Skocz do zawartości
bitels

Kabina t25 własnej konstrukcji

Polecane posty

bitels    0

Witam szanownych forumowiczów.

Mam zamiar zrobić kabinę do mojego t25, ponieważ te używane są strasznie drogie 1800 ,2000 za oryginał w dobrym  stanie. Paranoja! Myślałem nad kabinką od c330, ale rurkowa nie bardzo mi się podoba, a kwadraciaki od 1000 które i tak trzeba przerobić.

Także zrobię ją sam i tu prośba do Was może ktoś z Was już ten temat przerabiał i może udzielić jakichś cennych wskazówek typu: jaki kontowniczek pod uszczelki dać ,jakie uszczelki do szyb ,czy z jakiego profilu najlepiej wykonać (podobno 40x40?) Będę w pn zamawiał szyby, tylko jeszcze nie zdecydowałem jakie? Może macie na swoich t25 jakieś pospolite kabinki? chętnie bym zobaczył zdjęcia jak one wyglądają na traktorze. Mój t25 w dowodzie ma oznaczenie A1 ,coś tam miał montowane ,ale raczej nie kabinę.

Edytowano przez bitels

mistrzsieci    0

Bierzesz szyby standard od kabiny do C 330 i z tego wymiaru lecisz. Swoją drogą taką kabiną będzie miała slaba prezencję i nie zwiększy wartości ciągnika czego nie można powiedzieć o gotowej.

bitels    0

Szyby wchodzą w grę Pom Zamość, lub Ciechanów dedykowane do t25. Po co mi od 30? Chodzi mi raczej o coś takiego:

post-14811-0-08784600-1459664614_thumb.jpg to też jest samoróbka. i nie sądzę,żeby jakoś oszpecała ciągnik.

Wiadomość z agroFakt.pl

bitels    0

Oryginalna, trochę za wąska. Będę miał szyby i uszczelki to zacznę działać. Oryginalną mam gdzie zmierzyć , POM Zamość,Ciechanowa i zastanawiam się jeszcze nad Polską, nie.Dlatego potrzebuję Waszej pomocy.   

slawek99    2

Szyby wchodzą w grę Pom Zamość, lub Ciechanów dedykowane do t25. Po co mi od 30? Chodzi mi raczej o coś takiego:

attachicon.gifkabinka.jpg to też jest samoróbka. i nie sądzę,żeby jakoś oszpecała ciągnik.

Zdjęcie słabej jakości, ale myślę,że nie jest to samoróbka od podstaw tylko dobrze wyremontowany oryginał. Nie lepiej kupić oryginał i przerabiać/ poszerzać niż robić nową od podstaw-na pewno taka wyjdzie dużo drożej

Mikua    9

Rób kabine na wymiar naglaka, szyby do kupienia za 500 zl, jak bedziesz miał szyby to rame robisz według nich, dużo roboty nie ma i nie ma nic w tym trudnego

bitels    0

Jadę dziś obejrzeć kilka. Może faktycznie jakąś zaadaptuję, jeśli będzie coś ciekawego? jeśli nie to robię sam. Tylko nie wiem jaki kątowniczek  na  ramki pod uszczelki?

Edytowano przez bitels

bitels    0

Prace nad kabinką powoli ruszyły. Niestety nawalił migomat i muszę elektrodą zasuwać. Powiedzcie mi proszę  do czego są mocowane kabiny z tyłu ciągnika, z przodu zamierzam mocowanie zrobić do tej niby ramy, natomiast nie mam pomysłu z tyłu.

bitels    0

Mógłbyś kolego bardziej łopatologicznie? A najlepiej jakieś zdjątko. W moim rusku nie ma żadnych poduszek, to jest 77rok. Miał kiedyś jakąś kabinkę chyba rurową, albo opończę? Nie wiem bo zostały tylko dziury w błotnikach. Chodzi ci może o tylne pochwy?

volvo    23

Masz stary typ więc tego nie masz. No to do mocowań dolnego zaczepu?

bitels    0

To ostatnie pytanie. Przymocować ją przez poduszki gumowe? Czy wystarczą uszczelki na błotnikach i masce pod kabinę ?

mani51    57
Napisano (edytowany)

Ja mam kabinę przykręconą do błotników tylko podłożona jest uszczelka z opony rowerowej :)

Tu widać ją najlepiej. [galleryimg=454415] To też jest jakiś sam ale gdzieś to ktoś robił seryjnie bo sporo takich jest u nas w okolicy. Szyby z tego co wiem to od c330 podchodzą.

Edytowano przez mani51

bitels    0
Napisano (edytowany)

Ale czy Ty nie masz przypadkiem podłogi na poduszkach? Bo u mnie w tym starszym typie jest to wszysko na sztywno. Podłoga i błotniki bezpośrednio do mostu przykręcone. Dlatego zastanawiam się czy ta kabina którą robię powinna mieć jakąkolwiek amortyzację, mam tu na myśli nawet te gumowe poduszki od t25 nowszego typu. Czy wystarczy sama taka izolacja od blachy jak to Ty mówisz z opony?

Edytowano przez bitels

bitels    0
Napisano (edytowany)

Powiem tak: dla osób które mają dużo wolnego czasu podstawowe narzędzia typu szlifierka, spawarka kątownik itp... jak najbardziej polecam samemu zrobić kabinkę. koszt materiałów to ok 800 zł (nie licząc wyposarzenia typu radio, głośniki i oczywiście swojej roboty :-) )

Efekt taki jak widać. Nie sądzę żeby ta kabina jakoś specjalnie szpeciła ciągnik?! Gdyby ktoś nosił się z zamiarem zrobienia własnej kabiny to mam więcej zdjęć ,oraz służę poradą.

post-14811-0-17033800-1505679336_thumb.jpg

post-14811-0-66875900-1505679382_thumb.jpg

post-14811-0-66335100-1505679629_thumb.jpg

Edytowano przez bitels

Mikua    9

W jaki sposob zamontowałeś szyby? i jakiej uszczelki użyłeś ?

bitels    0

Uszczelkę kupiłem w sklepie z częściami do ciągników, jakaś uniwersalna do szyb ciągnikowych. Na szyby zakładałem uszczelkę w wewnętrzny rant uszczelki sznurek i jazda.

Mikua    9

A powiedz jeszcze jakich profili uzyłeś jako konstrukcje ? 

Chciałbym abys podesłał wiecej zdjeć 

bitels    0
Napisano (edytowany)

Profil 40x40x3 mm. Drzwi i tylne okno oraz boczne otwierane 30x20x2

post-14811-0-79525100-1505902120_thumb.jpg

post-14811-0-26653700-1505902148_thumb.jpg

post-14811-0-37432500-1505902173_thumb.jpg

post-14811-0-56222500-1505902204_thumb.jpg

post-14811-0-65535900-1505902230_thumb.jpg

post-14811-0-06751000-1505902253_thumb.jpg

post-14811-0-62995000-1505902297_thumb.jpg

post-14811-0-38909700-1505902331_thumb.jpg

post-14811-0-13037700-1505902457_thumb.jpg

Edytowano przez bitels

bitels    0

Temat do zamknięcia. Gdyby ktoś miał jakieś pytania lub potrzebował pomocy przy konstrukcji własnej kabinki proszę pisać przez komunikator.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wueska
      witam wszystkich agrofotowiczów.
      ostatnio po dłuższej jeździe ciągnikiem władymirec T25 "WŁADEK" wpadłem na pomysł aby poprawić go i zrobić jakimś wygodniejszym . tak myślałem aby maskę od spodu wykleić taką gąbką tłumiącą dźwięk (za 35zł arkusz 1,5x2m)
      oraz wymienić tłumnik na jakiś inny np. od zetora. czy ta gąbka coś daje ?? czy ktoś to stosował oraz czy zmiana tłumnika nie będzie wpływała na pracę i moc silnika ( myślę że nie w końcu to czterosuw). a i jeszcze jedno pytanie czy ktoś skracał kolumnę kierowniczą we władku ?? bo fabrycznie jest mocno wysoko a słyszałem że można ją skrócić ale tylko o pewną odległość ani krócej ani dłużej ale po takim skróceniu jest z kolei za nisko. co o tym myślicie może podpowiecie jeszcze coś innego.
    • Przez lukaszo
      witam ! czy posiada ktos grzalke oleju we Władku T 25 ?
    • Przez luki21
      witam co może być przyczyną tego że władek nie chce wejść na obroty i rozpędza się wolno?
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:
    • Przez kuba12345
      Witam... Czytam forum i zauważyłem że każdy co jakiś czas wymienia olej w pompie paliwowej ja od kąd pamiętam to chyba nigdy nie był wymieniany gdzie trzeba odkręcić żeby go spuścić gdzie jest wlew do oleju i jak sprawdzić czy jest już wystarczająco a no i oczywiście jaki olej najlepiej prosił bym o jakieś foto.