Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vicia1223    11

Ja kupiłem do 105 koni szeroką trójkę obrotową . lepiej szybciej pojechać niż ciągnąć oporem tą czwórkę . pozdro .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tym polmotem radze uważać kv ld 100 bedzie stanowczo za ciężki. Mojemu koledze połowe korpusu podnośnika z góry zerwało. Jechał tylko z talerzówką. Oczywiście polmotem takim jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ursus 10014h ma dokładnie 102KM i duży jak na 4 cylindrowy silnik, moment obrotowy 405Nm. Zależy od ziemi ale na ciężkiej ziemi to więcej bym mu nie przyczepił jak ok 1,5m orki, myślę że 4x16" da radę spokojnie ( wyjdzie ok 1,6m orki najlepiej z regulacją). Korpus podnośnika jeśli zerwało to niech ten kolega wolniej jeździ po drogach polnych.

Możliwe że delikatny tył, w MF robili taki sam tył dla ciągnika 47KM i 105KM, w tym pierwszym był to element niezniszczalny a w drugim awaryjny. Patrząc na te nowe Ursusy od Polmota to te same są od 82 do 102KM, inna tylko moc i dodatki na zasilaniu powietrzem typu intercooler

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

Czyli 3 czy 4 skiby przy takiej samej szerokości orki stawia mniejszy opór i dlaczego? Czy są jakieś ograniczenia kiedy sprawdzi się lepiej 3 a kiedy 4-ka?


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

Nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie zawarte w poście #82

Czyli 3 czy 4 skiby przy takiej samej szerokości orki stawia mniejszy opór i dlaczego?


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Odpowiedź padła zanim zadałeś pytanie. Wystarczy poczytać. 

Czy jest mod na tym forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderXY    42

Opanuj swoją frustrację.

Przeczytałem wszystkie posty i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

A możesz mi powiedzieć, w którym poście jest odpowiedź WRAZ z potwierdzeniem takiego stwierdzenia. Tylko konkretna odpowiedź, jeśli potrafisz, w co wątpię. Obym się mylił


Być Polakiem to powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Leniu śmierdzący, to tylko pięć stron tematu, a nawet przeczytać ze zrozumieniem się nie chce:

 

W RPT był test Kverneland 4 skibowy i 3 skibowy(obrotowe obydwa) i okazało się ze 3 skibowym szybciej sie zaorze ha pola niz 4 skibowym, pozatym ursus(xx34 nie pamiętam dokładnie) miał problem z obrotem 4 skibowego pługa. Ale jeśli bierzesz ciągnik 110km to koniecznie 4 skibowy.
POZDRO

 

 

Napisze cos co wyczytalem w pewnym artykule. Link do niego znajduje sie chyba gdzies na forum ale nie chce mi sie szukac. w kazdym badz razie bylo to tak:

Opisany byl test wykonany przez jakas gazete. Polegalo to na tym ze do poczciwego ursuska (jakis wiekszy) podczepiono 2 plugi o tej samej szerokosci roboczej tylko ze jeden mial 3 adkladnie a drugi 4. test wykazal jednoznacznie ze zuzycie paliwa w plugu 3 skibowym w przeliczeniu na 1 ha jest znacznie mniejsze a roznica siega az kilku litrów... oczywiscie wydajnosc pluga 3 skibowego jest duzo wieksza. wiarze sie to z oporem stawianym przez skiby. w plugu 4 skibowym jest znacznie wiekszy opór a przez to poslizg kół jest wiekszy

gazeta ta jednoznacznie orzekla ze nalezy wybierac plugi o wiekszych odkladniach. czyli lepiej 3x48 niz 4x36.

ps: ja tych testow nie robilem u siebie ale wierze w to co bylo tam napisane...

 

 

Błąd w druku przez cały artykuł? Ten test był ukazany w RPT i @Cihu ma racje, przeciez jak ciagnik ma mniejszy pług to szybkoscią nadrobi, i napewno silnik w tym plugu mniej spali, a straty na kołach sa mniejsze(mniejszy poslizg), nowoczesne pługi są przystosowane do szybkiej orki.
POZDRAWIAM

 

 

Prawdziwe, tylko trzeba przytoczyc jeden istotny argument: oba pługi miały jednakową szerokośc roboczą = 1,44m,

czyli 3 skibowy miał 48 cm na skibę, a 4 skibowy 36 cm skibę.

Gazeta nie orzekła że należy wybierac pługi o szerszych sibach, tylko że przy takich pługach jest jednoznacznie mniejsze zużycie paliwa.

 

 

Witam...Jeśli nie masz tego numeru tej prenumeraty R_T to radziłbym ja sobie pożyczyć np od sąsiad i dokładnie przestudiować wink.gif Ten test idealnie pokazuje jak można ekonomicznie wykorzystać jeden ciągnik w dwóch maszynach (pług 4s i 3s) z tą samą szerokością orki... Dla mnie i dla wielu osób wynik jest jednoznaczny. Tak, tak 3 skibowy obrotowy wygrywa:) Zapytacie o wszystkie za i przeciw ok:) Za: -mniejsze zużycie paliwa; -silnik nie jest żyłowany;- mniejsze opory pracy; -lepsza zwrotność na uwrociach;-lżejszy i wiele innych. A wady to: -przez większą prędkość roboczą szybsze zużywanie sie części roboczych; -na ciężkich ziemiach gorsze kruszenie. A moje pytanie brzmi: Czy ma albo czy miał ktoś doczynienia z pługiem 4s firmy Huard?? dzieki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj