Skocz do zawartości
News
bools

rosiewacz nawozu kuhn comete ravillon ( tabela wysiewu )

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
tabela
bools    15

witam ma moze ktos tabele wysiewu nawozow glownie chodzi mi  o saletre 34 N polawy zaloncze zdjecia do tego rozsiewacza moze ktos ma pilnie prosze 

post-124721-0-90797300-1459782971_thumb.jpg

post-124721-0-52030400-1459782988_thumb.jpg

post-124721-0-62559500-1459783020_thumb.jpg

Tomek1079    0

Kolego table wysiewu masz tutaj https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwivr-r03abMAhXKhywKHROuBtQQFggeMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.kuhnnorthamerica.com%2Finternet%2Fwebpl.nsf%2F0%2FC125737D0034638AC125739A0052EA02&usg=AFQjCNEoGp-TDUfJ_XR2wHWj6FamqnPR9w&sig2=T1Mmn_c1CDCjOc-7zfXq3w

Ale ja nie korzystam z niej gdyż rożne nawozy, rożna granulacja, itp.

W tym roku przetestowałem to sam i jest dokładność co do kilograma.

Odkręć jeden talerz rozsiewacza i przelicz ze wzoru: szerokość rozrzutu nawozów pomnóż przez prędkość z jaka będziesz jechać i pomnóż to przez żądana ilość wysiewu nawozów, po czym podziel to przez 600. Np. szerokość 15mx10km/h(prędkość)x200kg/ha (ilość nawozów)=30000 podziel na 600=50. Następnie odpalasz ciągnik prędkość wałka na 540 i otwierasz rozsiewacz. Przez 60 sekund ma sie wysypać 25 kg nawozów z jednego talerza. 

sam przetestowałem to na swoim KUHN-ie że jest dokładność co do kg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Damian154
      Witam    Czy ktoś z was posiada siewnik Pottinger Vitasem ?? jakie jest wasza ocena ? 

Oraz jakie są różnicę pomiędzy siewnikiem: VITASEM 302 a VITASEM 302 CLASSIC ?? 
      Wiem że różnią się pojemnością zbiornika na materiał siewny. 
      Z góry dzięki 
    • Przez DawidWasik
      Witam mam pytanie jak ustawiacie swoje siewniki agromasz sr300 do siewu rzepaku na ziemie mozaikowate. Docisk i głębokość redlice stopkowe. Ponieważ posiadam jedną działkę 5 ha na której 1,5ha to piach 
    • Przez Arek39
      Mam problem z ustawieniem siewnika amazone ad 302 na redlicach talerzowych tzn. siewnik sieje rzepak za głęboko. W związku z powyższym postanowiłem wymienić ,,stopki" znajdujące się przy talerzach. Tylko nie wiem na jakiej wysokości mam je ustawić od powierzchni ziemi?  

• Przez Bodzio110
      Mam pytanko odnośnie biernego agregatu uprawowo-siewnego,czy wybrać nabudowany, czy też na hydropaku? Wady i zalety tych opcji wyboru. Będzie ciągany ciągnikiem ok 110KM 6cyl.
      Dzięki za info
    • Przez dan02
      witam.  kupiłem  amazone d7 3m. super s. zastanawiam się czy nie  jest  za  rzadki.  3 metry  i ma  tylko  21 leji.  czyli  wychodzi co  14.28 cm.  moim zdaniem  do siewu pszenicy  i jęczmienia to trochę  za  dużo  w odstępach.  co  Wy o tym myślicie?  proszę o pomoc.  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.