kamiljanicki

Problem z hydrauliką po wymianie oleju w JD 4040

Polecane posty

Mam john deere 4040 sprawował sie bez zarzutu do wymiany oleju w skrzyni biegów. Działa wspomaganie, hamulce. Ramiona unoszą sie ale rzadko. Podłączyłem przewód pod jedną z końcówek hydraulicznych i na nich tez tylko czasem jest ciśnienie. Ramiona podnoszą sie tylko jak jest ciśnienie na końcówce. Dlaczego pompa tylko czasem podaje olej? Jak poradzić sobie z tym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jaki olej wlałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej dostałem od serwisanta john deera, stan oleju na miarce 3/4 maximum. Pompę może być zapowietrzona ale nie mam pojęcia jak odpowietrzyć. Pytałem sie serwisanta co zrobić ale on albo nie chciał, albo nie wiedział jak pomóc. Proszę napisać jaki powinien być olej lub jaki polecacie. Olej i filtr nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

Nigdy tego nie widziałem ale na pewno jakiś odpowietrznik pompy musi być, wygląda na to że jest zapowietrzona, pooglądaj dokładnie a może znajdziesz jakiś odpowietrznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

U mnie tak się działo w k100 jak olej i filtry były brudne... Olej zmieniałeś więc może to filtry, czy też zmieniałeś?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlawekSi    1

Najbardziej prawdopodobna przyczyną jest silne zabrudzenie tzw. smoka, który w tym modelu znajduje się z lewej strony ciągnika. Odkręcany jest przy pomocy kwadratowej nasadki po odkręceniu której, należy wyciągnąć siatkę smoka i oczyścić ją. W instalacji nie ma odpowietrznika, dzieje sie to automatycznie. Ramiona nie podnoszą się z powodu małej ilości oleju, płynącego do filtra, wew. pompy olejowej (zębatej) a następnie głównej pompy tłoczkowej z przodu. (Poziom oleju hydr. mierzy się przy pracującym silniku!!))Ciśnienie wytwarzane przez pompę hydrauliczną, powinno mieć stałą wartość ok 190atm. (w kanadyjskiej 150). Wart tę można zmierzyć instalując odpowiedni manometr na wyjściu hydrauliki zewn. Kontakt 604 14 11 22 / 081 51 75 942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego smoka dostane sie od zewnątrz? Gdzieś w okolicy filtra oleju? W 3130 jak wymieniałem uszczelniacze za sprzęgłem trzeba było podzielnic ciągnik na 3 części a środkową skrzynie rozebrać w drobny mak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Yhy to moze byc zapowietrzona pompa albo brudny smok mogles go przeczyscic a i poszukaj tego odpowietrznika on na pewno musi gdzies tam byc w koncu to John Deere:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest nowy smok wyczyszczony a problem pozostaje. Problem to chyba jakiś zawór ponieważ nadal ramiona raz chodzą a raz nie. Podłączyłem pług obrotowy jak obracam pług to działa tez podnoszenie. Hydraulika za każdym razem działa podczas odpalania. Poszukam jeszcze jakiegos zaworu bo już brak pomysłu co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batrek4    1

mialem taki sam problem w swoim case rozebralem pol hydrauliki i nic okazalo sie ze zly olej nalalem ,jak zalalem orginalnym to wszystkojak reka odjal dziala po dzos dzien a pompa to z pewnoscia sama sie odpowietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Olej powinien spełniać normy jd co do lepkości nie wiem jak do twojego modelu, jak masz instrukcje to powinno tam byc napisane ale wiekszość musi spełniać norme John Deere JDM-J20C, ja używam shella Donax TD 10W-30

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Olej, fitry, czyszczenie smoka, nie pomogły. :) . Rozebrałem część odpowiadającą za podnoszenie(wyczyściłem wszystko )na jednym zaworze założone były 4 podkładki metalowe dociskały sprężynę (ktoś już grzebał przede mną-oryginalnie ich nie powinno być) , jutro rozbieram resztę plecaka.

 

 

Plecak zdjęty. Proszę o podpowiedz jakie zadanie ma ramie na zdjęciach i załączonym filmiku czy może mieć taki luz w każdą stronę?

 

Ramie to jest na filmiku i zdjeciu po prawej stronie!!!

Film tutaj : http://pl.youtube.com/watch?v=1OsweVe5fEA

post-6778-1211389584_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usterka usunięta. Zużyty był wałek napędzający pompę oleju tą w skrzyni biegów. Ja zdemontowałem tez pompę i dałem do splanowania. Wałek ten można wyciągnąć po odkręceniu śruby z tylu pod zaczepem transportowym. Wałek ten jest na zdjęciu powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnD    0
Najbardziej prawdopodobna przyczyną jest silne zabrudzenie tzw. smoka, który w tym modelu znajduje się z lewej strony ciągnika. Odkręcany jest przy pomocy kwadratowej nasadki po odkręceniu której, należy wyciągnąć siatkę smoka i oczyścić ją. W instalacji nie ma odpowietrznika, dzieje sie to automatycznie. Ramiona nie podnoszą się z powodu małej ilości oleju, płynącego do filtra, wew. pompy olejowej (zębatej) a następnie głównej pompy tłoczkowej z przodu. (Poziom oleju hydr. mierzy się przy pracującym silniku!!))Ciśnienie wytwarzane przez pompę hydrauliczną, powinno mieć stałą wartość ok 190atm. (w kanadyjskiej 150). Wart tę można zmierzyć instalując odpowiedni manometr na wyjściu hydrauliki zewn. Kontakt 604 14 11 22 / 081 51 75 942

 

witam

a czy może znasz wartość ciśnienia w układzie niskiego ciśnienia - wytwarzanego przez pompę zębatą i gdzie można to ciśnienie zmierzyć ( w którym korku)?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan71    0

Jaki olej polecacie, ile litrów w wlać trzeba do jd 4040 do skrzyni?

Witam. Posiadam jd 4230 skrzynia 8+4 i potrzeba wlać 58 litrów oleju hydrauliczno-przekładniowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj