Skocz do zawartości
News
Stacho1244

Problem z przodem w massey ferguson 3060 pilne

Polecane posty

Stacho1244    1

Witam mam problem z przodem , kontrolka pali sie od przodu a w ogole nie dziala , dzisiaj oralem i w pewnym momecie przestal dzialac przod , bylo przez chwile takie dziwne tarcie metalu jak by o gume jakas , ale to bylo chwila. Ciagnik mam od nie dawna i nie wiem od czego sie zabrac , dodam ze to pilny temat bo ciagnik teraz jest bardzo mi potrzebny z dzialajcym przodem.

Edytowano przez Stacho1244

corrado    359

No właśnie kręci się wał napędowy? Zaprzyj ciągnik o dobre drzewo i sprawdź, będzie wiadomo gdzie zacząć szukać. Czy problem leży już na samym początku czy gdzieś w przednim moście/napędzie.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Wiadomość z agroFakt.pl

Stacho1244    1

No właśnie kręci się wał napędowy? Zaprzyj ciągnik o dobre drzewo i sprawdź, będzie wiadomo gdzie zacząć szukać. Czy problem leży już na samym początku czy gdzieś w przednim moście/napędzie.

powiem tak , wal sie kreci a napedu nie ma , oralem dzisiaj i w pewnym momecie zauwazylem ze przod mi nie ciagne w ogole

corrado    359

To ja powiem Ci tak musisz być pewny czy przekazuje napęd ze skrzyni. Wał kręci się przecież nawet jak przód nie jest załączony. No nie? Bo jest załączany albo od razu w skrzyni albo gdzieś w przystawce z przodu i wtedy jest pewna zależność gdy mimo wyłączonego napędu się kręci, bo napędza go tryb ze skrzyni ale przód jest nie załączony albo napędza go tryb z mostu ale w skrzyni jest nie załączony. jeśli w skrzyni jest ok i załącza prawidłowo to najprawdopodobniej padł tryb ataku ( często się zdarza )  lub co gorsza cała przekładnia. Jest też możliwość pęknięcia półosi.

ASOGCURSUS    20

Elektroniki kolego tym bardziej sam nie ogarniesz zaprowadż ciągnik do serwisu bo z twoją wiedzą to możesz to tylko  jeszcze więcej popsuć

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Stacho1244    1

Elektroniki kolego tym bardziej sam nie ogarniesz zaprowadż ciągnik do serwisu bo z twoją wiedzą to możesz to tylko  jeszcze więcej popsuć

moze jakis kabel sie przerwal czy cos nie laczy , juz sam nie mam mojecia

corrado    359

Jest możliwość że to elektro-zawór ale sam napisałeś że zaczęło coś trzeć na koniec więc to raczej nie elektronika.

Stacho1244    1

Jest możliwość że to elektro-zawór ale sam napisałeś że zaczęło coś trzeć na koniec więc to raczej nie elektronika.

siade jutro na spokojnie i zobacze tez elektrozawor i bede szukal przyczyny, cos mi sie zdaje ze jakas czesc juz sie skonczyla

sprawdz to wyjscie na przodzie walka atakujacego juz to w 2 mf przerabialem-przyczyna wybity przod i luz na osi, jak to nie to, to mam numer do dobrego elektryka spec od mf z okolic boleslawca

ptaszyna    139

Kolego, najpierw ustal czy wał się kręci, zaprzyj o coś i najlepiej na polowych, powolutku niech się tylne koła kopią (przednie stoją), wtedy sprawdz czy wał też się kręci. Jak się kręci to znaczy że w skrzyni i z elektryką i hydrauliką wszystko ok. Wtedy pozostaje mufa i przodek. Jak wał się nie będzie kręcił to pewnie sprzęgło. Bo w tych ciągnikach do napędu nie trzeba ciś. hydrauliki. Hydraulika służy do rozłączania napędu, a jak hydraulika będzie padnięta to napęd będzie cały czas.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lexy
      Może ktoś posiada instrukcję użytkowania  tej maszyny.W jaki sposób  reguluje się ramiona od tuz szerokość. Nie mogę  znaleźć przycisków  do tego.
      Dziekuje

• Przez Michal0987
      Witam ostatnio kupiłem traktor massey ferguson 6255 z 2002r.i ostatnio podczas pracy przy agregacie uprawczym nagle stracił moc tak jak by stracił że 30 koni.traktor został dostarczony do mechanika który po wstępnych oględzinach zdemontowal turbo i okazało się że jest w nim pelno oleju.a po chwili zauważył że przy silniku brak jest (jak on to powiedział skraplacza odmy oleju silnika) tylko przewód od odmy podłączony jest do wlotu powietrza do kolektora.i teraz tu moje pytanie czy aby na pwno to jest przyczyną tego oleju w turbiie czy silnik ma przedmuchy i jest do naprawy.dodam jeszcze że za ten skraplacz chce 2.5tys.chcialem porównać ceny z Internetem ale nie mogę tego znaleźć.z góry dzięki za każdą poradę.
    • Przez FerdekTeam
      Witam wszystkich serdecznie chciałem zaposiegnąć was o radę. Chodzi mi o to kiedy MF jest zimy sprzęgło chodzi ładnie ,ale jak się rozgrzeje to szarpie. Moim zdaniem to pompa ale czekam na sugestie od was.🙂
    • Przez Dzidek88
      Witam, mam pewien problem z moim MF 34 bądź Case D8900 jak kto woli, mianowicie kupiłem go bez sieczkarni z zamiarem dokupienia używanej i to się udało, ale sieczkarnia pochodzi z mf 32 i tu pojawia się problem, nie wiem jak idą koła pasowe i napinacze w oryginale i czy te które posiadam będą w ogóle pasować bez przeróbek (do sieczkarni mam koło pasowe podwójne z napinaczem, dwa koła pasowe płaskie stałe,koło pasowe płaskie z napinaczem)  proszę użytkowników tego kombajnu posiadających oryginalne sieczkarnie o podesłanie zdjęć jak to wygląda w oryginale. Pozdrawiam

• Przez ursus-moc
      witam ile ton ucignie mf 255 bo planuję kupic przyczepe dwuosiowa i nie wiem ile ton

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.