krzysiek030393

Nordsten 2.5 Lift-o-matic-Ustawienie do siania

Polecane posty

Witam. Niedawno zakupiłem siewnik Nordsten Lift-o-matic 2.5 m i mam problem z jego ustawieniem wobec czego mam kilka pytań: Ile obrotów KOŁEM (nie mam korby) należy zrobić przy próbie kręconej? Korzystając ze wzoru podanego na AF wyszło mi 21. Czy inni posiadacze tego siewnika też tyle razy kręcą? Najlepiej jakby ktoś krok po kroku napisał jak poprawnie wykonać próbę kręconą. Następne pytanie dotyczy ustawienia dwóch dźwigienek z boku przekładni (C2-D2, C1-D2, itp.): Jak należy je ustawić przy siewie owsa? Poprzedni właściciel mówił że siał owies na ustawieniach C2 D2 A6. Przy próbie kręconej na tych ustawieniach siewnik wysiał zaledwie 1 kg ziarna na ar podczas gdy norma wysiewu owsa wynosi ok 2 kg. Skąd taka duża rozbieżność? A może ktoś ma przetłumaczone i w miarę czytelne tabele wysiewu do 2.5 metrowego Nordstena? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

to jakoś mało ci wyszło? ja przy takim ustawieniu wysiewam 200kg jeczmienia na ha, więc owsa powinno być oknło 170kg, denka na którym masz ząbku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak korby to nie problem.

Zboku skrzyni wystaje sześciokątny króciec na który zakładasz klucz oczkowy nr. 17 lub nasadowy i kręcisz 57x jest to na 5 arów ważysz i wynik x 20 i masz normę na 1 ha.Denka ustaw na 2 ząbek a skrzynie na c-2 d-2 b-1 to powinno wyjść ok. 200kg/ha. Powodzenia.

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć na 3 ząbku denka pod warunkiem że masz teren równinny w innym przypadku będziesz miał szachownicę po wschodach.Zasówy gniazd  mają być otwarte tak aby nasiona nie wysypywały się górą czyli przy zbożu prawie na max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Z racji tego iż nie było czasu na szukanie winy byliśmy zmuszeni do siewu starym siewnikiem. Kilka dni temu w wolnym czasie przejrzeliśmy dokładnie Nordstena i co się okazało? Sześciokątny wałek na którym są zamocowane kółka wysiewające jest odwrotnie założony, tzn te 3 blaszki - zapadki na końcach i na środku które zabezpieczają go są po drugiej stronie. Podczas obracania pod naciskiem ziarna wałek wraz z kółkami wysiewającymi podnosił się i kółka wygarniały znacznie mniej ziarna niż powinny. Zadzwoniliśmy do poprzedniego właściciela a ten przyznał się że rozkręcał siewnik aby go pomalować i najwidoczniej źle go później złożył. Teraz tylko musimy go poprawnie złożyć i robić próbę według powyższych zaleceń, mam nadzieję że wszystko wyjdzie. Mam jeszcze jedno pytanie: jak działają znaczniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli niczego nie brakuje to znaczniki zmieniają się samoczynnie podczas podnoszenia i opuszczania siewnika.Zasadniczą rolę pełni tam niewielka  sprężynka ktura steruje zabierakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Panowie,ja mam zamiar kupić taki siewnik Nordsten clg 2000 2.5m i mam pytanie,jak sprawują się te siewniki... Czy skomplikowana jest ta skrzynia mechaniczna do regulacji wysiewu i ogólnie,czy warto kupić taki siewnik?
Będzie pracował z C-330,dlatego mam na myśli taką szerokość,czyli 2.5m siewnika.
A może lepszy Poznaniak? Albo jakiś inny?
Za odpowiedzi wszelkie dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin12395    0
Dnia 1.04.2016 o 13:23, krzysiek030393 napisał:

Witam. Niedawno zakupiłem siewnik Nordsten Lift-o-matic 2.5 m i mam problem z jego ustawieniem wobec czego mam kilka pytań: Ile obrotów KOŁEM (nie mam korby) należy zrobić przy próbie kręconej? Korzystając ze wzoru podanego na AF wyszło mi 21. Czy inni posiadacze tego siewnika też tyle razy kręcą? Najlepiej jakby ktoś krok po kroku napisał jak poprawnie wykonać próbę kręconą. Następne pytanie dotyczy ustawienia dwóch dźwigienek z boku przekładni (C2-D2, C1-D2, itp.): Jak należy je ustawić przy siewie owsa? Poprzedni właściciel mówił że siał owies na ustawieniach C2 D2 A6. Przy próbie kręconej na tych ustawieniach siewnik wysiał zaledwie 1 kg ziarna na ar podczas gdy norma wysiewu owsa wynosi ok 2 kg. Skąd taka duża rozbieżność? A może ktoś ma przetłumaczone i w miarę czytelne tabele wysiewu do 2.5 metrowego Nordstena? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Witam podłączam się pod temat jak wykonać próbę kręcona w nordsten lift o matic CLG 250 ile razy trzeba zakręcić korbą albo kołem aby wyszło dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj