Polecane posty

Czy polecić możecie jakąś sprawdzoną, zdrową żywność? Chodzi mi o suche produkty, takie jak kasza, mąki, ale ze sprawdzonego źródła. Co myślicie o produktach VIVIO, znalazłam ich stronę i jestem ciekawa, a nie ukrywam, że wraz z wiosną chciałoby się zrzucić parę kilo. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenioZ    0

Ja niby też powinienem zrzucić parę kilo. Jednak mam jeden problem. Nie smakuje mi zdrowe jedzenie :( Np. takie naleśniki z maką żytnią sa nie dobre. Duzo lepsze są z pszenną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, niekoniecznie! Takie naleśniki zawsze można wzbogacić fajnym farszem, albo po prostu kupić syrop klonowy i nie dodawać zwykłego cukru. Zamiast cukru można dodać słodzik VIVIO, widziałam, że na ich stronie można poradzić się specjalisty, ciekawe, czy warto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Slodziki mimo,ze sa polecane odradzam stosowac,lepszy cukier brazowy lu trzcinowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Ja niby też powinienem zrzucić parę kilo. Jednak mam jeden problem. Nie smakuje mi zdrowe jedzenie :( Np. takie naleśniki z maką żytnią sa nie dobre. Duzo lepsze są z pszenną.

 

Jedz połowe co do tej pory i powinno zadziałać.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magronowa    0

Rzeczywiście w Vivio mają sporo ciekawych produktów i całkiem przyzwoite ceny, ale większość z tych rzeczy da się teraz kupić w każdym większym markecie, a u mnie to nawet na targu jedna babeczka sprzedaje i to w jeszcze lepszych cenach. Ja wolę tradycyjne zakupy, choć zdarzało mi się swego czasu zamawiać w większych ilościach kasze i różne "super foods" na allegro. A co do zrzucania paru kilo - jedz mniejsze porcje, co 3-4 godziny, unikaj smażonych produktów, chipsów, słodzonych soków, zacznij regularnie uprawiać jakiś sport, choćby bieganie i kg same polecą. A jak nie to koniecznie zrób badania, bo może masz coś nie tak z hormonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Żywienie jest tak elementarną częścią życia, że aby być zdrowym, trzeba wybierać świadomie i dostarczać sobie właściwych i wartościowych produktów. Liczne choroby cywilizacyjne wynikają z nieprawidłowego odżywiania. Szacuje się, że w 2020 roku choroby dietozależne, takie jak cukrzyca typu 2, nowotwory, nadciśnienie, czy miażdżyca będą stanowiły przyczynę aż ¾ zgonów na świecie! Według danych WHO blisko 30% dorosłych w Europie Zachodniej cierpi na otyłość, a wśród dzieci grupa otyłych rośnie w zastraszającym tempie. Bardzo widoczne jest to również w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Im medycyna jest na wyższym poziomie tym więcej chorych ludzi.... Żywność jest skażona, co z tego że będziesz jeść owoce czy warzywa skoro masz w nich pestycydy, gmo i inne świństwa, no chyba że z własnej działki. Dziś nawet tranu nie zalecają spożywać, w rybach morskich jak i hodowlanych pełno syfu... Człowiek otyły wbrew pozorom często ma się dobrze, problemy pojawiają się po przejściu na dietę - w tkance tłuszczowej odkłada się cały syf którego organizm nie nadąży bądź nie potrafi wydalić, chudnąc spalamy ten tłuszcz i narządy chłoną to wszystko, człowiek chudnie, czuje się 20 lat młodziej a tu nagle nowotwór.... Dlatego każdemu od dziecka należy wpajać dobre nawyki żywieniowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Stosowane w przemyśle substancje chemiczne przedłużają świeżość i czas przechowywania jedzenia, niszcząc rozwijające się bakterie, które mogą powodować zatrucia pokarmowe.
Nawet juz pszenica jest zmodyfikowana.Wiec ciezko znalezc dobrej jakosci zywnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No tak, ale chyba lepiej dostać sraczki niż raka . Produkty zanim trafią do konsumenta są często wielokrotnie przetwarzane, wysoka temperatura, mielenie itp i z cennych składników zostaje gucio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dlatego najlepiej żywność (przynajmniej co się da) sprowadzać od zaprzyjaźnionych gospodarzy - jaja, warzywa, mleko.

 

nawet głupie ziemniaki np. z Tesco - są traktowane środkiem rakotwórczym, który powoduje, ze nie puszczają pędów w piwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Najbardziej w przetworzonej zywnosci jest szkodliwy E 621 glutaminian sodu. Jest w więszości przypraw do zup i mięs, w gotowych zupach i sosach. Dodaje się go do przetworów mięsnych i wędlin, jest masowo stosowany w restauracjach. Badania naukowe dowodzą, że sprzyja mnożeniu się i przemieszczaniu komórek nowotworowych, osłabia serce oraz jest jedna z naważniejszych przyczyn epidemii otyłości, ponieważ wzmaga apetyt.Rowniez E 517,525,508,509,510,320,321,388,339,340,341,951,954 tych substancji należy unikać ktore sa zawarte w przetworzonej zywnosci.One powoduja nawet drobne dolegliwosci zoladkowe,bole glowy,senność lub pobudzenie i nadmierny apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Dziś naprawdę trudno o produkty, które pozbawione byłyby tych wszystkich dodatków, które rozpoczynają się od E... Najlepiej chyba podczas robienia zakupów dokładnie czytać, co zawierają poszczególne produkty. O lepszy sposób trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek8l    1

Najlepiej kupować lokalnie bezpośrednio od rolników, na olx itp. mnóstwo się ogłasza, trzeba szukać na targowiskach zamiast w biedronce i wszystko da się kupić bez alfabetu :) Chociaż jesli chodzi o soki to w biedrze mozna dostać sok tłoczony w kartonach 3 lub 5L. Te Caprio, Costa czy Tymbark to produkty z soku zagęszczonego, zwykłe oszustwo i mnóstwo cukru. To samo z produktami mlekopodobnymi i kazdymi innymi. Pamiętajmy że poprzez wybór sprzedawcy decydujemy kto ma się rozwijać, czy wielkie sieci czy nasz region. Zdrowia ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Niby tak, chociaż produkty określane jako "lokalne" mają dużo słabsze przebicie. Chociaż ostatnio modna jest zdrowa żywność i lokalne firmy mają szansę. Wystarczy iść do pierwszego lepszego marketu i spojrzeć na półki z żywnością. Jaki procent wszystkich produktów zajmują firmy z lokalną żywnością? Co do samego glutaminianu sodu, tego ustrojstwa już naprawdę jest ciężko uniknąć. Ładowane jest praktycznie wszędzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Glutaminian sodu jest tez dodawany w restauracjach,barach do potraw jako dodatek smakowy.Wiec teraz nie wiadomo co w czym jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Nawet w restauracjach to teraz dodają? Niezłe czasy nastały, teraz to strach cokolwiek zjeść bo praktycznie wszystko może powodować jakieś choroby. W sumie to dobry biznes, ostatnio widzialem kilka "zdrowych" produktów typu jakieś ciastka bez glutenu itd, ich cena była 4x większa niż innych tego typu ciastek. Wydaje mi się czasami, że jesteśmy jedynie królikami doświadczalnymi dla niektórych osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Sam tego na co dzien tez pewnie uzywasz a bawet nie wiesz o tym.Przyprawy typu magii,kucharek,wegeta itp.to nie jest bic innego jak czysty glutaminian sodu.Dodaje smak lecz takze uzaleznia,ze bez dodatku tej przyprawy np.zupa nie smakuje zbyt dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Coś chyba wyszło nowe cuś bo często już piszą na przyprawach ze nie zawiera g a działa taj samo .

Swego czasu dobre restauracje i dobre gotowanie promował Gesler chyba były ot tej Geslerowej. Podoba mi się jak gość podchodzi do tematu gotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten cały glutaminian to ma taki smak o którym wcześniej nie wiedziano, ale jest jednym z podstawowych(jest to smak rosołowy lub mięsny). Mamy nawet na języku jego receptor. Dlatego dodawany był do wszystkiego aby poprawić smakowitość. Zaś można ten smak osiągnąć bez jego sztucznego dodania. Przecież dobrze zrobiony rosół nie potrzebuje kostek z Knora czy maggi a też jest smaczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

O właśnie dobrze zrobiony rosół obroni się sam z tym ze najlepszy jest z odpowiedniego mięsa które rosło naturalnie a nie na sterydach.
Domowy substytut przyprawy magii może być robiony z sosu sojowego, soli, pieprzu, oraz suszonego lubczyku a latem najlepiej zioła z ogródka tylko ostrożnie z ilością bo działa jak afrodyzjak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A niech działa, wszak społeczeństwu potrzebne jest nowe pokolenie w liczbie jak największej. :P  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Wiele ziół sa uznawane za afrodyzjaki.Na każdego one wpływają innaczej.Osoby z nadcisnieniem tętniczym krwi powinny unikać tego typu przypraw,gdyz mogą one je dodatkowo podwyższyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Co do rosołu, niby można zrobić dobry, smaczny i typowo domowy rosół. Tylko problem w tym, że idziesz do sklepu chcąc zakupić produkty na ten rosół, nie masz nawet pewności czy wszystko jest tak naturalne jak ci się wydaje. Myślisz że mięso, które bierzesz jest świeże i ogólnie dobre, a tak naprawdę wystarczy zainteresować się jak wygląda chów zwierząt gospodarczych, które lądują potem w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardziej żywność niszczą przetwórcy niż rolnicy. Ja chowam krowy przemysłowo a nie ekologicznie i jakoś mleko niepasteryzowane jest dobre, dobrze się zbiera śmietana, nawet masło i sery robiliśmy i też było świetne. To samo się tyczy mięsa. Kiełbasa z takiego przemysłowo chowanego świniaka robiona tradycyjne w domu jest i tak lepsza niż najróżniejsze sklepowe cuda ekologiczne.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Witam. Jestem ciekawy czy da się zrobić swapa do Zetora 5011 a silnik z Zetora 5211, silnik 3 lub 4 cylindrowy bez kombinacji. W przyszłości gdybym musiał robić remont to poszedł bym w mocniejszy silnik o ile jeszcze będzie sens. 
    • Przez kuna9977
      witam chcę kupić folie ensinbal tylko teraz jest ona w innym opakowaniu jak kiedyś czy to jesty tylko zmiana opakowania czy jakaś podrób już ponad 10 lat jej nie używam tylko terza znalazłem ofertę 420 zł za 750 więc cena dobra tylko cy to ta sama co kiedyś  pierwsze zdjęcie w jakim jest teraz drugie zdjęcie w jakiej była kiedyś i w internecie na aukcjach występują w różnych opakowaniach więc czy to to samo 


    • Przez Anastasia09
      Warsaw Dental Center do miejsca, gdzie pasja i profesjonalne połączenie jest w trosce o naszych pacjentów. Nasza misja obejmuje zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz jakości usług stomatologicznych.
      Nasze kliniki, placówki na terenie warszawskim Powiślu, zachwycają nie tylko swoim designem, ale również wykwalifikowaną kadrą, która sprawia, że wizyta u stomatologa staje się doświadczeniem.
      Zapewniamy możliwość tworzenia kameralnej, przyjaznej i dyskiretnej zawartości, gdzie każdy pacjent jest dostępny indywidualnie oraz zapewnia zakres usług. Nasze zaangażowanie w pracę z pacjentami stawia ich w centrum naszego zainteresowania. Dokładne zastosowanie, aby zapewnić im pełen komfort, który jest w pełni funkcjonalny.
      Kontakt z Warszawskie Centrum Stomatologiczne

      Możesz zalogować się z nami w dowolny dogodny dla Ciebie sposób.
      Godziny pracy
      Pon. —Pt. 9.00 – 21.00
      Klinika e-mailowa
      kontakt@warsawdentalcenter.pl
      Numer telefonu do odbioru
      +48 22 542 18 04
      Adres naszej kliniki
      Topiel 11, 00-342 Warszawa
    • Przez Waga
      Witam ! jestem całkowicie nowy w temacie, odziedziczyłem gospodarstwo po rodzicach - nie całe 5 ha. Dogadałem się z sąsiadem, że będzie sobie to użytkował. Dopłaty wziołem na siebie. Jednak nadal nie jesteśmy dogadani co do kasy za to użytkowanie. Sąsiad mówi, że okoliczni rolnicy są tak dogadani, że dopłaty ze ziemię bierze ten co użytkuje. i co dalej ? co z podatkiem ? ziemia to piasek i glina mniej więcej po połowie, wielkopolska. Poradzicie coś ?
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj