Skocz do zawartości
rafal11195

Wibracje podczas jazdy manitou

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal11195    7

Witam wszystkich,  kupiłem ostatnio ładowarkę teleskopowa manitou mt732 z 2001 roku. i mam pewien problem, jak jadę i dołożę gazu to osoba stojąca w pobliżu aż odczuwa jakieś wibracje, postaram sie moze nakręcić jakiś film , ale pisze teraz bo moze sie dowiem wcześniej co moze być z nią nie tak

rafal11195    7

wydaje mi sie ze była robiona uszczelka i głowica, a dół raczej nie był ruszany , bynajmniej to co widze po śladach, zastanawiałem sie czy przyczyną może byc jakoś niesymetrycznie ustawiony silnik względem skrzyni i wibracie powodowałby ten wał kardana łączący te elementy (gdzieś czytałem ze musi być ustawiony odealnie symetrycznie ) ale sam nie wiem

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Laver
      Witam, posiadam rozrzutnik za dwoma pionowymi wałkami, wymieniłem część noży na wałkach i pojawiły się dość spore wibracje, trzęsie skrzynią od napędu tych wałków. Testowałem to na pusto, nie wiem jak będzie się zachowywać w pracy. Jest sens to wyważać i czy da radę to zrobić bez demontażu wałków?
    • Przez Lukas85
      Czy ktos z użytkowników ładowarek maniotu z joystikiem z lat 1995-1998 moglby mi powiedziec w jaki sposob jest zrobione to sterowanie? Chodzi mi o to czy poszczegolne przyciski sa podlaczone bezposrednio do zaworow elektrycznych czy jest jeszcze jakas elektronika sterujaca? znalazłem ładowarke z 1997 roku z takim własnie sterowaniem ale obawiam się ze jezeli jest tam cos wiecej niż zawory elektryczne zeby nie było potem z tym problemów 
    • Przez maciej2013
      witam poszukuję pilnie jakiegoś mechanika do ładowarek manitou woj kujawsko pomorskie przestał działać joystick tzn jazdą działa przód tył tylko nie podnosi i nie działa wysow teleskopu wymieniłem przycisk spadochronu i nic zero reakcji hydrauliki bezpieczniki ok wszystkie przekaźniki działają A dalej to już nie wiem co robić jakby ktoś miał namiary na jakiegoś fachowca to poproszę Dziękuję
    • Przez Jarek22B
      Witam
      Ostatnio trochę remontowałem swojego 5245 głównie nowe uszczelniacze i drobne rzeczy. Niestety po remoncie coś mi zgrzyta i i czuję drżenie/wibracje z lewej strony podłogi (jak dźwignia od przedniego napędu). Te zgrzytnięcia są co pewien czas - mam wrażenie że jak ciągnik jedzie pod górkę (nawet ta małą) - ale mogę się mylić bo boję się więcej jeździć.
      Miał ktoś coś podobnego? Jakieś wskazówki?
      Dodam że ściągałem dekiel ze skrzyni i wymieniłem bezpieczniki oraz rozbierałem przystawkę od przedniego aby wymienić uszczelniacze. Niby wszystko złożone prawidłowo ale jakiś problem jest. Nie wykluczam tez usterki bo Zetorkowi stuknęła 30-tka.

• Przez Akardin
      Witam , mam pewien problem , kombajn dostaje wibracji (az macha kabina przód tył ) podczas włączenia samej młocarni problem nie występuje natomiast jak załozyłem wszystkie pasy i włączyłem wszystko , sita podsiewacz wytrzasacze to powyzej 1000 obrotów na bebnie dostaje takiego jakby to powiedziec machania ze az macha całym kombajnem przod i tył , w czym może być problem może cos doradzicie ?

PS i jeszcze jedna sprawa jest moze jakies ustawienie wysokosci podnoszenia gdyz sama gardziej podnosi do samej góry natomiast z hederem słychać takie stukniecie i wyzej nie idzie tylko sprezyny na tlokach sie cofaja.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.