Skocz do zawartości
wasyl69

Problem z hydrauliką w Deutz DX140 POMOCY

Polecane posty

wasyl69    0

Witam mam problem z hydraulika w Deutz dx140 mianowicie cięgła się same podnoszą i jak jest gorący olej to ciężko podnieść pług trzeba trochę prze gazować a jak spadną obroty to opada na dół. Filtr nowy a olej HL-46 . Co może byś powodem takich przyczyn. z góry dzięki za pomoc. 

krzysiek96    1

wydaje mi się ze jest to pompa . u siebie w dx90 jak zimny olej podnosi super a jak się zagrzeje jest problem podnieść czy obrócić pług .

wasyl69    0

wydaje mi się ze jest to pompa . u siebie w dx90 jak zimny olej podnosi super a jak się zagrzeje jest problem podnieść czy obrócić pług .

kolego jak by to była pompa toby sam chyba nie podnosił tak mi się wydaje

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez szymonek5320
      mam problem ponieważ przy wyjściu jedna para gniazd działa bardzo ładnie dźwignia chodzi lekko natomiast druga to trzeba użyć i to dużej siły żeby ją w ogóle ruszyć.
      dziś rozebrałem odpiąłem linkę od dźwigni przy rozdzielaczy i linka chodzi bardzo lekko
      czyli wychodzi na to ze wino może leżeć w rozdzielaczu tylko co może być przyczyna
      i jak naprawić ta usterkę
    • Przez damien
      witam wszytkich a wiec mam tak problem wymieniałem usczelniacze w siłownikiku od stprzegła a wiec musiałem go rozjechac po zjechaniu sprzego jest cały czas twarde i działa pieknie ale powształ nowy problem a mianowicie kiedy właczam podnosnik go góry pala sie obie kontrolki od podnoszenia lecz swiecą sie leko a podnosnik ledwo idzie w góre nic nie reaguje chociaz mu do dam gazu tak samo jest gdy biore do dołu tez ledwo co opuszcza chociaż zapiołem mu taki ciecki agregat a ponadto podczas podnoszenia włacz sie blokada i nie mozna jej wyłoczy podobie jest z napedem gdy zapale ciagnik to naped jest a gdy go wyłącze to juz go nie moge włączyc z góry dziekuje za pomoc
    • Przez piterq1991
      Witam!

Ostatnio coś słabo zaczęła mi działać hydraulika przy MF 3080. Chciałem pomierzyć ciśnienia aby sprawdzić czy wszystko jest ok. Potrzebuję tylko informacji gdzie mierzy się ciśnienie i jakie ono powinno być.
      Wymieniłem filtr i olej na AGROL STOU PLUS 10W30. To dobry olej?

Pozdrawiam
    • Przez jan222
      Witam!
      Stało się to niedawno i nagle. Zapaliła się kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni na maxymalnie skręconych kołach (oczywiście wyłączyło półbieg itp co mnie zaniepokoiło) Zatrzymałem ciągnik i sprawdzam poszczególne funkcja i:
      - uruchamiam Wom kontrolka zapala się i następnie wyłącza wszystko
      - uruchamiam blokadę kontrolka tylko mignie
      - uruchamiam półbieg kontrolka tylko mignie

Pomierzyłem ciśnienia i faktycznie mam duże spadki z 17bar do nawet 2 bar i powrót do 17 (oprócz wom tu mam tylko 8 - 10 bar, ale tu wiem że mam już nieszczelność bo w zeszłym roku podobny pomiar wskazał 15 bar) Martwią mnie jednak te duże spadki podczas załączania poszczególnych rzeczy tak jakby pompa nie dawało odpowiedniej ilości oleju. Dodam że pompa ma 3 lata (bosch-rexrot). Zawór 17 bar też wykluczam bo założyłem inny i to samo. Dziwny jest dla mnie obiaw zapalającej się kontrolki na max skręcie kołami?
      Proszę o wskazówki bo nie wiem już gdzie szukać. Skłaniam się ku pompie ale tak by szybko padła - w końcu ciśnienia utrzymuje w normie te 17 bar oraz ok 140bar na skręceniu kół na max 155bar jak depnę gazu mierzone w punktach pomiarowych (o ile dobrze pamiętam takie samo ciśnienie było w zeszłym roku jak wszystko działało, nie miałem tylko tak dużych spadków w układzie 17 bar).

Aha olej to Agrol STOU filtr oryginalny z metalową siatką sprawdzałem i jest czysty. Powietrza w oleju nie mam (nic się nie pieni).

POMOCY!
    • Przez KaOZetAKa
      Witam. 
      Posiadam ciągnik deutz fahr 6.30 i  nurtuje mnie jedno pytanie do czego służy wajcha znajdująca się pod wejściem hydraulicznym z tyłu  zamontowana w tzw plecaku ?