mateusz981

Agregat talerzowy 2,7m- czy da radę ?

Polecane posty

mateusz981    1

Witam , jestem w trakcie kupna agregatu talerzowego 2,7 m z hydropakiem . Waży on ok. 1200 kg . Czy New Holland TD 90D poradzi sobie z tym agregatem wraz z poznaniakiem(stary z lat 80)? O uciągnięcie tego nie martwię się bo powinien sobie poradzić , jednak jak będzie z podnoszeniem tego zestawu ? Da radę to podnieść z zarzuconym siewnikiem nad agregat ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Powiem Ci że to jest dość sporo wagi jednak. Jeśli agregat waży 1200 kg + siewnik 550 kg(pusty) i z 200 kg zboża to masz prawie 2 tony wagi, a nie zapominaj że ten NH jest dość krótki. Obawiam się że napewno będzie go podrywać i nie będzie się dało jechać, zwłaszcza na nierównych drogach ;)
Znajomemu 912 z takim zestawem podrywało. Proponuje inne rozwiązanie, albo inny ciągnik do tego zestawu, albo lżejszy agregat, bądź montaż ładowacza czołowego, wtedy nie poderwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

podnosnik da radę tylko żeby mu przód nie podrywało. zwykłe obciazniki będzie za mało. albo tuz i dać jakieś 400-600 kg na przód, albo ładowacz założyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

no wiesz, z takim gabarytem to się nie szarżuje, ale raczej nie przełamie. to nie ursus że coś się może urwać ;)
kto dba i umie robić- ten ma ;)
najważniejsze żeby przód nie skakał do góry jak się szybciej ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

cholera bez przesady jak mu będzie przód podrzucalo to jest napewno za mały ciągnik bo konstruktorzy nie uwzględniali że można być idiota i jeździć na 2 kołach . ursus czy john deer też się może urwać czy łamać . napewno ci się nie stanie nic jak go nie będziesz przeciazal.

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Daj sobie spokój TD jest za mały T5 by miał co robić a u siebie mam podobny zestaw i T6 z nim lata i mimo iż ma Prawie tonę z przodu to jak zerwiesz sprzęgło to przód i tak podrywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Zrezygnuj z pomysłu łączenia uprawowo-siewnego w formie talerzy. Nie ma sensu- to nie będzie praca tylko męczarnia.
Jeśli już masz talerzowy to zostaw go do uprawy ścierniska oraz przyszłościowo pod siewnik jak kupisz większy ciągnik a teraz kup za parę tysięcy jakiś typowy grabkowy agregat. Stracisz więcej pieniędzy ale mniej nerwów oraz nie ryzykujesz uszkodzenia TUZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Witam !!!

 

Stoję przed podobnym wyborem agregatu. Tylko że mój ciągnik jest to typ starszych traktorów : Massey Ferguson 690 TURBO.

Szukamy agregatu talerzowego dlatego,ponieważ nie posiadamy żadnej talerzówki,a agregat z zębami odradza sąsiad ( strasznie mu się zapychają graczki).

Chciał bym się podpytać, czy ten ciągnik dał by sobie radę.?

 

Klasa ziemi: 4-5, nigdy, u nas na polach nie stała woda, zazwyczaj jest sucho.

Powierzchnia:22 ha

 

Jakiej firmy agregaty polecacie? ( zastanawiam się nad Grano-system ale jednak one dużo kosztują i sporo ważą) Jaki wał do niego wybrać ?

 

Jeżeli chodzi o cenę to w granicach 12-13 tyś, ale jeśli trafił by się naprawdę sprawdzony,solidny,polecany przez dużą ilość osób,agregat, gotów jesteśmy dołożyć do tej kwoty.

 

 

Pozdrawiam ! ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Kolego ja bym ci polecił Staltech-a.Sam posiadam 3 metrowego i jestem zadowolony.Jeśli to ma być typowo do ścierniska to brona talerzowa Staltech u27 z wałem rurowym wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Jeśli to ma być typowo do ścierniska to brona talerzowa Staltech u27 z wałem rurowym wystarczy.

On miałby służyć głównie do uprawy razem z siewnikem, a jako że  były by talerzowy służył by też do uprawy ścierniska.

 

Rozglądamy się w okolicy za agregatami ale nikt niema nic ciekawego do zaoferowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

W takim razie nadal obstawał bym przy staltechu ale z hydropakiem.Nadal powinien być tańszą opcją grano.Spójrz równierz na ofertę agromaszu lub tolmetu ale ja się nie wypowiem o jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Dzięki kolego za odpowiedź. ;)
Zastanowię się i nad staltechem, ale w sumie na tak mały areał jaki posiadam nie powinno być problemów z "zużyciem" agragatu, dlatego nie musi być on jakoś bardzo dobry jakościowo, ważne żeby cena nie była z byt wygórowana . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Witam.Poszukuję agregatu talerzowego z hydropakiem 2,7m . Warto waszym zdaniem szukać wśród małych producentów? I jeszcze jedno czy wał packera będzie dobrym wyborem na gliniastą ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj