Kredek21

Wzmocnienie wspomagania Renia 113.14

Polecane posty

Kredek21    0

Witam, postanowiłem wzmocnić i przyspieszyć działanie wspomagania w mojej reni, i pojawił się pewien problem .Na zimnym oleju wspomaganie działa bardzo dobrze ale wystarczy że przejadę 1 kilometr i z orbitrola słychać dziwny dzwięk, po czym wspomaganie działa słabiej i troszkę ciężej . Oryginalnie był tam orbitrol 80 ja założyłem 100, pompę również wymieniłem na nową wydajniejszą 16/11. Możliwe że rozdzielacz podaje za mało oleju na orbitrol? 

Edytowano przez Kredek21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Przy założeniu, że obecna pompa olejowa oraz orbitrol o pojemności 100 są nowe i w pełni sprawne to wymień "płyn olejo-podobny" na nowy olej dobrej jakości i koniecznie oryginalny . Pamiętaj o wymianie filtrów oleju.  Jeśli masz problemy to należałoby postawić diagnozę w oparciu o pomiar ciśnień na wyjściu pompy hydraulicznej szczególnie sekcji odpowiedzialnej za wspomaganie, oraz pomiar w układzie orbitrola zarówno podczas obrotu kierownicą, jak i bez. Pomiarów dokonujemy na rozgrzanym oleju. Bez pomiarów poprawną odpowiedź otrzymasz od Kaszpirowskiego i jemu podobnych wróżbitów.

 

Oryginalny orbitrol przy odpowiednim oleju daje radę nawet przy ładowaczu czołowym z ładunkiem do 2,5 t.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredek21    0

W  skrzyni biegów mam Agrol stou plus 10w40 wymieniony w zeszłym sezonie. A jaki olej polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

olej masz dobry,  marny  mechanik  to poleca wymienić "płyn olejo-podobny" i filtry,  nie słuchaj takich głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W  skrzyni biegów mam Agrol stou plus 10w40 wymieniony w zeszłym sezonie. A jaki olej polecacie ?

 

Ten temat powraca wielokrotnie i nie ma większego sensu pisać, wystarczy poczytać kilka stron wstecz w tym temacie:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/75872-ci%C4%85gniki-renault-p%C5%82yny-eksploatacyjne/page-15

 

Ten obecny olej, który posiadasz (AGROL STOU PLUS 10W40) jest na granicy przydatności jeśli chodzi o wskaźnik lepkości, gdyż producent podaje wartość 150 (wg normy ASTM D 2270). Sytuacja przedstawia się podobnie jeśli chodzi o przydatność tego oleju, jako hydraulicznego, gdyż jego klasa jakości to: HLP (wg DIN).

Podejrzewam jednak inny problem, mianowicie olej stracił swoje właściwości smarne na tyle, że nie nadaje się do dalszego użytkowania lub kupiłeś podróbkę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

nie pierwszy i zapewne nie ostatni który ma problemy przez ten olej default_thumbup1.gif


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredek21    0

No dobrze tylko dla czego znajomy ma zalany takim samym olejem z tego samego zródła Fendt-a, MF i NH i u niego jest wszystko ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj