu. Redlice z siewników ciąganych :). Zarąbiste rolki dociskowe nie za szerokie nie za wąskie.   Skrzynia 1100 litrów. Nie wiem jaka jest różnica w cenie.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj