Malodzian

Fendt 280 problem ze sprzęgłem

Polecane posty

Malodzian    0

Witam, mam problem z fendt 280P z 1998 R. Mianowicie pracując dziś maszyną wciskając sprzęgło nie rozlaczylo mi napędu. Zgasilem go, próbowałem podkręcić sprzęgło, ale to nic nie daje. Biegi ani nie wchodzą ani nie da sie ich wybić na zapalon silniku. Sprzeglo II stopnia do wlaczania wom dziala normalnie. Probowalem zalaczac biegi II stopniem, ale bez skutku. Jesli by ktos wiedział o co chodzi to bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicio22    1

A opór podczas naciskania sprzęgła jest taki sam jak był wcześniej gdy działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malodzian    0

Jak myślisz trzeba rozpolawiac czy coś kombinować ,bo nawet stuku nie było ani żadnych dźwięków Poprostu samo z siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicio22    1

Nie chce wbijać w koszty jeżeli byłoby coś innego ale wydaje mi się że trzeba dobrać się do sprzęgła i wtedy będzie wiadomo na 100%. Najlepiej jakby ktoś kto dobrze zna się na tym posłuchał i obejrzał w czym rzecz. Szybkie puszczenie sprzęgła nic nie pomogło? A wcześniej nie było żadnych zgrzytów podczas wkładania biegu?

Edytowano przez wicio22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malodzian    0

Powiem ci ze nie próbowałem jutro sproboje trochę go rozruszać i zobaczymy oby pomogło bo dobrać się do tego to trochę roboty
Zgrzyty właśnie były na niższych biegach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicio22    1

Z tymi zachodnimi sprzętami to tak jest z rozbieraniem :) Chyba że jest zabrudzony wałek na wieloklinie i nie chce wysprzęglić bo tarcza się nie chce cofnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicio22    1

Nie za bardzo ale wydaje mi się że dwustopniowe suche. Sprawdź na różnych stronach internetowych z tym modelem ciągnika jak ono dokładnie wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt1992    0

sprzęgło jest suche. zobaczy czy od dołu jest jakas klapka i zobacz czy łożysko sie porusza?? może klin na łozysku oporowym i czy wszystko ok z łapkami wysprzęglającymi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj