Skocz do zawartości
mastek89

Schemat instalacji elektrycznej Ursus c-330M

Polecane posty

mastek89    1

Witam wszystkich. Mam problem jak w temacie. Poszukuje schematu instalacji elektrycznej do ursusa c-330M. Potrzebny jest mi on ponieważ kupiłem takowy traktor i nie posiada on w ogóle instalacji elektrycznej dlatego chce ja zamontować aby bez problemu przeszedł przegląd. W internecie pełno jest schematów od zwykłej c-330 ale wiem że w c-330M są zmiany np czujnik który uniemożliwia odpalenie go jeśli nie jest na luzie i jeszcze jakieś inne rzeczy. Bardzo potrzebuje tego schematu a przeszukałem już chyba wszystko. Jeśli ktoś może to niech wrzuci taki schemat a jeśli nie to pytanko czy ktoś mógłby przerobić ten ze zwykłej tak aby pasował do mojej M-ki? Z góry dziękuje za pomoc.

Kolego tak jak napisałeś że instalacja różni się tylko tym czujnikiem położenia skrzyni biegów, to ważne przy kupnie nowej instalacji w sklepie. A myślę że dokładają do każdej wtedy schemat jak podłączyć. Więc najpierw spytaj o instalacje w sklepie do M czy mają takie i czy jest dołozony schemat.

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    167

zrób sobie sam instalację bo te ze sklepu czy Internetu to się kable upalaja bo mają za cienkie przekroje

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślisz, że da radę zrobić całą instalację skoro bez schematu nie wie jak podłączyć czujnik luzu? C-330M różni się tylko tym, że posiada czujnik luzu, czujnik i kontrolkę spadku ciśnienia powietrza i posiada przerywacz kierunkowskazów ME 183 z kontrolkami przyczep. Bez problemu można to zrobić bazując na schemacie 330. Zresztą wszystko jest w sieci.

mastek89    1

Ja szukałem gotowej ale tam gdzie dzwoniłem w 2 miejscach nie dołaczali schematu. Chciałem właśnie kupić ale bez schematu to nie będę wiedział jak podłączyć. Jest schemat np. taki http://obrazki.elektroda.pl/6124042400_1313282238.jpg . Jeśli ktoś mógłby mi zaznaczyć albo jakoś dorysować do tego schematu elementy które znajdują się w M-ce to bez problemu sam bym ją wykonał i była by lepsza niż ta kupiona.

Edytowano przez mastek89

asharot    175

Takie rzeczy robi się "z głowy", mając schemat do tak prostych rzeczy będziesz mieć tylko większy mętlik w głowie.

Nikita_Bennet    100

Myślisz, że da radę zrobić całą instalację skoro bez schematu nie wie jak podłączyć czujnik luzu? C-330M różni się tylko tym, że posiada czujnik luzu, czujnik i kontrolkę spadku ciśnienia powietrza i posiada przerywacz kierunkowskazów ME 183 z kontrolkami przyczep. Bez problemu można to zrobić bazując na schemacie 330. Zresztą wszystko jest w sieci.

hmm, C330M fabryczna nic nie grzebane, + na masie, prądnica, brak przerywacza awaryjnych.

Z miłą chęcią też bym kupił gotową, połączoną, z przerywaczem na awaryjne i tym czujnikiem w skrzyni bo go mam i jest przydatny. Oczywiście wymieniłbym wtedy prądnice na alternator. Niestety o gotowej do Mki można zapomnieć a jak powiesz że chce się taką jaka była w ostatnich wypustach Mek czyli z przerywaczem to nikt tego nie produkuje.

Jak mi padnie prądnica to wtedy altek i całą nową pociągnę już z przerywaczem na awaryjne.

PS: a w tej sprawie co pytałem Cię to wymieniłem akku i kręci bardzo dobrze, a że parę PLN było to i rozrusznik jubany ten 2 generacji wstawiłem i kręci jak szalona ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się