Fabian777

Siewnik KONSKILDE DEMETER 300 obsługa

Polecane posty

Fabian777    30

Witam niedawno zakupiłem taki siewnik jak w tytule ale niestety bez instrukcji obsługi . Posiada on komputer d-01 sterowania ścieżkami i tu moje pytanie do posiadaczy tych siewników, jak opuszczę znaczniki i będę siał to kiedy będę wiedział żę robię ścieżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Będzie mrugać dioda przy symbolu ścieżek i nie będzie się poruszać taka blaszka widoczna z przodu siewnika (połączona jest sznurkiem z wałkiem napędzającym aparaty) , musisz wcześniej zaprogramować przy którym przejeździe się wyłączą . link do instrukcji http://www.kongskilde.com/pl/pl-PL/Agriculture/Discontinued/Soil/Seed%20Drills/Mounted%20Seed%20Drills/CLASSIC%20type%20CS musisz pobrać plik -instrukcje Ps. Widzę , że nie ma tam instrukcji sterownika.

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Dzięki kolego muszę to rozpracować po świętach. A jeszcze jedno pytanie czy siałeś nim rzepak ,bo nie wiem ile minimalnie można nim wysiać rzepaku bez nakładek na tryby wysiewające których nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

To z którego roku jest ten siewnik ? W moim aparaty wysiewające są dzielone na 3 części i rozłanczając boczne kólka możesz siać środkowym warzywa 1kg/ha , przyjrzyj się uważnie tym aparatom wysiewającym u siebie. Do rzepaku w tym modelu nie trzeba nakładek . [galleryimg=635132]

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti9419    0

a czy macie problemy z ustawieniem przekładni? Chodzi mi konkretnie o to, że np. ustawiacie 200kg przy próbie kręconej co proba to inna waga i na polu też wychodzi inaczej? Może ma ktoś jakiś sprawdzony sposób i wie jak podejść do tego siewnika bo mój jest 2007r a mam go po prostu dosyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Przyczyną może być nierówne ustawienie denek poszczególnych  aparatów wysiewajacych,lub niedostosowanie denek do wielkości nasion. Może też być usterka przekładni- łożysko jednokierunkowe.Dla ścisłości wcześniej był to siewnik Hassia DK i na forum więcej jest tematów na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem uzywany siewnik kongskilde Demeter nabudowany. Do tego jest sterownik d-01, który jest sprawny (włącza się, ustawia się szerokość scieżek, pokazuje predkość i areał), ale problem polega na tym, że przy operowaniu znacznikami komputer nie nalicza przejazdów, ani nie załącza ścieżek nawet jeśli ręcznie w sterowniku włączy się przejazd, w którym ma być ścieżka. Jak to ugryźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj