Konfetti223

Problem z papryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Konfetti223    0

Panwie pomocy!!!

Od jakiegoś czasu po wykiełkowaniu papryki (ma ok. 1cm) zaczyna się ona strasznie przewracać tzn. nisko na łodydze pojawia się lekka zgnilizna i wtedy zaczyna się przewracać

Stosowaliśmy już środki przeciw grzybowi ale to nic nie daje

Może jakieś wasze doznania na ten temat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picia20    1

podlej mieszaniną Previcure energy + Topsin M bądź samym Previcurem. Te które Ci padły to już ich nie uratujesz, ważne aby na inne się nie przeniosło i pamiętaj aby papryka nie miała na tym etapie zbyt mokro.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0

Tzn. walczymy z tym własnie z previcurem (840 sl) ale jak dla nas efektów nie ma.
cały czas coraz więcej tego się przewraca.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Zgorzel siewek , zimno i mokro papryka jest rośliną ciepłolubną i 18 c przy wschodach musi mieć....A właśnie podlewaniem robisz sobie tą szkodę zamiast osuszać ziemie to ty no stop ładujesz tam wodę. Na takie choroby stosujemy oprysk mgiełkowy. ale poza tym jeżeli masz piec to bez zastanawiania się zapalaj go i tak jak dzisiaj powinieneś dogrzewać tą papryke. Ja mam fasole szparagową i uwierz papryczka przy niej to pikuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picia20    1

fasolkę masz na przyspieszony zbiór? kiedy wysadzasz w pole? i kiedy jest pierwszy zbiór? Opłaca się tak robić? sadzisz odmiany karłowe czy tyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konfetti223    0

ok spróbujemy tak jak mówi Krisek dam znać za dwa dni
idziem pryskać

 

 

Edytowano przez Konfetti223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Fasolka już wysadzona pod tunele nieogrzewane z 2 tyg temu. Nie tylko karłowe żółte i zielone, pierwszy zbiór hmmm... zależy od pogody bo jak jest zimno to dłużej to schodzi ale zawsze gdzieś 10-15 maja już zbieram.  Czy się opłaci no właśnie to jest ciekawe  pytanie bo  zdaża się że ludzie mają  spod włókniny można powiedzieć że minimum pracy wkładają a  sprzedają po takiej samej cenie jak ja wiec to zależy od wiosny czy mokra czy słucha oraz temperatury ogólnej. Pod tunelami jest jeden plus bo możemy sobie regulować dawką wody czyli jak zimno nie nawadniamy a pod włókniną nie ma wyboru ale za to znów tunele mają słabą cyrkulację powietrza więc słaby przewiew a co za tym idzie gdy jest pochmurno i zimno to powstają choroby grzybowe. Więc między innymi dlatego jesteśmy tak  wrażliwi na grzyba bo mała nieostrożność i po ptokach.. Ale ogólnie tunele są bardzo uciążliwą i pracochłonną pracą ale też  bardzo zdrowie cierpi na tym bo gdy wczoraj byłem pod tunelem i było tam 35 stopni to wychodząc na zewnątrz aż człowiek drętwieje od zimnego powietrza a wiadomo wyjście na wiatr z mokrym ciałem to szok dla organizmu i choroba gotowa ale też małym pocieszeniem jest  że  ludzie pracujący ciągle w takich warunkach są już tak ostro zahartowani ze im to nic nie robi a osoba która nigdy w życiu nie robiła pod tunelami to po jednym spontanicznym wyjściu na zewnątrz  choruje 2 tyg. Więc niby cena niezła ale coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picia20    1

juz 2 tygodnie w polu pod tunelem nieogrzewanym??? SZOK?? to faktycznie szybko zaczynasz produkcję no i oczywiście sprzedaż. Fasola jest przecież rośliną ciepłolubną to jak sobie radzisz wówczas z przymrozkami np -8 które mogą wstąpić i pewnie występują o tak wczesnej porze? Musisz pewnie przepalać bo pod włókniną p 19 chyba nie przetrwa takich mrozów. Tak z ciekawości jeśli to nie tajemnica to na jakim areale łącznie uprawiasz tą fasolkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janciu1    0

Panowie czy to opryskane trzeba spłukiwać wodą?

Chodzi o previcur

Nie musisz spłukiwać wodą jak jest pochmurno, ale jak jest słoneczko radziłbym spłukać lub poczekać jak nie będzie mocno dawało i wtedy podlewać Previcurem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janciu1    0

Opryskane wczoraj czekamy na efekty ale już dziś mogę powźnpiedzieć że moim zdaniem jest trochę lepiej 

Za poźno dałeś previcur zapobiegawczo lepiej stosować.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janciu1    0

tzn. wcześniej już stosowaliśmy tylko że podlewając 

To dobrze jak wcześniej ja również tak robie, podlewając i jak na razie u mnie jest wporządku chociaż nie mam papryki, ale inne warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

juz 2 tygodnie w polu pod tunelem nieogrzewanym??? SZOK?? to faktycznie szybko zaczynasz produkcję no i oczywiście sprzedaż. Fasola jest przecież rośliną ciepłolubną to jak sobie radzisz wówczas z przymrozkami np -8 które mogą wstąpić i pewnie występują o tak wczesnej porze? Musisz pewnie przepalać bo pod włókniną p 19 chyba nie przetrwa takich mrozów. Tak z ciekawości jeśli to nie tajemnica to na jakim areale łącznie uprawiasz tą fasolkę?

 

Coś ty że szybko , ja jestem zawsze na końcu w okolicy. Są amatory co w tym roku już około 20 lutego zaczynali kombinować z sadzeniem ii ciekawe co tam maja teraz pod tymi tunelami.....

 Ja mam niskie tunele foliowe i nie mam możliwości ogrzewanie zwłaszcza że stoją w szczerym polu. Z przymrozkami no ryzyk fizyk co zrobic wiadomo trzeba być na to gotowym. Obszar różnie w tym roku  0,5 ha pod tunelami

 

@kubakrz12 Zależy ogólnie od pogody. W zośkę lubią być przymrozki nieraz nawet -5 albo i więcej to jak fasola wyjdzie już ponad ziemię to włóknina nie pomoże. Ale teoretycznie siejemy 3 tyg wcześniej od sadzenia z rozsady.

 

 

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
picia20    1

Podziwiam, taki obszar i wszystko ręcznie (pielenie i podlewanie, zbiór). Ale zapewne musisz mieć odbiorców bo przecież z takiego obszaru idzie urwać ładną ilość. A zbierać pewnie trzeba  2 razy w tygodniu. Jak długo pod tunelami zbierasz? do lipca/sierpnia da rade? Jaki wymiar masz tych tuneli foliowych i jaką folią przykryte że jak wyskoczy przymrozek powyżej -5 fasolce nic nie dolega? Sam jestem Ciekaw jak wygląda ta fasolka u tych co sadzili już 20 lutego:) A w swojej karierze produkcyjnej zdarzyło Ci się tak że już rosnącą fasolkę pod tunelami mróz szlak trafił? I co wtedy? Bo z własnych obserwacji jak sądzisz do jakiej temp poniżej 0 wytrzymuje fasolka pod folią bez włókniny?

Ps,. dzięki za tak rzetelne i szybkie informacje. Widać że fachowiec z doświadczenie z Ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

No już 2 razy podlewana i raz pielona ;) Z odbiorcami no zależy jak jest drogo to ciężko to bywa ale jakoś się udaję opchnąć. Zbiór w połowie lipca przeważnie kończę Wymiar folii 6x33m powierzchnia użytkowa 4x33m. Jaka folia no ja aktualnie mam Folie Bieruń 4 sezonowe ale jest tego dobrodziejstwa pełno.  Co do przymrozków to najgorzej jest przez 2 tyg od sadzenia. potem fasola się hartuje oczywiście zdarzyło mi się raz  że mróz przypalił fasolkę pod tunelem i 2 włókninami ale było wtedy -11 na zewnątrz . Ale roślina mimo obciążenia  owocowała normalnie. No max -3 pod tunelem bez włókniny i do widzenia.

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

ma któryś z użytkowników kompletny program nawożenia papryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj