Skocz do zawartości
yacenty

John Deere 6140R / 6R - wyciek płynu chłodzącego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
yacenty    557

Witajcie, na jesieni podczas siewu zauważyliśmy ubytek płynu chłodzącego w ciągniku John Deere 6140r. Dolaliśmy - weszło ok 2l do połowy skali.

Teraz przy wiosennym przeglądzie zauważyłem że płynu jest ledwo ledwo w zbiorniku. Dolałem - weszło około 2.5l i jest troszkę powyżej srodka skali.

W miejscu garażowania nie widzę ewidentnej plamy, nie widać też zbytnio sladów mokrego na silniku / masce.

Co może być przyczyną gdzie szukać dziury w całym?

Gdzieś mi się w galerii rzuciło nie dawno, że ta seria JD ma jakiś defekt i pękają jakieś przewody, ale póki co nie mogę namierzyć tego obrazka / tej dyskusji.

Ktoś z was ma podobny problem? Dodam że ciągnik ma 3 lata i lekko ponad 1000h na budziku.

Chcesz poznać dane techniczne John Deere 6140r

yacenty    557

sprawdziłem olej,

po 370 godzinach od wymiany jest minimalnie powyżej minimum, kolor czarny, konsysntencja bardzo gęsta - tak więc płyn raczej nie przedostaje się do oleju

Wiadomość z agroFakt.pl

zyz1o    5

otworz maske i zajdz od tej strony gdzie jest tlumik, zdejmij oslone boczna maski i teraz tak przed saba masz filtr odmy czy jakos tak, takie jakby okragle pudelko(czarny kolor)  i za nim troszke w dol jak dobrze popatrzysz jest taka gumowa rurka moze ona przepuszcza 

damianzbr    977

u mnie w 6630 też ubywa. Już ze 2 lata. I wcześniej nie było widać nigdzie mokrego, tylko czułem nieraz w kabinie petrygo. Teraz po 2 latach już jest większa dziura i widać mokre. Miejsce wycieku znajduje się nad wentylatorem, w okolicach zbiorniczka wyrównawczego. Wcześniej gdy mało ciekło nie było widać mokrego bo spływało na wentylator a on wszytko momentalnie wysuszał, teraz już spływa po nim. Jeszcze tego nie robiłem. Raz na miesiąc dolewam płynu ale w końcu trzeba się za to zabrać.

U mnie jest wyciek na zewnątrz i czuję petrygo. Ty też coś nieraz wyczuwasz w zapachu, czy nic?

kalus77    22

Podobnie mam w 6430 ;) Też raz na 2 miesiące muszę dolać 2litry. Tylko u mnie ten plastikowy zbiornik na płyn jest chyba pęknięty 

Ziomal20084    25

w nowej R płyn może uciekać koło akutuatora turbiny, wchodzą w niego dwie rurki. jeżeli masz tam jeszcze rurki to zgłoś to do serwisu bo jest na to poprawka produktu w której usuwają rurki. jeśli chodzi o 6630 to wymień oringi w zbiorniczku te na samym dole które wchodzą w chłodnice :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się