Mendieta

Schemat instalacji elektrycznej Ursus C-330

Polecane posty

Ursus-23    122
dscf0515nykmc.jpg tutaj masz zaznaczony ten czujnik :P dodatkowo zwykła c330 nie ma na schemacie położenia N między skrzyniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to rozwiązanie widzieć od środka skrzyni. Jest to ciekawy "bajer" jak na te traktory z tych lat. Też bym to sobie założył, no ale musiałbym to widzieć na żywo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

powiem ci że to bardzo denerwujący bajer, zamiast wcisnąć sprzęgło i odpalić to musiałeś szukać konkretnego nastawu dźwigni biegów, u mnie aktualnie odpięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Witam, poszukuję pilnie schemat instalacji elektrycznej. Jeśli ktoś ma to prosiłbym o przesłanie mi.

Drugie pytanie to czy c 330m ma jakieś zabezpieczenie prądu jakiś wyłącznik dodatkowy niż w zwykłych 30? bo wiem że trzeba mieć dźwignie zmiany biegów w położeniu luzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

niektóre miały takie coś w skrzyni - szły tam dwa przewody, praktycznie każdy odłączył.

My mamy C-330M i ma to nadal i działa poprawnie (nie uruchomisz dopóki nie weźmiesz dźwigni w położenie Neutral).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230
Napisano (edytowany)

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2491-ursus-c-330-schemat-instalacji/
W tym temacie jest schemat wg którego ja kładłem kable u siebie a poza tym na googlach jest ich od groma i jeszcze trochę, widać lenia się ma poszukać :ph34r:
A co do specjalnych blokad to tak jak wyżej kolega powiedział jedyną raczej jest ten czujnik położenia luzu

Edytowano przez kamil927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajek    0

Panowie poszukuje schematu całej instalacji elektrycznej do c-330 z alternatorem który ma wbudowany regulator. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a do czego ci instalacja w ciapku jest bardzo prosta bo są same światła

 

Jak alternator ma wbudowany regulator to podłączasz do niego kabel do aku żeby ładował , a drugi do kontrolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Blaszka93 pomożesz albo zaszkodzisz :o;)
 dałeś stary typ instalacji gdzie + szedł na masę w przypadku alternatora może być nie ciekawie ( niewiem znawca jakiś by się przydał ) bo alternatory to są w instalacjach z - na masę , a jak ma być podłączony alternator to dałem wyżej tylko zostaje oznaczenie zacisków który do czego ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajek    0

Chodzi mi głównie ja podłączyć świece żarowe i  kontrolkę od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

Chodzi mi głównie ja podłączyć świece żarowe i  kontrolkę od nich.

 

Więc po co schemat z alternatorem skoro to tylko świece żarowe i tu żadnych różnic nie ma.

To nie jest prawidłowy schemat C-330. Ona nie ma pozycji z przodu na błotnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajek    0

świece podłączasz do przełącznika :P a żarówkę razem ze świecami podłącz

 

a odejście od żarówki do czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

To po co Tobie schemat skoro i tak pytasz o takie rzeczy, które są na nim zaznaczone? :huh:

Do masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo schemat to nie wszystko, jeszcze trzeba umieć go czytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastek89    1

Witam wszystkich. Mam problem jak w temacie. Poszukuje schematu instalacji elektrycznej do ursusa c-330M. Potrzebny jest mi on ponieważ kupiłem takowy traktor i nie posiada on w ogóle instalacji elektrycznej dlatego chce ja zamontować aby bez problemu przeszedł przegląd. W internecie pełno jest schematów od zwykłej c-330 ale wiem że w c-330M są zmiany np czujnik który uniemożliwia odpalenie go jeśli nie jest na luzie i jeszcze jakieś inne rzeczy. Bardzo potrzebuje tego schematu a przeszukałem już chyba wszystko. Jeśli ktoś może to niech wrzuci taki schemat a jeśli nie to pytanko czy ktoś mógłby przerobić ten ze zwykłej tak aby pasował do mojej M-ki? Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak jak napisałeś że instalacja różni się tylko tym czujnikiem położenia skrzyni biegów, to ważne przy kupnie nowej instalacji w sklepie. A myślę że dokładają do każdej wtedy schemat jak podłączyć. Więc najpierw spytaj o instalacje w sklepie do M czy mają takie i czy jest dołozony schemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Pomiń ten czujnik bo potrzebny jak umarłemu kadzidło, zazwyczaj i tak każdy odpala na sprzęgle.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

zrób sobie sam instalację bo te ze sklepu czy Internetu to się kable upalaja bo mają za cienkie przekroje


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślisz, że da radę zrobić całą instalację skoro bez schematu nie wie jak podłączyć czujnik luzu? C-330M różni się tylko tym, że posiada czujnik luzu, czujnik i kontrolkę spadku ciśnienia powietrza i posiada przerywacz kierunkowskazów ME 183 z kontrolkami przyczep. Bez problemu można to zrobić bazując na schemacie 330. Zresztą wszystko jest w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastek89    1

Ja szukałem gotowej ale tam gdzie dzwoniłem w 2 miejscach nie dołaczali schematu. Chciałem właśnie kupić ale bez schematu to nie będę wiedział jak podłączyć. Jest schemat np. taki http://obrazki.elektroda.pl/6124042400_1313282238.jpg . Jeśli ktoś mógłby mi zaznaczyć albo jakoś dorysować do tego schematu elementy które znajdują się w M-ce to bez problemu sam bym ją wykonał i była by lepsza niż ta kupiona.

Edytowano przez mastek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj