Bary353

Budowa chlewni (tuczarni) na 2000 sztuk

Polecane posty

Bary353    0

Witam.

Jestem tu nowy na forum, ale przejrzałem już sporo tematów i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie:)

Chciałbym się dowiedzieć (najlepiej od kogoś kto taką chlewnie budował w ostatnim czasie) jaki jest całkowity koszt wybudowania chlewni na 2000 sztuk na rusztach. 

Gdy rozmawiałem z jednym z przedstawicieli firmy Agrolix powiedzieli mi, że to koszt ok. 2.000.000 zł. Z pełnym wyposażeniem Big Dutchman, Utwardzonym terenem w okół chlewni itp. 

Zależałoby mi na opini kogoś kto stawiał taką chlewnie. Wiem, że najlepiej byłoby zlecić jakiejś firmie zrobienie kosztorysu i byłoby po sprawie, tylko takie kosztorysy nie sprawdzają się nigdy w 100%. 

Dziękuję za uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bary353    0

Dzięki za info z tego co wiem to na 1000 sztuk koszt jest 1.500.000, a na 2000 sztuk 2.000.000, więc dużej różnicy nie ma, a zarobek 2 razy większy. Może ktoś jeszcze mógłby się podzielić swoją wiedzą?:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

czegoś tu nie rozumie. Każdy płacze o braku opłacalności a tu takie plany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Wszystko zależy ile zrobisz samemu. Możesz oszczędzić samemu składając ruszt, samemu robiąc dach itd, Ale minimum półtorej bańki na 2 tyś sztuk pęknie. Ale jaki jest tego sens? Kiedy to się w w tych czasach zwróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bary353    0

Jest opłacalne, ale przy większej ilości, nie opłaca się hodować 100/300 sztuk jeśli chcesz z tego wyżyć i to ma być główne źródło dochodu. Przy 2000 sztuk już jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Zawsze Łatwiej dołożyć do 2000szt niz do 300szt 

A cykl zamkniety czy otwarty?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za info z tego co wiem to na 1000 sztuk koszt jest 1.500.000, a na 2000 sztuk 2.000.000, więc dużej różnicy nie ma, a zarobek 2 razy większy. Może ktoś jeszcze mógłby się podzielić swoją wiedzą? :)

 

Strata też 2 razy większa może być masz kasę  to buduj jak chcesz pożyczyć odradzam

Jest opłacalne, ale przy większej ilości, nie opłaca się hodować 100/300 sztuk jeśli chcesz z tego wyżyć i to ma być główne źródło dochodu. Przy 2000 sztuk już jest inaczej.

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz masz jakieś wyliczenia ? Podziel się wynikami ^^

Przy cyklu otwartym dużo Ci nie zostanie jak kasa z Banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bary353    0

chodzi tutaj o tucz kontraktowy, dokladnie nie pamietam, musiałbym policzyć wszystko od nowa ale zarobek jest okolo 50-60 zl/szt i polowa z zarobku moze isc na kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma takich stawek na kontrakcie poza tym masz dodatkowe koszty o których nie wspominasz jest ryzyko że przepisy będą zaostrzone i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

ja stawiam na 1440 sztuk i mam wyliczone 900 tyś.

 

Jeżeli to na ruszcie i wszystko robią ludzie to nie starczy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bary353    0

tak oczywiście, że nie ma za sam tucz, ale do tego dochodzą premie i tyle wychodzi, robiłem już swoje obliczenia, rozmawiałem z rolnikami, którzy mają nieco mniejsze chlewnie i wiem mniej wiecej jakie są koszty miesieczne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

przy tej cenie żywca przy tuczu kontraktowy zostaje max 45zł ty chcesz inwestować 2miliony zł i opierasz się na tym co rolnicy inni mówią życzę powodzenia tym bardziej ze nowy rząd zmienia coś z tym tuczem k ontraktowym


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kartki i długopisu oraz uważnie przeczytanej umowy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemuch88    0

2 miliony na wyposażeniu  big dutchman może być skromnie zależy jaszcze jaki system odprowadzenia gnojowicy gdzie i jakie zbiorniki, jaka wentylacja jaki, budowlaniec sam będzie robił beton czy z gruchy? jakie materiały na ściany dach? za dużo niewiadomych chłopie żeby ci tak ktoś tak powiedział ile to będzie kosztowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaceko    4

powiem tak jeśli chcemy mieć ręce w kieszeni i patrzeć się tylko jak rośnie budynek w oczach to tak około 2mln ale jeśli zechcemy się ubrudzić i nie boimy się pracy to tak jak kolega napisał do 900 tys się budynek zamknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwos0987    1

polecam firme Wesstron stawiaja budynki pod klucz i maja konkurencyjne ceny. ostatnio budowali chlewie na 3500szt  system zywienia na mokro plus najnowszy system z waga separacyjna, warchlaki kupowane z dani i średnia przyrostu na dzien 1.28kg. warto sie nad takim rozwiązaniem zastanowic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiraszka023    1

Skąd bierzecie te ceny. 2mln za tuczarnie na 2000 sztuk?
To ja nie wiem co tam jest w środku. Pozłacane paśniki :D
Budowałem chlewnie na 1990 sztuk dwa lata temu od 10 września do 30 grudnia I w podliczeniu wyszła nas lekko ponad bańke. Gdy już świnki rosły, załorzyliśmy rynny i opirzenia...
Ruszta z preconu a wyposarzenie z hog slatu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiraszka023    1

powiem tak jeśli chcemy mieć ręce w kieszeni i patrzeć się tylko jak rośnie budynek w oczach to tak około 2mln ale jeśli zechcemy się ubrudzić i nie boimy się pracy to tak jak kolega napisał do 900 tys się budynek zamknie.

Święte słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 30.05.2016 o 20:47, iwos0987 napisał:

polecam firme Wesstron stawiaja budynki pod klucz i maja konkurencyjne ceny. ostatnio budowali chlewie na 3500szt  system zywienia na mokro plus najnowszy system z waga separacyjna, warchlaki kupowane z dani i średnia przyrostu na dzien 1.28kg. warto sie nad takim rozwiązaniem zastanowic

 

Ogólnie na Westron narzekają ludzie jakość pozostawia wiele do życzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj