Jerry_888

Pronar 5340 czy Belarus 952.5???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jerry_888    0

Witam. Jak uważacie, który z powyższych ciągnikow jest bardzej interesujący? Dla gospodarstwa ok. 11ha. Cena, komfort pracy, awaryjnosc, itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego wsiądź do jednego i drugiego, przejedz się i zobacz obydwa jak są wykonane w środku i na zewnątrz oraz jak jest z komfortem i będzie prościej wybrać o ile kasę masz na obydwa modele.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak planujesz mieć gospodarstwo jeszcze przez kilka/kilkanaście lat to lepiej chyba trochę dołożyć i kupić coś z nieco wyższej półki, typu Farmtrac, Ursus czy nawet zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry_888    0

Pronar 5340 kosztuje 120tys. netto, a Belarus 95tys. netto. Teraz mam MTZ 82 nie narzekam na niego, swoje zrobił i nadal robi. Pronar moim zdaniem jest dopracowany, ładnie w śródku w kabinie, ale Belarus też niczego sobie. Komfort jest podobny. Ale jak napisał kolega Risto 95tys. i tylko Belarus. Czekam na inne opinie:)
Czekam na następne opinie:) sory za pomyłkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Ja mam też MTZ -a 82 ale na 22ha i radzi sobie bardzo dobrze. Nie wiem po co Ci aż tak duży ciągnik na 11ha - dla mnie albo temat pod prima aprilis albo totalny bezsens. Sam myślę nad nowym ciągnikiem za młodego rolnika ( wszystkie maszyny już mam więc przydałoby się zamienić starą 60-tkę lub mtz-a 82) ale przemyślałem sprawę i zmienię C360 na jakiś nowy ciągnik pomocniczy z ładowaczem właśnie typu nowej C380, kuboty M6060, NH T4.75 i kilku innych które biorę pod uwagę. Sam myślałem nad zmianą mtz-a na belarusa 920.4 ale z tego co czytałem różnicy w jakości za bardzo nie ma i po kilka latach będziesz miał to samo co w mtz-cie więc nie warto A żeby kupić coś nowego z tą samą mocą, wagą, spalaniem (o cenach części i dostępności nawet nie wspominam bo nie ma najmniejszego sensu) to trzeba dać sporo więcej.

Poza tym to chcesz kupić taki nowy ciągnik za własne pieniądze zarobione na 11ha ? Nawet jeśli miałby być na PROW to wątpię żeby na 11 ha pozwolili kupić ciągnik blisko lub ponad 100KM, w tabelach są narzucone parametry na które agencja może się zgodzić i na 11ha jest to moc maksymalna sporo mniejsza od tych 100KM. I tak nie zmienia to faktu że dla mnie to kompletnie nieopłacalne bo sami posiadamy MTZ-a od nowości (21 lat) i nie ma nawet 3 tyś mth a co roku robi uprawę, orkę + inne cięższe prace więc jeszcze większy ciągnik na 11ha będzie tylko stał i się kurzył - bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest naprawde do czego dokładać ursus /zetor/ farmtrac  :lol:

 

Że ty się wozisz John Derr'ami i podobnymi nie znaczy że każdy będzie jeździł tym co ci sie podoba. A Taki np. Zetor w porównaniu do Belarusa to inna rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek100    13

czytałem te opinie ,moje zdanie jest takie ,że na taki areał ciągnik 80 KM jest wystarczający, liczy się jakość wykonanej pracy ,na jakiej ziemi będzie pracował,oczywiście i komfort pracy ,proponują różne marki zachodnie za oczywiście wyższe pieniądze,tylko trzeba powiedzieć ,że do np. JD 1 wtrysk paliwa kosztuje 1.800 zł. po regeneracji.Ziemia na której będzie pracował jest ważna,sam posiadam trochę większe gospodarstwo myślałem że C-360 wystarczy,kpl.remont powiem nówka ,ja go porostu znienawidziłem ,on radził sobie tylko z dwoma pługami to lepiej spisywał mi się C -330, postanowiłem kupić Białorusi 820.2 był najtańszy ,jestem bardzo zadowolony taki sam s-k jak w Pronarze,a cena o wiele mniejsza posiadam go od 4 lat nie muszę szanować nie śpię w ciągnika ,wykonuję pracę i cześć ,liczą się koszty eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj