Gosc5080R

Ramka Tura

Polecane posty

Gosc5080R    0

Witam 

Ostatnio zgiąłem ramkę w ładowaczu czołowym maki  Zetor .

Gdzie można to naprostować ? I czy da się ją naprostować ? 

Ile mniej więcej by to kosztowało ? 

Jeśli nie to czy da się to zrobić samemu ?

post-166853-0-67959000-1459679269_thumb.jpg 

Edytowano przez Gosc5080R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Proponował bym odwiedzić jakiegoś doświadczonego spawacza, nie jestem pewien ale nagrzanie w odpowiednich miejscach+młotek powinien w miarę pomóc, ale do pierwotnego wyglądu to nie wróci. Nie jestem pewien czy tak się da, ale tak to widzę. 


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Może metodą z podnośnikiem hydraulicznym; do tego jakiś mocny dwuteownik i łańcuchy. Powinno pomóc. Palnik do tego też by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Przeginanie na zimno jakimkolwiek sposobem mocno zmęczy materiał = osłabi. Po przyjrzeniu się na zdjęcie mam wrażenie, że efektów można szukać nie tylko na ramce- wygląda jakby było coś jeszcze zgięte. Czy sworznie najbliższe ramce są do siebie równoległe?


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc5080R    0

Z resztą części jest wszystko Ok 

Ale czy Prasą Hydrauliczną nie było by lepiej ???


Może metodą z podnośnikiem hydraulicznym; do tego jakiś mocny dwuteownik i łańcuchy. Powinno pomóc. Palnik do tego też by się przydał.

Tą metodą próbowałem i to nic nie dało 


Szczere to tego tur kupiłem nie od nowości lecz od osoby której spalił się ciągnik wraz z tym turem. 

Edytowano przez Gosc5080R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Można naciąć po garbie i młotkiem,ale minimalnie długość się zmniejszy,odciąć i zamienić na inną grubościenną,wygięty środek wymienić na inny a do środka rury włożyć następną by było mocniej było i spaw lepiej trzymał,następna opcja naspawać [rozgrzać ] od środka wygięcia i młotem,ale najszybciej we trzech ,trzy młoty i jeden z drugim  trzyma młotem przy końcu łęgu tu gdzie prawie akurat zapina się hakiem,a trzeci nap...... w taki błotek wklęsły do rur by tej rurki  wizualnie nie popłaszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

kizak, wszystko fajnie ale po części się nie zgodzę. Wkładanie dodatkowej rury do środka? Rura grubościenna z ODPOWIEDNIEGO materiału, a nie po prostu grubościenna z nieznanej jakości materiału + dobry spawacz.

Po drugie grzanie spawarką?  Do tego służą palniki !! 

Poza tym się zgadzam, chyba że czegoś co napisałeś nie zrozumiałem poprawnie :)


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj