Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Weronika20    3

witam mam pytanie kupic owczarka niemieckiego czy lepiej wzias kundla jakiegoś. co proponujecie prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zależy co lubisz. Owczarek niemiecki fajny ale za duży jak dla mnie. Ja wole kundla średniego wzrostu. Po prostu taki "praktyczniejszy" jest. Owczarek lepszy jako straszak na podwórko by był. Chociaż 2 mniejsze kundle jak się rozszczekają to też nikt nie wejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek308    35

Ja mam dwa owczarki bardzo fajne psiaki są u mnie dopiero rok a i tak już nikt obcy na podwórko nie wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

owczarek to bardzo dobry wybór,te psiaki mam od ponad 30lat i nie chcę innego,  maja swój charakter ,ale  i tez musisz im poświecać sporo czasu ,sa dobrymi stróżami i nieraz zadziwiaja swoja inteligencja    mówię oczywiście o rasowych ,bo takie tylko mialem ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek308    35

A może pomysł nad krótko wlosym jeden jest krótko a drugi długo wyczesac jednego a drugiego to jest bardzo bardzo dużą różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika20    3

Tak wiem, że z owczarkiem długowłosym jest o wiele więcej pracy przy nim niż z krótkowłosym , ale najbardziej to mi się podobają właśnie owczarki niemieckie długowłose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam owczarka niemieckiego z lini użytkowej i własciwie tylko takie psy nadają się do pracy. Eksteriery czy długowłose ładnie wyglądają ale nie mają tych predyspozycji. 

Mówiąc o owczarku niemieckim należy brać pod uwagę przedewzystkim harakter i predyspozycje a już mniej wygląd. ONy to świetne psy strużujące ale do współpracy z człowiekiem anie samodzielnego pilnowania terenu bez udziału człowieka. Potrzebują zajęcia i dużo ruchu, nie łażenia po podwórku ale spacerów w terenie i zajęć min z posłuszeństwa.

Kundle są bardzo często strasznie szczekliwe i lękliwe chociaż źle prowadzone ONy też są szczekliwe i lękliwe a przez swoją wielkość i siłę mogą być niebezpieczne.

 

Gdy będziesz kupować szczeniaka to uważaj w jakich warunkach żyją zwierzęta. Warunki odchowu szczeniaków mają wpływ na to jaki będzie pies w przyszłości. Uważaj też na lewe rodowody. Od pewnego czasu jest wiele organizacji któwy wydają psom i kotom rodowody które nie mają żadnej wartości nie są honorowane przez nikogo. Psy posiadajace takie rodowody są tylko w typie rasy i znacznie droższe, to już lepiej wziąść kundla.

 

Nie każda chodowla związku kynologicznego w Polsce jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja mam i polecam do pilnowania owczarka kaukaskiego, jak dla mnie nie ma lepszego. Samym wyglądem odstrasza i nikt obcy na podwórko i nie wchodzi, a jeśli by wszedł to pewnie już by nie wyszedł, także pies super. Teraz trafił się po rodzinie owczarek niemiecki to zobaczymy różnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owczarek kaukaski to bardzo dobry pies jeżeli masz na względzie pilnowanie posesji oraz pasterstwo,maja to w genach i znakomicie się sprawdzają,znajomy w ten sposób często pilnuje owce,wysyłając psa jeśli są akurat wypasane na łące. To także znakomity towarzysz i pies rodzinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam mam dwa owczarki niemieckie sukę (Gwiazda) i psa( Ozi) psy ważą około 40 kg każdy mają piekną długą dorodą śierść . Sa bardzo wybredne w jedzenie gorsze od dzieci . MOje psy sa ułożone posłuszne i pasterskie  ale na komendę stają się bandziorami . Polecam ci je za towarzyskość i ich piekna urodę . Ale te jedzenie to porażka moje lubią tylko mleko karmę s SANO 25 kg worek 100 zł. I mięsą nie gardzą też ładnymi koścmi walczą z nimi godzinami . Ale gwarantuje nikt Ci nie wejdzie na podwórko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max307    2

 Sam mam owczarka i bardzo lubię te rasę. Ale pamiętajcie, ze każdego psa trzeba wychować od małego.  Często ludzie na wsi o tym zapominają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Owczarka to może widział co najwyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

taaa tylko całość wygląda tak ,jakby buda i lańcuch miały w tym udział xD,to nawet owczarka nie widziało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_Foto   
Gość Aga_Foto

Post już pewnie przestarzały,ale dodam swoje 5 groszy :)

Jak kupujecie psa to uważajcie na pseudohodowle - często psiaki mają wady genetyczne,stąd też maja często dysplazje stawów biodrowych,zapadanie się tchawicy,migotania komór i inne. Hodowla powinna być zarejestrowana w FCI(organizacja kynologiczna), a nie jakimś związku zwierząt domowych -zwykłe pseudo zgłoszone jako "hodowla". To w przypadku psów rasowych:)

Wiecie że powstają nowe rasy? Tak jak Chorkie - krzyżówka Yorka z Chichaua porównanjcie sobie budowę anatomiczna obydwoch ras :D

Takie przyjemniaczki :

Zdj zapożyczone z google 

foto578b3768e328e.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to za potwór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_Foto   
Gość Aga_Foto
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, staszek131415 napisał:

Co to za potwór?

Chorkie - krzyżówka yorka z chichauą

Zdziwilbys sie jak takie potwory za granicą idą za potężną kasę xD

Edytowano przez Aga_Foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli kundelki B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Za takie pieniądze na pewno nie kupisz owczarka :) Jeśli chcesz prawdziwego psa owczarka niemeickiego to zapraszam na priv bo to nawet nie stało koło prawdziwego psa :D Mam hodowle zarejestrowana w  FCI więc bez strachu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pampam    0

Ja sama marzę o owczarku, ale najpierw dorobię się domu :P czytałam też sporo o tych psiakach, przy odpowiednim wychowaniu i nakładzie poświęconego czasu mozna je wychować na potulne psiaczki w domu, a na podwórku na obrońców. Tylko to nie jest wcale łatwe, to inteligentne psy ale wymagają szkolenia od małego, co jak co ale to też żywe stworzenie a nie zabawka. Raz spotkałam się z sytuacją, gdzie właściciele dużego podwórka trzymali piękną samiczkę w ciasnym kojcu, najprawdopodobniej osamotnioną, bo jak tylko ktoś się zbliżał to szalała z radości, a kojec miał ją rzekomo nauczyć agresji... głupota i brak szacunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piter161
      Witam
      Wiem, że na forum są osoby które wożą psy w ciagnikach i tu pytanie jak go oswoić z ciagnikiem żeby się pies nie bał jeździć? Chodzi mi o takiego małego psa najlepiej jakiś mieszaniec No i ogólnie jak go nauczyć np. siad, podaj łape? Z góry dzięki za pomoc
    • Przez Pawlo547
      Witam jakiej rasy polecacie psa pasterskiego do pilnowania 20 szt bydła
    • Przez gringo13
      Witam, szukam  psa-szczeniaka do pilnowania gospodarstwa, najlepiej bernardyna, może ma ktoś takiego pieska do wydania, lub sprzedania  w Wielkopolsce, na wschód od Poznania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj