Skocz do zawartości
News
michalkowalski115

Jak ustawić siewnik poznaniak do siewu jęczmienia jarego?

Polecane posty

Witam. W tym roku będę siał siewnikiem Poznaniak (starszy typ bez docisku na metalowych kołach), i teraz mam pytanie , jakie ustawienie polecacie? Klasa mojej ziemi to 4, jęczmień mam swój, nie z centrali. Ostatnio siałem na A4 w trybie zwiększonym, ale to było za gęsto. W internecie widziałem tabelę ale nie jestem pewny czy ona jest akurat do tego typu Poznaniaka.

mszk8    31

19 obrotów kołem napędowym i patrz co wychodzi i jak wychodzi...

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

janusz20    105

Zakręć kołem to bedziesz wiedział z tabeli to cuda wychodzą nie ważne co za siewnik.

Wiadomość z agroFakt.pl

KRISS75    40

Dokładnie.Ja zawsze robię próbę kręconą.Jest rozbieżność miedzy tabelą a próbą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

• Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się na jakiej klasie ziemi można uprawiać jęczmień hybrydowy? Posiadam 2 ha słabej ziemi chyba klasa VI i zastanawiam się czy urośnie tam jęczmień hybrydowy? 
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/siewnik-grano-system-tempessa-3003-nie-amazone-CID757-IDu5zCR.html
    • Przez Vroobel
      Witam!
      Jakie macie opinie o siewnikach sulky? Stoję przed kupnem zestawu uprawowo-siewnego z siewnikiem Sulky tramlines GC, martwi mnie tylko to, że ma tylko 19 redlic na 3m szerokości. Ktoś posiada taki siewnik, jak się sprawuje? 
      Pozdrawiam.
    • Przez krzysiek123
      Witam. Niedawno kupiłem siewnik ISARIA typ 6050, chciałem nim zasiać wykę z owsem i niewiem jak go ustawić. Mój rozstaw siewnika w tebeli to 13.2 ,a wyka jest napisana dopiero od 16.2-rozstaw.Dziękuje za pomoc.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.