Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Spojler    1

Do mojego case jestem ciekaw co zrobi lepszą robotę.Ciągnik ma 85km.Myslałem o 4 małych lub 3 duzych skibach obracalnych...Zakładam w przyszłości wał cambela tak wiec mysle że "trójka" byłaby odpowiednia bo z 4-ro korpusowym to by było raczej ciężko.

Co myslicie?

Wiadomość z agroFakt.pl

ralfMTX140    3

Do 3 potrzeba mniejsza moc i ten plug mniej wazy. 4 jest dluzsza i bedzie bardziej przod podnosic no i potrzeba wieksza moc do uciagu. Do 85 km bierz 3 obracalna. Troche dluzej bedziesz orac ale ciagnik nie bedzie az tak obciazony jak z 4 obracalna. <_<

Spojler    1

Też tak mysle...Co myslicie o pługach lemkena? może jakiś lemken opal? słyszałem ze lemkeny stawiają najmniejszy opór - to prawda?

teraz ciągnie 5 skib zagonowych na głęboko spokojnie

ralfMTX140    3

Taka sama odkladnia Lemkena i innego producenta potrzebuje podobne zapotrzebowanie mocy. Mysle ze to bedzie mala roznica.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też sądzę, że by lepsza była trójka. Czworka za duża do tego traktora. Jak 3 to polecam z Kvernelanda....

mirasek    7
teraz ciągnie 5 skib zagonowych na głęboko spokojnie

Ile zabiera jeden korpus i jakie masz ziemie?

Spojler    1

4 i 5 klasa nie wiem kurde chyba 35 są

3 skibowy, rozumiem że duże odkładnie? Kverneland to dobra firma ale jaki konkretnie model z lemkena albo kver szukac?

PS. Avansowałem!!!

johny    2

tzn jak dla mnie to też mi sie wydaje że jednak 3 skiby leprze i wał do nich ale np. 3 skibowy pług (z uni np) na szerokich odkładniach waży prawie 1t a np. pług 4 skibowy z firmy sukov waży 720 kg a szerokość można ustawić tak : 35-41-47 i u nas jest podobny problem bo by chcemy też jakiś taki pług tyle ze do JD 5720 <_< i teraz to i ja niewiem <_<

a linki do tych pługów :

http://www.sukov.cz/products/juniorroto.aspx

http://www.uniagroup.com/uprawa/ibis---plu...zawieszane.html

Spojler    1

czemu bierzesz na resory? my bysmy woleli na scinanie bolców...To jaki model lemkena polecacie?

Czy sie różni opal 120 od 90 ?

ralfMTX140    3

Ten na sruby jest niezbyt wygodny. Ja mam na resory i nie chcialbym miec na sruby. A to ma byc plug nowy czy uzywany?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem lepsza będzie trzy skibowy obrotowy Kverneland

zetor    3
A moze lepiej pomyslec nad 3+1 na mniejszych odkładniach <_<

nie ma co kombinować z wąskimi 3+1 bo to dodatkowy ciężar jest a z trójką spokojnie bedzie chodził moze jeszcze jakiś wał doprawiający

pioter    44

ja proponuje 3 w obrocie ale z regulowaną szerokością orki najlepiej do 50cm na korpus...co do konkretnej firmy to nie ma co się upierać bo mogą ładne okazje ucieć koło nosa <_< szukaj czegoś w idealnym stanie.

Spojler    1

dobra ok. będę szukał pomiędzy kvernelandem, lemkenem a rabe werkiem...tylko jakie modele spośród tych?

Pozatym, jaki wał lepszy dwu- czy jednorzędowy?

ralfMTX140    3

Oralem walem Cambella jednorzedowym i dwurzedowym. 1rzedowy potrzebuje mniej mocy ale robi o wiele gorsza robote niz 2rzedowy. Jak juz to bierz 2rzedowy. A plug Kvernelanda to moze EM. Mam taki i jestem zadowolony.

elwis2    11

Jak chcesz to ci sprzedam mojego lemkena,szerokość orki 40-45cm na korpus,zab. sprężynowe,mam nawet przy nim ramię do wału,ciągam go u 5314,naprawdę małe opory stawia.

S-Piotr    48
nikt jeszcze nie wypowiedział się o lemkenach opal...<_<

Mam lemkena opal 110 3x35 z przedpłużkami poplony(łubin) kryje doskonale i MTZ820 radzi sobie bez problemu .

a50c952d5bbeaf19m.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się