Skocz do zawartości
News
avoid25

Agregat uprawowo-siewny 3m pootrzebna pomoc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Agregat
avoid25    1

Witam.

Zamierzam kupić agregat i siewnik na dofinansowanie z PROW w tym roku. Pojeździłem trochę i muszę przyznać, że nie wiem co wybrać. 

Dodam, że brona do 180 km i siewnik na dość dobrym wyposażenieu (ścieżki, znaczniki hydr. do pionu, hydr. regulacja docisku redlic, redlice talerzowe, koła dogniatające oraz podstawowy komputer). Siewnik będzie używany od rzepaku poprzez zboże aż do grochów.

Na początku myślałem o Amazone KE super i D9 Super lecz wczoraj sie dowiedziałem od rolnika, że na grochy nie jest dobry.

Oglądałem Sulky Brone 3000.19 oraz siewnik Tramline SE i muszę przyznać, że wykonanie jest na wysokim poziomie.

W grę wchodzi jeszcze Pottinger brona Lion 3002 i siewnik Vitasen 302. Zestaw też fajny i solidny.

Teraz główne pytanie do urzytkowników. Jak je oceniacie? Co wybrać? Wiem, że sylky w polsce jest jeszcze mało znany.

Liczę na waszą pomoc. Dzięki

Rolnik7343    1217

Co do agregatu nie pomogę bo w aktywnych nie "siedze"  :P
Ale siewnik bym ci polecił Agro-Masz na full doposażony lub Pottingera też na full wyposażeniu

Edytowano przez Rolnik7343

kuba24051    164

jeśli zamierzasz siac rzepak to zastanów się nad wałem gumowym... rzepak trzeba siac płytko, wał musi dość dobrze ubić ziemie... co do siewnika bierz z talerzowymi redlicami i kolka kopiujace przed i za redlica dzięki czemu ustawisz sobie plytki wysiew do rzepaku a do grochu czy zboza zglebisz i będzie elegancko....

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys13    37

zestaw  nie do zdarcia  to  brona    RABE +   siewnik Amazone     lub     brona Kuhn  HKD albo kverneland   

cod osiewnika tote które wymieniłeś  lub Kongskilde jeszcze   albo kuhn    Agro masza sobie podaruj  Jest nie precyzyjny zwłaszcza jeśli chodzi o rzepak 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez barczjano1988
      Witam 
      Czy posiada ktoś taki rozsiewacz poplonu
      Potrzebuje schemat kabli połączenia silownika z krancowka 

• Przez kris148a
      Witam, jak w temacie, jak by ktoś miał na sprzedaż to prosze pisać, w ogłoszeniach jedne i te same wystawione 3 miesiąc i aby odświeżane.
    • Przez dan02
      witam.  kupiłem  amazone d7 3m. super s. zastanawiam się czy nie  jest  za  rzadki.  3 metry  i ma  tylko  21 leji.  czyli  wychodzi co  14.28 cm.  moim zdaniem  do siewu pszenicy  i jęczmienia to trochę  za  dużo  w odstępach.  co  Wy o tym myślicie?  proszę o pomoc.  
    • Przez bizar
      Witam, wie ktos jaka jest przyczyna zwalniania obrotów i zatrzymywania się tarczy rozsiewającej przy siewniku poplonów akpil?
    • Przez kubeix
      Witam,
      Posiadam siewnik amazone d7 special II, który ma automat do robienia ścieżek sterowany hydraulicznie.
      W automacie są liczby 0 1 2 3 , czyli pozwala zrobić ścieżki na 12m, a moje pytanie brzmi czy ktoś może próbował przerobić żeby robił ścieżki na 15m ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.